Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt lesz többségben a...

Melyik párt lesz többségben a 2010-es választásokon?

Figyelt kérdés
Igaz én jövőre még nem szavazhatok,de nagyon félek,hogy mi lesz,ha a Jobbik bekerül.Számomra a \'30-as évek No-hoz kezd hasonlítani.De ugye nem szerezhet a Jobbik akkora szavazótábort,hogy ők kerüljenek hatalomra?Félre ne értsétek,nem vagyok baloldali,de számomra felfoghatatlan mi folyik ebben az országban,és sokan azt hiszik,hogy a Jobbik/Gárda majd meg tudja ezeket oldani?Honnan lett a Jobbiknak ekkora szavazóbázisa(lsd. EP )?
2009. júl. 11. 21:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Sokáig azt gondoltam,hogy a Fidesz lesz többségben és a Jobbik csak 2014-ben.Most már nem vagyok benne biztos.A Jobbiktól meg semmi okod félni.
2009. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy ezt ma megtudná bárki is mondani.A jobbik biztosan nem kap annyi szavazatot,hogy többségben legyxen.A Fidesz ugyan bízik benne,hogy nyerni fog.OV engem éppúgy elborzasztott a mai kijelentésével,hogy megszünt a kétpárt rendszer,csak ők lesznek hatalmon.És miniszterként nem fog senkivel koalíciót kötni.Volt már az országban egypárt rendszer,és nem hiszem,hogy visszakellene sírni.
2009. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Bár nem vagyok jövőlátó, de szerintem a Fidesz lesz abszolút többségben, így egymaguk fognak kormányt alakítani. A Jobbik, ha bekerül, ellenzéki szerepben lesz. Az EP választás eredménye ilyen szempontból nem mérvadó, hiába hangoztatják a 15-ukat. Egyrészt Közel kétszer ekkora részvétel várható, másrészt ebben azért valódi tétet éreznek az emberek, úgyhogy másként szavazhatnak. A Jobbiknak egy 5-6% körüli stabil bázisa van, a többi szavazatot átszavazó Fideszesektől, illetve a kormányt "büntető" baloldaliaktól szedték össze. Ám ezek a szavazók egy "valódi téttel" rendelkező választáson már ismét a Fideszre, vagy az MSZP-re fognak szavazni. Szóval én azért a Jobbik vezetőségének helyében kicsit visszavennék az arcból, és inkább folytatnám gőzerővel a kampányt, mert csúnya pofára esés lehet a vége. Az EP-ben is teljesen súlytalanok lettek, mivel egyik frakcióba se tudtak belépni, így függetlenként dolgoznak, ami ott gyakorlatilag azt jelenti, hogy a kutya se foglalkozik majd a javaslataikkal.
2009. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem egészen így van,bármennyire is szeretnék ezt egyesek.A Jobbik szavazóbázisa napról-napra dinamikusan nő.Ők az egyetlen párt Magyarországon,akikről elmondható ez.
2009. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Nyilaskeresztes Párt - Hungarista Mozgalom
2009. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a Jobbikos vezetők ezt mondják, még nem lesz igaz, mint ahogy az is hülyeség, hogy "mindenki Jobbikos, csak még nem tud róla". Az EP választáson kihozták a maximumot, mert nem számítva az LMP szimpatizánsokat, az ő szavazóik voltak a legaktívabbak. Az azóta készült kutatásokban már sokkal jobban súlyozzák a Jobbik-ot, és így sincs egyikben se 8%-nál magasabban a biztos Jobbik szavazók aránya. Ha valóban 15%-nyi, sőt azóta még több szavazójuk lenne, akkor ez már bőven megjelenne ezekben az eredményekben, meg akkor nem 2-3000 embert tudnának "csak" az utcára vinni az egyébként a pártnál jóval népszerűbb Gárda érdekében.
2009. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ep választások sikere senki által nem várt eredmény volt.


Óvatosabb lennék én a lekicsinylő kijelentésekkel.A közvélemény kutatóknak meg egyszerűen nem hiszek.Megrendelésre dolgoznak.Az a 2-3 ezer ember pedig egyáltalán nem kevés.Egy olyan folyamat indult el Magyarországon,aminek korábban elképzelhetetlen következményei lehetnek.


A realitás talaján maradva:Én sem tartom valószínűnek a Jobbik mostani választási többségét.De már kizártnak sem.Abban meg,hogy bekerülnek a parlamentbe egyenesen biztos vagyok.

2009. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném felhívni a figyelmet arra is,hogy Vona Gábor nem olyan régen vette át a Jobbik vezetését.Akkoriban egy összeomló félben lévő törpepárt volt.A Gárda még nem is létezett.Nézd meg,hogy hol tartanak most.A Jobbik egyre nagyobb térnyerése egy olyan társadalmi/politikai/történelmi folyamat,amire könnyen katalizátorként hathat akármilyen nem várt közéleti esemény.


Nagyon sok példa van rá a történelemben,hogy egy kis asztaltársaságból jött létre végül egy irányító hatalom.

2009. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Még valami:


Bár ugyanaz a százalékunk,de én nem vagyok ugyanaz,mint aki a nyilasokat várja első helyre.Semmilyen értelemben sem.

2009. júl. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
miért nem ponzozzátok le az a kisnyilast?XD
2009. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!