Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt hivatalosan...

Hogy hívják azt hivatalosan Magyarországon, aki DNS tesztet végez meg vért elemez és a bűnügyi helyszínen a vérfoltokat elemzi?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem tudom hogy van -e ilyen.

Ha van hogy hívják és hogyan lehet oda eljutni?


Igazábol, arról beszélek aki egy bűnügyi helyszínen megállapítja a támadó és az áldozat mozdulatait, a gyilkos fegyvert (tárgyat), gyilkosság idejét meg a vér becsapodásokat (stb)


Pl.


Alacsony sebességű becsapódási/ú vérfolt (Passzív vérzés)

Közepes sebességű becsapódási/ú vérfolt (Kés, Balta)

Magas sebességű becsapódási/ú vérfolt (Fegyver, Artéria)

Átviteli/ű vérfolt

Elbocsátott vérfolt (újjzól, késről stb...)


És a végén jelentést ír....

Általában amúgy laborba dolgoznak de mi a hivatalos neve és létezik -e Magyarországon ilyen...

Ha igen hogy lehet oda eljutni?


2011. máj. 26. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Két dolog ugrott be:


1. Helyszínelő (Rendőrtisztin lehet tanulni)

2. Boncoló (Orvosi Egyetemen lehet tanulni)

2011. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Boncoló...? :D A boncmester egy okj-s munka, a patológus végez orvosit, de ő nem boncol, hanem szövettant végez. Ő a már kivett szervekkel foglalkozik.


Igen, létezik Magyarországon is ilyesmi. Érdemes biológiát/kémiát tanulni pl., illetve a rendőrtisztin nézelődni a szakok közt.

2011. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ó, a második vagyok. DNS teszteket az orvosok végeznek, igazságügyi laborokban. Tanulok igazságügyi orvostant, ennek keretében foglalkoztunk ilyesmivel, őket sokszor hívják helyszínekre is megállapítani, hogy az elhunyt mikor halt meg. A meló nagy részét a nyomozók végzik annak kapcsán, hogy merre fröccsent a vér, a halál okát orvos állapítja meg, illetve az igazságügyi lőfegyvertannal is szoktak foglalatoskodni.
2011. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és nem lehet valahogy úgy hogy pl dns tesztekkel stb-vel foglalkozok de értek ezekhez a nyomozásokhoz is és akkor engem hivnának ki? vagy hasonlo? :S
2011. máj. 26. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elvégzed a rendőrtisztit és nyomozó leszel, majd az orvosit is, hogy igazságügyi szakértő, akkor miért ne. Bár teljesen hivatalosan, bejelentve szerintem csak az egyiket lehet csinálni. De mondom, a szakértőket ki szokták hívni terepre, a DNS-sel csak ők foglalkoznak, illetve az igazságügyi boncolás keretében a patológus állapítja meg a halál okát. Az ujjlenyomat elemzéssel, a lőfegyvertannal meg már további szakértők foglalkoznak.

Az, hogy valaki ért mindenhez, meg júúújjj, CSI meg Criminal Minds, mindez a valóságban nem igazán van így, nálunk legalábbis nem. :) DNS vizsgálatot is igyekeznek minél kevesebbszer elrendelni, mert nagyon drága. De írásod alapján még elég fiatalnak saccollak, max. 15-16 lehetsz, van még időd gondolkodni azon, mi legyél, hol tanulj tovább. :)

2011. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én tudom hogy van időm de más nem hiszi el nekem de ez nem is nagyon érdekel... amugy USA-ba tényleg vannak ilyen laboros dolgok de nem ugy ahogy a filmbe előadják, de vannak ilyenek :)


[link]

2011. máj. 26. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy van. De ez nem az USA, és szerintem azt, hogy olyan szintre eljussunk az ilyen lehetőségekben, egyikünk sem fogja megérni.
2011. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pedig nagyon sok magyar megért sok dolgot az USA-ban ám :DD
2011. máj. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!