Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem ezeket az, , IDŐSEBB...

Nem értem ezeket az, , IDŐSEBB VAGYOK, MINT SZLOVÁKIA" feliratú pólókat?

Figyelt kérdés
És ha így van? Ez ekkora baj? Minden ma 100 éves állam volt már 5 éves. Amúgy meg én is fölvehetnék olyan pólót, hogy, , IDŐSEBB VAGYOK, MINT A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG", Mert az már meg is halt 2011-12-31-én DE még jobb: olyat veszek, hogy idősebb vagyok, mint Magyarország. Még egy éves sincs. Majd csak január 1-én lesz 1 éves. Amúgy meg mért nem mindegy nekik, hogy hány éves Szlovákia? A szlovák nép már minimum azóta (ha nem régebb óta) a Kárpát-medencében él, mint a magyarok..

2012. júl. 10. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 Antimod ***** válasza:
60%
Szeretnek maguknak ezeréves történelmet gyártani, mellőzve a valós, történelmi tényeket, és elszlovákosítva valaha élt, más nemzetiségű személyeket. Erre válasz az említett póló.
2012. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
72%
Szlovákia a legnagyobb megyénk! ;)
2012. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
45%
Mindenkinek megvan a saját hülyesége, van aki Che Gueverrás pólót hord, van aki Bob Marleysat és van aki Idősebb vagyok mint Szlovákiásat. Ezek a dolgok egyébként kamaszkorban lecsengenek, szóval nyugodj meg, egyre kevesebbet fogod látni őket.
2012. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
92%

,,A szlovák nép már minimum azóta (ha nem régebb óta) a Kárpát-medencében él, mint a magyarok.."


Kérlek, sorolj fel néhány 700 évesnél régebbi szlovák települést, szlovák nemesi családot, szlovák nyelvemléket, szlovákok által megvívott csatát.

Sok szerencsét hozzá... :D

2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 anonim ***** válasza:
95%

"Nem tudják hogy volt önálló Szlovákia 1990 előtt is"


Attól még lehet idősebb Szlovákiánál. Az a 90 eőtti 4-5év, az nem valami sok. Van ebben az országban néhány 24-25 évesnél öregebb ember is.

2012. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/152 A kérdező kommentje:
Miért vagy ilyen tudatlan? Tudod miért szláv eredetű majdnem az összes kényelmi- (bútor), földművelésitárgyunk, zöldségünk, gyümölcsünk neve? Mert amikor a magyarság ideérkezett őkk nomád életmódot folytattak. A szlávok pedig már régóta ezen a területen éltek és gazdálkodtak, tehát volt szavuk az asztalra, a deszkára, a szamárra, a bodzára, a kapálásra és az ablakra.. és még sorolhatnék 300 szót, amik már kb. ezer éve a magyar nyelvben élnek, és az itt élő nyugati szlávoktól (szlovákok, csehek, lengyelek) vettük át. De mivel a legközelebb a szlovákok élnek hozzánk, ésszerű arra gondolni, hogy tőlük került a nyelvbe.
2012. júl. 10. 17:26
 7/152 Narcissus ***** válasza:
18%

"Szeretnek maguknak ezeréves történelmet gyártani, mellőzve a valós, történelmi tényeket"

És mik azok a valós történelmi tények, mert a 895-ös Honfoglalás ill. az 1000 dec. 31/1001 jan. 1-jén történt államalapítás nyílván nem tartozik ezek közé akkor.

2012. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 anonim ***** válasza:
87%

Alma = jablko

Körte = hruska

Szék = stolicka

Kés = nóz

Szőlő = hrozno

Szántó = orácina


Valóban nagyon hasonló szavak, tuti a szlovákoktól vettük át mind.

2012. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 anonim ***** válasza:
78%

"Miért vagy ilyen tudatlan? Tudod miért szláv eredetű majdnem az összes kényelmi- (bútor), földművelésitárgyunk, zöldségünk, gyümölcsünk neve? Mert amikor a magyarság ideérkezett őkk nomád életmódot folytattak"


Erdekes es megis bajban vannak telepules nevekkel, osi kiralyi csaladdal , nemesi reteggel meg ugy alapjaban veve a szlovak nyelvel ami 1800-as evek kozepe fele onalosult.....

Szoval igy az abrakadabra nyelvet beszelo nemletezo afrikaiak is europa oslakosai nem gondoltatok erre? :)))

Mivel ok sem tudnak egy kiralyi csaladot felmutatni , nincs osi nemesi reteguk nincs osi telepulesuk nincs osi nyelvemlekuk nics osi epiteszetuk es ha a roman kontinuitas elmeletet veszuk alapul akkor meg a nyelvuk sem kell letezzen (dak nyelv ami kihalt es fingunk sincs hogy milyen lehetett mert iratok nem maradtak rola) es voila ujabb alap ara ami 92 evel ezelott tortent.En azon fogok rohogni ha majd precedens ertekunek veszik a dicso dontest es osi foldet adnak az araboknak :)) Ami meg az osi szlav szavakat illeti lehet tollunk is erednek nemhiaba josolta meg Nostradamus hogy a magyaroknak meg a neveit si lopjak ugy latszik lassan a szavainkat is ezert pld ardeal osi dak szo melyet atvettek a mienink es Erdely lett belole......

2012. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim ***** válasza:
91%
Szilveszterkor megdöntötték volna a köztársaságot? P.csába, mindig átalszom az izgalmas dolgokat.
2012. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!