Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány azt tervezi, hogy a...

A kormány azt tervezi, hogy a munkába visszatérő anya után ne kelljen fizetni járulékot. Egyet értesz ezzel?

Figyelt kérdés
Fogja segíteni a kisgyerekes anyukák elhelyezkedését?
2012. júl. 3. 11:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően a most bejelentett csomaggal az a baj, hogy az alapgondokat nem oldja meg. Azaz, nincs munka, és ha van, akkor is alacsony a fizetés százból kilencvennyolc esetben. Nekem, munkavállalóként nem lesz jobb, hogy a főnökségnek kevesebbet kell fizetnie utánam. További baj, hogy a szakképesítést nem igénylő, futószalagos munkákat támogatja a kormány, ami gazdaságilag öngyilkosság: az innovációt, és a fejlődést kellene támogatni, nem az ilyen állásokat.

A munkába visszatérő anyákon se fog segíteni a tervezet, hiszen túl nagy lesz a rizikó egy kisgyereknél. Megbetegszik, nincs aki figyeljen rá, és hasonló, előre nehezen kiszámítható dolgok.

2012. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem értek egyet.
2012. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha ezeket mind bevezetnék, amiket bejelentettek, akkor meg akkora adóhiány keletkezne, hogy hoznának helyette más adókat.

Nem hiszem, hogy működne a dolog, ezért nem értek egyet.

2012. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2012. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%

"Ha lenne egy cégem, nemhogy visszatérő kismamát, de semmilyen nőt nem vennék fel. Menjenek dolgozni multihoz, azok kibírják azt a veszteséget, amit el kell szenvedniük a szülni letipliző nők miatt."


Ilyen hozzáállás miatt, fogy a magyar népesség. Meg is lesz ennek a böjtje pár évtized múlva. Nem lesz elég adófizető. A nyugdíjnak meg ugrott, szerencsére ilyeneknek is mint te.

2012. júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%
A kérdésre válaszolva, ha ennyire támogatják az anyákat, akkor miért engedik, hogy a terhes nőt ki lehessen dobni? A védett kor megszüntetésével tömeges lesz a terhesek elbocsájtása.
2012. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Kalergi!

Neked, mint munkavállalónak, valóban nem lesz jobb közvetlenül, ha a főnökségnek kevesebbet kell fizetni. De amint az a kérdés, hogy munkavállaló leszel, vagy segélyen élő munkanélküli, máris nem mindegy neked sem. Azzal, hogy nem kell annyi adót fizetni, a munkáltatónak jobban megéri felvenni egy új alkalmazottat – a munkavállalónak meg azzal lesz jobb, hogy nem segélyt kap, hanem fizetést.

Ráadásul a magyar gazdaságban az egyik legnagyobb probléma, hogy rengeteg képzetlen ember van, aki nem tud elhelyezkedni a munkaerőpiacon. Rövid távon ez ellen úgy tudsz tenni, hogy ilyen ösztönzőkkel segíted a munkába állásukat, hosszú távon pedig a te általad is említett fejlődést, oktatás, innováció, stb… azaz a képzetlen munkaerő létszámának csökkentésével.


A kérdésre, illetve 11:59-snek:

A kisgyermekes anyukák helyzete érdekes. Nem értek egyet a kirúgás tiltásával, mert a jelenlegi helyzet az, hogy

1. A kisgyermekes anyukát visszaveszik a munkába

2. A kisgyermekes anyuka pozícióját „átszervezés” miatt törlik, és így kirúgják

3. A kisgyermekes anyukát visszaveszik munkába, majd egy hónap múlva kirúgják.

A lényeg az, hogy eddig is meg tudták oldani azt, hogy kirúgjanak valakit, hiába volt a törvény. Akkor meg minek a felesleges szájtépés? Ráadásul, ha az anyuka időben tudja, hogy mondjuk 2 év múlva nem lesz munkám, akkor időben fel tud készülni (mondjuk tanul a gyerek mellett), el tud járni interjúkra, és elkerülhető a


Persze a fent felsorolt lehetőségek közül a legjobb az 1., amiben is a munkáltatót kárpótolja az állam az anyukákkal járó többletkiadásokért (betegszabi, rugalmatlanabb munkaerő, stb….), így a munkáltatónak már nem feltétlenül jár többlet kiadással és nyűggel egy kismama alkalmazása.


