Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne gyorsan,...

Hogyan lehetne gyorsan, EU-konform intézkedéssel elintézni a rigóinváziót?

Figyelt kérdés

Nem, nem vagyok fajgyulolo, de a kb. 1 millió romából kb. 800.000 nem fizet semmi jovedelem utáni adót, járulékot, ez a ktg.vetésnek hatalmas teher.


Nem kérek olyan választ, hogy zárjuk oket koncentrációs táborba... Van néhány dolgos, tanult, asszimilálódott cigány ismerosom, akik egyáltalán nem deviáns állampolgárok.


2012. júl. 17. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A segélyezési rendszert és az igazságszolgáltatást úgy kell átalakítani, hogy motiválja őket az ország elhagyására. Nem cigányellenes törvényre gondolok, hanem olyasmire, ami lehetetlenné teszi az életmódjukat, így vagy rászoknak a normális, európai életmódra, vagy elmennek.
2012. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Az okot kell megszüntetni és nem a tünetet!

Ha nincs elég munkahely még a magyaroknak sem(valóban 700-900.000 munkahely hiányzik ami 1.5-2 millió embert vonna ki az állami eltartásból) akkor utálhatsz valaki amiért nem dolgozik de nincs munkahely és kész!


És a legnagyobb gond hogy jelenleg ha 1 párt azzal kampányol hogy értelmes gazdaságpolitikát akar ami évi 40-50.000plusz munkahellyel lassan tudná lefaragni ezt a hiányt akkor nem szavaz rá senki!!


De ha azt mondja hogy takarodjon ki a sok ingyenélő, netán hogy 1 millió új munkahely lesz pár év alatt akkor rohannak az idióták és szavaznak!


Mert valljuk be, akkor lehet megmondani hogy ki ingyenélő ha valódi lehetősége van dolgozni!

Lehet a közmunkaprogramokkal példálózni de az csak annyit jelent hogy beszedjük a dolgozóktól a pénzt és nem segélyként adjuk hanem néhol értelmes, máshol értelmetlen munkára odaadjuk és sokszor jól szivatjuk is őket!


Szóval a megoldás az hogy az emberek végre a ki.aszott gazdasági program alapján választanak és nem a politikai hangulatkeltés vagy lőzungok alapján!

És aki gyors megoldást ígér annak beintenek mert ilyen nincs!

A probléma 10 év alatt oldható meg szép lassan!


Ja és a segélyt meg el lehet venni de ezt már sok országban kiprobálták és semmi haszna nem volt! Hisz ha nincs segély és nincs munkahely akkor úgyis elmegy lopni ha 5millió rendőr is van a környéken! A segély egy kényszermegoldás hogy csökkentsd a bűnözést! Az más kérdés hogy ördögi spirál mert viszi a pénzt és növeli a kiadásokat!

De ha van munkahelyteremtés akkor semmi gond vele mert csak azt a célt szolgálja hogy kevesebben "tévedjenek el" amíg szépen lassan teremtődnek a munkahelyek.

2012. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Munkahelyeket nem lehet teremteni!!!! Ez nem szőlő, vagy kukorica!!! Minden van olcsóbban külföldön, be lehet hozni, igy nem kell idehaza termelni. Ez a kormány koncepciója!! De nem helyes!!! Ne engedjék behozni, lenne a megoldás, de ugye beléptünk a szarba, na akkor okoljátok magatokat, már aki a szarbalépésre szavazott!!!

Lehet csinálni "hupikéktörpikék" gyárat, de a lófaxnak sen kell, akkor meg minek!!! Igenis zárjuk őket mezőgazdasági munkatáborba, vannak állami földek!!! Akkor nem mutyiznak vele, mint most a pályáztatással! Önként a tetvesek nem dolgoznak, ott legalább amit megtermelnek abból élhetnének! Én vevő vagyok a termékekre!!!

2012. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

A nekik juttatott szoc. támogatások kevesebbek,mint a gazdagoknak juttatott támogatás. Az egykulcsos adó és az általuk igénybe vehető kedvezmény sokkal nagyobb lyukat üt a költségvetésen,mint a szoc.segélyek.

Munkát kellene nekik biztosítani,ahogy a Kádár-rendszerben is volt. Akkor a férfiak és a nők is dolgoztak.

Az csak a Jobbikosok álma,hogy műveljék a földet és megélnek belőle. Ehhez nagyon sok pénz kellene. Több,mint a segély.

2012. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Műveljék a földet? Mivel? Kapával? Tudjátok mennyire nem költséghatékony az egyetlen hektár felett? semennyire nem az. Csak nálunk van ilyen nyomorék rendszer, hogy minden 15 hektárnak külön gazdája van, arra külön gépek mindegyikre, aztán csoda, hogy nem él meg senki belőle...
2012. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Munkahelyeket "teremteni" igenis lehet. Az más kérdés hogy ezalatt ösztönzésről és gazdasági környezetről beszélünk!


