Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a kormány...

Miért van az, hogy a kormány azt ha egy új gyárat építenek, vagy meglévőt bővítenek, annak próbálnak nagy hírvélést csinálni, míg ha bezárnak gyárakat vagy több száz alkalmazottak küldenek el, meg se említik?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Miért mondod hogy nem említik meg ha bezárnak nagy gyárakat,helyeket??

Hetekig téma volt Malév bezárása vagy a cukorgyárak bezárása.

Ha nagy gyárakról,sok embert érint akkor mindig van hír róla.

2012. júl. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De érdekes módon a kormány egyes tagjai mindig felszólalnak a pozitívumoknál, míg a kirúgásoknál inkább csöndben maradnak.


"Hetekig téma volt Malév bezárása vagy a cukorgyárak bezárása. "


Cukorgyárak bezárása már nagyon rég volt. A malévot meg azért nem szabad idekeverni. Az azért nem egy gyár volt. Olyan mintha azt mondanánk, hogy bezár a nyugati pályaudvar.

2012. júl. 13. 01:35
 3/6 tetro ***** válasza:
100%
Segítsünk ezt megfejteni neked, vagy magadtól is megy ha végig gondolod?
2012. júl. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert vannak olyanok, akik erre nem tudnak rájönni!
2012. júl. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Ezért!!!!!


Titkolja a számára kínos statisztikákat a kormány


Alaposan át kellene vizsgálni a Központi Statisztikai Hivatal működését, hogy javuljon a szervezet megítélése - állítják szakértők, akik szerint manapság csak politikai szűrőn át jutnak el adatok a lakossághoz, s a társadalom emiatt egyre kevesebb valós információhoz jut az ország helyzetéről. A kormányzat számára kínos számadatokat ugyanis eltitkolja a hivatal. Egyes számokat pedig tudatosan félremagyaráz a kormány.


Mindenképpen szükség lenne a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) átvilágítására, mert utoljára egy évtizede történt meg a hivatal működésének független ellenőrzése, s a mostani helyzetben sokat javítana a szervezet megítélésén, ha egy pártalan bizottság mondana véleményt az adatszolgáltatás milyenségéről - nyilatkozta lapunknak Mellár Tamás. A KSH volt elnöke szerint az ellenőrzést azért kellene valamilyen nemzetközi szakmai csoportnak elvégeznie, mert a hazai szakmai kör túl kicsi, így a személyes, illetve a szakmai kapcsolatok befolyásolhatják a véleményalkotást. Emellett egy külföldi szakértői csoport álláspontjának a befolyás mentessége még inkább megkérdőjelezhetetlen lenne.


Mellár Tamás úgy véli: a vizsgálat eredményének teljes egészében nyilvánosnak kellene lennie, hogy a társadalom megismerhesse a KSH-nál jelentkező esetleges gondokat és figyelemmel kísérhesse azok orvoslását. A szakértő hangsúlyozta: nem valószínű, hogy problémák lennének a hivatal dolgozóinak a munkájával, a hibákat inkább az intézmény vezetésben lehetne találni. (A közgazdász ezt azzal kapcsolatban említette meg, hogy nemrég a miniszterelnök egyik bizalmasát, az Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban közigazgatási államtitkári pozíciót betöltő Vízkelety Mariannt nevezték ki a KSH elnökhelyettesévé, hogy "segítse az európai normáknak megfelelő új statisztikai törvény kidolgozását".)


A volt KSH elnök emlékeztetett arra, hogy a fejlett demokráciával rendelkező országokban szakmai alapon választanak vezetőket a statisztikai hivatalok élére. Vagyis, ugyan a miniszterelnökök, illetve az államelnökök nevezik ki a hivatali vezetőket, de a szakmai testületek javaslata alapján. Így csak kiemelkedően felkészült szakemberek, nem párt kinevezettek kerülhetnek a vezetői posztokra.


Az utóbbi két évben folyamatosan szűkül azon adatok köre, amelyeket közzé tesz a hivatal. Ez azért van így, mert a kormányzat egyre több mindet igyekszik eltitkolni a lakosság elől. Azokat az információkat ugyanis manapság már nem adják közre, amelyekből kiderül, a Fidesz-kabinet elhibázott gazdaságpolitikája. Azaz, a kormányzat egy politikai szűrőt épített be az adatok áramlásába. Ezért a közvélemény nem értesül például a reálkeresetek zuhanásáról, illetve más, a társadalom számára fontos statisztikai mutatókról, amelyek negatívak - állítja Katona Tamás. Az egyetemi tanár, aki korábban ugyancsak a KSH elnöke volt elmondta: a KSH átvizsgálása során hiába derülnének ki negatívumok, az Orbán-kabinet nem lenne hajlandó lépéseket tenni az esetleges visszásságok megszüntetése érdekében.


A jelenlegi vezetés ugyanis csak azokat a véleményeket hajlandó elfogadni, amelyek dicséretet fogalmaznak meg. Azokat pedig - legyenek azok bármennyire megalapozottak - figyelmen kívül hagyja, amelyek bírálatot tartalmaznak. Így hiába hozná napvilágra egy nemzetközi szakcsoport, hogy Magyarországon a kormánypárt által manipulált adatszolgáltatás zajlik, a jelenlegi éra nem ismerné el ezt, és nem is tenne semmit gondok orvoslása érdekében. Miközben romlik az ország megítélése, s egyre többször megkérdőjeleződik a hivatal megbízhatósága.

2012. júl. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy réges régi bölcsességet idéznék, amelyet JF Kennedy tett ismertté:

"A sikernek sok apja van, a kudarc mindig árva!"

2012. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!