Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan barátságtalan és...

Miért olyan barátságtalan és gyanakvó sok magyar a törökökkel, arabokkal és más közel-keleti népekkel szemben?

Figyelt kérdés
Megalapozott ez a viselkedés, tehát ennyi magyarnak személyes rossz élménye volt több ilyen néphez tartozó emberrel, vagy csak megrészegültek a sok nyugati és izraeli propagandától?

2012. jún. 8. 09:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
valószínűleg a törökökkel szembe azért, mert elénk ivódtak a történelmi események. nekem személy szerint nincs velük semmi bajom. viszont az arabokat valóban nem kedvelem, az indiaiakkal együtt (tudom, hogy nem közel-keletiek) mert túlságosan nyomulnak és erőszakosak. legalábbis velük volt csak tapasztalatom :P
2012. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
*szemben
2012. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Ők elég régen vendégeskedtek nálunk. A németek több mint kétszer annyi ideig. A németekkel szemben is gyanakvóak vagyunk?
2012. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 klopusz ***** válasza:
83%

Lehet, hogy többeknek valóban voltak rossz tapasztalatai, de inkább a török hódoltság ideére vezetném vissza én is az egészet. Nem véletlen, hogy a "rossz szomszédság, török átok" mondás még ma is köztudatban van.

Mellesleg - tudomásom szerint - németek soha nem voltak hosszabb ideig itt, hanem az osztrákok "működteték" a monarchiát, de annak a vége tulajdonképpen a kiegyezés volt, tehát valami féle megegyezés, nem háború és leigázás. Az osztrákokat ma is "sógor"-oknak hívjuk.

2012. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
2012. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

"Mellesleg - tudomásom szerint - németek soha nem voltak hosszabb ideig itt, hanem az osztrákok "működteték" a monarchiát, de annak a vége tulajdonképpen a kiegyezés volt, tehát valami féle megegyezés, nem háború és leigázás. Az osztrákokat ma is "sógor"-oknak hívjuk."


Ezt rosszul tudod, a kiegyezéssel nem kaptunk autonómiát, ugyanúgy osztrák fennhatóság alatt voltunk. Az igaz, hogy nagyobb szabad kezet kaptak a vezetőink, de főleg kulturális területen és az ország fejlesztésében. Az I. v. h. után lettünk csak igazán függetlenek. Mellesleg, mi nem vagyunk velük rossz viszonyba, de nekik meg van a véleményük a magyarokról, ami általában nem pozitív.

2012. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimpatikusak. Tény, hogy több film készült európai-arab rémes házasságról és esetleg a közelkeleti agresszivitás, harcok is kelthetnek félelmet egyesekben.
2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Én kedvem a törököket, arabokat,sokan egyébként a média ahogy írtad izraeli propagandától tévesen ítélik meg.Sajnos a média nagy úr az agymosásban és nem a rossz élmények miatt gyanakvóak hanem mert félnek tőlük a médiában hallottak miatt.
2012. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%
mert beveszik a terrorista szöveget. nekem semmi bajom sincs a törökökkel, arabokkal, szírekkel. (még). Ők nem rabolnak, erőszakolnak, gyilkolnak magyarokat.
2012. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

én itthon ezzel még nem találkoztam, külföldön igen valamilyen szinten, de ott alapja is van. A törökökkel nem annyira általában, de az arabokkal és az afrikai muzulmán bevándorlókkal rengteteg baj van, ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor ami itt a cigányokkal van probléma, ott legalább annyira velük.


Itthon ha van ilyen, akkor valószínűleg leginkább azért, mert a sötét bőrszín "cigányos", arra pedig sokan automatikusan már gyanakodva néznek

2012. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!