Így összességében én egyetértek a döntéssel.


Al bácsi

2012. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%

Védett korban lévő nők viszonylag ritkán szülnek már. :)

Ha mégis:


A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság,

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap tartama alatt.

2012. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Attól, hogy tegyük fel nem kell utána fizetni járulékot, még nem biztos, hogy vissza fogják venni. Rengeteg nő úgy megy el szülni, hogy alig dolgozott ott pár hónapot a cégnél. Aztán eltűnik évekre, szül 1-2 gyereket, közben nem keresi a céget ahol dolgozott, hisz úgy gondolja, hogy bebiztosította a helyét, védi a törvény, stb. Aztán ha letelik az ideje, beállít a régi munkahelyére, és azt várná, hogy minden a régi legyen, visszakapja az otthagyott melót. De ott szinte már meg sem ismerik, hiszen eleve alig dolgozott ott, és utána sem tartotta velük a kapcsolatot. Közben lehet a fele társaság lecserélődött, talán a főnöke helyén is más ül. A munkáját pedig valószínűleg becsületesen végzi más.

És ha éppen nem keresnek új munkaerőt, mert elegen vannak, nincs fölös pénze a cégnek felesleges emberekre, akkor nem csodálom, hogy miután visszatért, amint lehet, elküldik.

Mégis mit tegyen a cég?

Azt azért ne várja senki, hogy a visszatérő anyukák kedvéért kirúgnak más rendesen dolgozó embert!

Ha bevezetnék ezt a butaságot, akkor sem vennék vissza azt, aki csak úgy lelépett.

Az az anyuka, aki több évet dolgozott adott cégnél, és a gyereknevelés közben is kereste a munkaadóját, azt pedig eddig is és ezután is vissza fogják venni, ha szerették és jól dolgozott. Ők általában előre szólnak a munkahelyükön, hogy hamarosan elmennek szülni, azt is megmondják, hogy kb mennyi idő múlva jönnének vissza. És így a munkáltató is tud tervezni. Ilyenkor szoktak a helyükre jövővel határozott időre szerződést kötni. És ilyenkor nincs vita, nincs igazságtalanság, mindenki tudja mit vállalt és mit nyújt.

2012. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 9-es, na, ez jól hangzott, amit leírtál, csak éppen a gyakorlatban nem így működik. Én 4 évet voltam a cégnél. Közben az egyik csaj terhes lett, már mindenki tudta, kivéve a főnököt. Aztán otthon maradt, mert valami baja lett. Közben mi csináltuk a munkáját, a főnöknek meg mondogatta, hogy nem tudja, hogy jön-e még dolgozni, tartsa fenn a helyét. Nekünk persze mondta, hogy eszében sincs már dolgozni, kiíratja magát a szülésig. Ez ment hónapokig, amikor én szóltam már, hogy jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba, mert ki akar még 6 hónapig túlórázni egy ilyen gerinctelen nő miatt? Ha nem jön vissza, akkor mondja is meg kerek-perec. Így lett a helyére felvéve valaki. Szülés után szó nélkül visszavették, pedig elég szemét módon viselkedett, de a törvény előírta.

Én amikor terhes lettem, szóltam időben, kiválasztották az utódomat, betanítottam, elmentem szülni. 1 éves volt a gyerekem, amikor megpályáztam egy belső állást, nem vettek fel, mondván, hogy még kicsi a gyerekem. Kinek mi köze hozzá, egyébként? Akkor mondtam, hogy 1 év múlva mindenképp jövök, mindegy, hogy hova. Ennek ellenére kirúgtak, mert az új törvény szerint megtehetik.

Nos, a lényeg az, hogy szerintem senki nem fogja fenntartani a nő helyét az új munka törvénykönyve alapján. A járulék meg annyira nem érdekli a munkáltatókat, hogy ezért elviselje azt, hogy nem hajlandó túlórázni, beteg a gyerek stb.

Igen, segíteni kéne a kisgyerekes anyákat visszaállni dolgozni. Pl. úgy, hogy nem veszik el a védettséget, pl. úgy, hogy nem bezárják a bölcsiket, hanem újakat nyitnak, és nem teszik a meglévőket is fizetőssé. A többi eleve csak mind látszatintézkedés. Én most interjúkra járok, de eleve meg sem mondom, hogy kicsi gyerekem van, mert tuti nem is vesznek fel sehova.

2012. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!