Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lehet használni...

Magyarországon lehet használni az N betűs szót, vagy hogyan lehet hivatalosan nevezni a feketéket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezt nézzétek meg, pont ide való.


[link]

2012. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én szerintem a "fekete" hivatalosabb, mi a négert csak úgy magunk között szoktuk használni (pl. Nézd azt a néger pasit, milyen jó pólója van!).

A "színesbőrű" kifejezés hallatán tapasztalatból mondom, hogy sokan az indiánokra gondolnak, szóval én azt nem használnám.


Összegezve, szerintem a fekete és a néger megfelelő. De ha valakivel kedves vagy úgyis érzi, hogy nem akarod megsérteni, és nem is sértődik meg. De akár meg is kérdezheted tőle, hogy hogy nevezik magukat magyarul, melyik kifejezés az, amit elfogadhatónak tartanak.

2012. júl. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Rabszolga :D

Nem,ez csak gonosz poén volt,amúgy nigger,néger,feka;csoki,Fekete Pákó :)

2013. jún. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!