Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Bokros Lajosról,...

Mit gondoltok Bokros Lajosról, és főleg az ő csomagjáról?

Figyelt kérdés

[link]

"Tény, hogy Bokros Lajos 1995. március 12-én meghirdetett stabilizációs modellje tananyag a nyugati közgazdaság-tudományi egyetemeken, valamint a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank is követendő modellnek minősítette a volt pénzügyminiszter döntéseit."


2012. júl. 19. 03:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Nem is értem, hogy lehet szeretni egy megszorító-csomagot..."


Azért, mert az emberek egy része el tud vonatkoztatni önös érdekeitől és az ország hosszútávú érdekeit nézi, amire rengetegen nem képesek. Az ország költségvetése is hasonlóan működik, mint egy háztartásé. Dönthetünk, hogy csökkentjük a gyerek zsebpénzét vagy hitelt veszünk fel, hogy a gyerek boldog legyen. Mi szolgálja jobban a család=ország érdekét? Most a teljesség igénye nélkül, nem térnék ki, a hitel jótékony és kártékony eseteire.

2012. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ma délben hallottam a rádióban, hogy a mai reálbérek alig haladják meg pár százalékkal az 1978-as reálbéreket. Arra nem tért ki a beszélgetés, hogy miért alakult így, de szerencsére meg tudom mondani, miért állunk így.


Ennek egyértelműen oka, hogy a gazdaságpolitikák homlokterében mindig a politikai népszerűséghozó intézkedések meghozatala állt, a rövidtávú fogyasztás szintjének növelése (válságok idején megőrzése).

Láthatjuk is, hogy meg lett ennek a rövidtávú gondolkodásnak és a hosszútávú növekedési lehetőségek figyelmen kívül hagyásának az eredménye.


Bokros Lajos programja volt az egyetlen egy, amely szakított ezzel a szemlélettel.

2012. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!