Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vagyok "hazaáruló", ha...

Miért vagyok "hazaáruló", ha külföldön vállalok munkát?

Figyelt kérdés

Több közeli barátomtól(?) és ismerősömtől megkaptam, hogy nem is vagyok igazán magyar, mert augusztusban lelépek és Bristolban vállalok munkát egy idősek otthonában. Még az egyetem előtt elvégeztem a hároméves ápolói OKJ-s képzést (nem önszántamból,csak anyám forszírozta, hogy érdemes valami szakmát tanulnom, egyébként nem sok gusztusom van megint pelenkát cserélni az idősek alatt). Szóval nagy úr a muszáj, 28 évesen szinte semmim sincs, itthon 145-150 ezret keresek, ott meg 1600 fontot ígértek egy hónapra. A hitelre vett pici lakásomban sem lakom már, csak a törlesztőt fizetem (erre megy el a fizum több mint fele, + a diákhitel is majdnem 14 ezer).


Sok egészségügyi gyakorlatom ugyan nincs, és előre félek, hogy valami fatálisat követek el az öregek ellen, mert 6-7 év alatt sokat felejt az ember, annyi a szerencsém, hogy viszonylag jól megy az angol. Illetve tartok attól is, hogy nem fogadnak be a britek (bár állítólag a négereket, arabokat sokkal jobban kiközösítik, az akcentus nélküli, fluent fehérek jól tudnak asszimilálódni).


Az egyik felem repülne oda már most, a másik felem meg inkább maradna a család és a barátok miatt. Azonban qrva rosszul esik, hogy a Face-en és személyesen is cikiznek, hogy "maradjak a fenekemen".


2012. júl. 21. 20:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Miért lennél hazaáruló? azért,mert a haza nem ad neked megfelelő munkalehetőséget? Különben is az EU tagságunk a munkaerő szabad mozgásáról is szól. Ott kell dolgozni, ahol munkát adnak és fizetnek érte annyit, hogy meg tudj élni belőle.
2012. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem vagy...
2012. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha van rá lehetőséged, menj. Nincs abban semmi rossz.
2012. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Barátaid és ismerőseid, akik cikiznek, csupán elbújnak a "nagy hazafi" álarca mögé. Valójában irigyek rád, mert jól beszéled a nyelvet, van piacképes szakmád, amit külföldön is keresnek, és megvan a bátorságod ahhoz, hogy lépj. Minderre ők tudás hiányában nem képesek, és nem is merik, pedig sokan közülük ugyanezt tennék, ha tehetnék. Ők nem az igazi barátaid, és cseppet se fájjon a szíved miattuk, ha majd külföldre kerülsz. Sok sikert!
2012. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Feltétlen vágj neki, meg kell próbálni. Bízz magadban és a jó szerencsében.

Nekem is volt egy kolléganőm, aki hasonló cipőben járt, mint Te. Hitel, albérlet, kevés bevétel, szüleire nem számíthat, ők se állnak úgy anyagilag... Ő Olaszországba költözött és egy hotelben dolgozik. Nem bánta meg, bejött neki.

Akik meg hazaárulóznak, azokból pedig nagy valószínűséggel az irigység beszél. Ne foglalkozz velük, mert nem érdemlik meg.

Szóval, sok sikert!

2012. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%
szerintem se vagy az. igazábol a hazaárulok nem azok akik kimennrek melozni. gondolom állampolgár nem akarsz lenni?(mármint brit) ja és ugyanugy lehet szeretni a hazát külföldröl is. ja még egy gondolj bele hányan emigráltak már inenn? az mind hazaárulo? ugyan már....
2012. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
ja és megnézném hány hazaárulozosnak van kinnt rokona
2012. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

Tudod jelenleg az az álláspont hogy a haza hagyja cserben a polgárait.

Mit kezdjen az ember ha nem kell a saját hazájának?


Nyugodtan menj csak Angliába.Téged napfényes mezők várnak.Na jó ez túlzás de jobban boldogulsz mint Magyarországon.

2012. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy hazaáruló! Ha úgy érzed menned kell akkor menj! Nem a "barátaid" fognak nélkülözni ha otthon maradsz hanem te! Ők könnyen okoskodnak miközben nem az ő sorsukról van szó...


"Több közeli barátomtól(?) és ismerősömtől megkaptam, hogy nem is vagyok igazán magyar"


Mert ők talán "magyarabbak" mint te? Ők, akik úgy csinálnak mint az óvodások: "bibibí, én magyarabb vagyok mint te!". Ők akik inkább nem tesznek semmit a saját életük jobbra fordításáért, hanem inkább azt cseszegetik aki ezért még az ismeretlenbe is bele merne ugrani? Ők akik hamis hazafiasság mögé bújva igyekeznek megmagyarázni maguknak hogy ők maguk miért nem mernek lépni? Ők szerinted magyarabbak mint te vagy én? Ugyan már...

2012. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
15%
Mert magyarállami titkos ügyeket adsz el pénzért
2012. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!