Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem az új Ikarus buszoka...

Miért nem az új Ikarus buszokat helyezik forgalomba 4 év múlva. Miért nem támogatják a hazai ipart?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 23:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert Fidesz kormány van. Reméljük már nem sokáig.
2012. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Már most is vannak forgalomban, és ha jól tudom, már nem csak tesztüzemben.
2012. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
De az MSZP alatt sem nagyon támogatták őket.Miért nem?
2012. júl. 14. 23:34
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem fűződik hozzá érdekük, az Ikarusnak nincs annyi pénze, hogy le tudja fizetni őket.
2012. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

Az újkori Ikarusok jók, de annyira még nem, hogy felvegyék a versenyt a nyugatiakkal. A konkrét közbeszerzési eljárás részleteit és a rajta résztvevő buszokat, a BKV igényeit nem ismerem, úgyhogy a konkrét válaszom a kérdésre: nem tudom. Viszont szerintem nem úgy kéne nézni, hogy külföldi busz-e vagy magyar, hanem hogy ha mondjuk ezt a sorozatot is 30 évre vásárolnák, akkor melyiket lenne érdemesebb beszerezni, melyik busz bírja 30 évig úgy, hogy az utazóközönség is jól járjon vele (kényelmes, tágas, klimatizált), használható is legyen (dinamikus, megbízható, könnyen szervizelhető) és legfőképp olcsó legyen (mert a BKV pénzügyi helyzetét elnézve most ez kéne hogy legyen a legfontosabb szempont, nem presztízsbuszok vásárlása).

Röviden és tömören: amíg nem vagyok otthon a busziparban addig nem nagyon nyilatkoznék, de van egy olyan sejtésem, hogy nem a gyártó nemzet a legfontosabb szempont (pl. ha elküldenek a boltba francia camambert sajtért, nem jöhetek haza magyar trapistával).

2012. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

"Mert nem fűződik hozzá érdekük, az Ikarusnak nincs annyi pénze, hogy le tudja fizetni őket."


Ennyike. Sokkal jobb drága ám minőségtelen szarokat vásárolni, ha a zsebbe is csúszik egy kevéske. Majd egyszer megérted. :)

2012. júl. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%

"mert a BKV pénzügyi helyzetét elnézve"


Két külön országról és két különböző BKV -ról beszélnénk? Tudod Magyarországon is van egy BKV nevű cég, ahol több milliós végkielégítéseket osztogatnak.

2012. júl. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan azért hogy tönkre tegyék a hazai ipart
2012. júl. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%

én hajdú volánnál már láttam credo buszokat, meg ha jól tudom van új magyar villamos Debrecenben ... sajnos 2. vonalon már spanyol lesz..

Szegedre is lengyel villamosokat hoztak.. sok baj van velük plusz az első ajtón egy megtermett ember nem tud felszállni...

2012. júl. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

"én hajdú volánnál már láttam credo buszokat"


Credo-nak mi köze az Ikarushoz? /egyébként qrva szarok, szűkek, kényelmetlenek/


Tegnap olvastam, hogy a BKK forgalomba állított egy Ikarust /tiszta Volvo kinézete van/.

2012. júl. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!