Az a baj hogy a sok jobbikos nem érti a gazdaság működését! nem bírja felfogni hogy a munkahelyteremtés nem csak azzal lehet hogy még többen kapálnak a földeken! És nem bírja felfogni hogy a gépesítéssel nem egyre kevesebb lesz a munkahely mert mellette millió másra meg szükség lesz!

Vona is hiába történelemtanár, nem tanult semmit a gépromboló mozgalmak értelmetlenségéből és hogy attól hogy valamit gép végzett el nemzetgazdaságilag nem kellett kevesebb munkaerő ha azt a gazdaságot jól irányították!

Azzal meg hogy bezárjuk a kapukat és nem engedünk be semmilyen külföldi árut csak azt érjük el hogy egyre hatékonytalanabb és drágább termelés konzerválódik!


Az egy írtózatos butaság hogy a bezárkózással ösztönözve lenne a hazai gazda hogy egyre hatékonyabban és egyre jobb minőséget termeljen. Vagy akár még a nyugatinál is jobbat és olcsóbbat! Aki nem látja hogy ez mennyire nincs így azzal nehéz mit kezdeni! A történelemben millió példa van arra hogy a bezárkózó nemzetek hogy jártak és lám, a történész jobbikosok nem tanultak semmit a történelemből, csak a revízióról...

Lásd Kínát aki az egyik legfejletteb világ volt egészen addig amíg ki nem találta hogy a tudomány káros, a könyveket el kell égetni és be kell zárkózni! Ha azt nem teszik meg, ma Amerikában kínaiak laknának mert ők fedezik fel és ők kereskednének a lemaradt nyugattal és ők élték volna meg a gyarmatosítást! Mert sokkal nagyobb és felszereltebb hajóik voltak, sokkal fejlettebbek voltak...

Aztán bezárkóztak, lemaradtak és gyarmat lett belőlük...


A bezárkózás, demagógia soha nem megoldás semmire!

A munkahelyteremtés, más fejlettebb népektől tanulás és aztán az élre törés igen!

Még senkiből nem lett jó focista úgy hogy bezárkózott a szobába és senkivel nem találkozott aztán csak kiment egy meccsre és mindenkit lemosott!

Aki jó játékosokkal palléroztatja magát az maga is fejlődik! Aki a legbénábbak legyőzésében leli örömét az lent marad!

2012. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De okosok vagytok!!! Mondjatok példákat hogy lehet munkahelyet teremteni, ne csak a szátok járjon!
2012. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi ez a csönd nagypofájuak, akik a gép előtt ülve tudjátok a munkahelyteremtést szajkózni!

Én igenis teremtettem munkahelyet! 10 embernek adok munkát csak azért mert nem vettem, vagy nem tudtam korszerű gépeket beállítani a gazdaságomba! Az a 10 ember örül, hogy kap munkát, alkalmazom és havi 65-70 ezret hazavihet a családjának! És nem csak a pofám jár ! A munka nem irodai sejthetitek, mond az valamit hogy mezőgazdaság, állatnevelés? Hányan tennétek meg, hogy dolgoznátok ilyen helyen? Kis hüle majmok!

2012. júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es, 8-as

Sajóládon töltöttem annó a nyaraimat és tudom mi a ganéjozás és a kacsolás is de kapáltam egész álló nap krumplit is akkor. Láttam mennyi munka nagyapám kis gazdasága és voltam akkor még a helyi TSZ-ben is...


Gratulálok hogy 10 embert foglalkoztatsz mert az már szép nagy gazdaság úgyhogy nem panaszkodhatsz! Pláne hogy ha valóban rendesen dolgozol akkor baromira nincs időd 1-2 óránként ide írogatni!!!

Szóval had legyek óvatos amikor valaki azt írja hogy egy komoly gazdaság tulajdonosa de ideje milliószámra van...


Talán ha nem láttam volna hogy mennyi macera egy gazdaság még el is hinném hogy egy elfoglalt gazdálkodó egész nap csak a gép előtt tud ülni...


Szóval hagyjuk a "hüle majmokat" mert én meg nem vagyok "madár" :))


Persze szívesen elmondom hogy szerintem mivel lehetne kicsit pörgetni a gazdaságon csak akkor felejtsük el a bizonygatást hogy ki mekkora nagy kemény dolgos ember szemben a másikkal és maradjunk az elképzeléseinknél a gazdaságról...

2012. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért te azt hiszed minden dolgozóm mellett ott kell állnom? Ha..Haa.!! Akkor egy sem dolgozna már nálam ! Igem most is kinnt vagyok a tanyán, töltik fel a tárolókat a beszállított gabonával! És képzeld gépekkel! Majd ha Te is évente leadsz a gazdaságnak 6-7 ezer hízót akkor papoljál nekem! Ja , Te azt hiszed a tanyámon még villany sincsen! Nem generátort tekernek a melósok, persze ehhez fogalmad sincs!
2012. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!