Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít hazaárulónak?

Ki számít hazaárulónak?

Figyelt kérdés

És itt nem csak azokra a titkos ügynökökre gondolok, akik a filmekben vannak és kiadják az infot a másik országnak, vagy egy háborúban kiadni az infot az ellenségnek, hanem mondjuk szerinted hazaáruló-e az az egyén, aki

- diploma után külföldre megy,

- nem szereti a magyar kaját,

- hülyeségnek tartja a magyar ünnepeket/népszokásokat,

- szégyelli, hogy magyar...

stb. és még egy pár példát szeretnék tőletek hallani, egyáltalán szerinted az általam felsoroltak közül mondható-e valaki hazaárulónak?



2012. júl. 12. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

A hazaáruló szóval nagyon szeretnek dobálózni egyes jobbikos emberek.Szerintük mindenki hazaáruló aki nem ért egyet a jobbikkal és rá szavaz.


A hazaáruló szónak akkor van jelentősége hogyha háború van és valaki átáll , hadi titkokat közöl az ellenséggel.


Kádár János , Rákosi Ferenc például hazaáruló volt.

2012. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha! Értem. Akkor gondolom csak irigységből titulálnak engem hazaárulónak azok az egyének, akik tudják rólam, hogy a jövőm nem ebben az országban tervezem...
2012. júl. 12. 16:39
 3/12 TheHutyutyu ***** válasza:
2%
pl az is lehet hazaáruló aki letagadja és szégyelli a magyarságát ;)
2012. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ha az állam fizeti az egyetemi tanulmányaid, utána külföldre menni hazaárulás, de mindenképp pofátlanság. Az állam nem azért fizet, hogy külföldön hasznosítsd az általa adott tudást. Ha te fizeted, akkor mindegy. De én ösztöndíjat is visszafizettetném azzal, aki külföldre megy dolgozni.


De aki nem szereti a magyar kaját, az miért lenne az? Én sem szeretek mindent, de mindenkinek ízlik valamelyik, ez 100%. Aki hülyeségnek tartja a magyar népszokásokat, hagyományokat, az szerintem hülye, mert mindegyiknek van múltja, előzménye, amibe ha belegondolunk, nem is hülyeség a hagyomány és népszokás.


Aki szégyelli, hogy magyar, az meg *****. Tegyen érte, hogy büszke lehessen rá.


Mindenki csak hangoskodik és riogat, de senki sem tesz semmit. Sokan külföldre menekülnek, akik a tudásuknál fogva akár változtathatnának is az itteni helyzeteken.



Az elsőnek pedig:

"Ismerek sok hazafit, akik még azt sem értik,

Hogy a magyarságot nem decibelben mérik."

Na általában ők dobálóznak a szavakkal.

2012. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az számít hazaárulónak, aki tudatosan, előre kitervelt szándékkal árt az országnak. Tehát háborúban saját anyagi helyzetének javítása érdekében lepaktál az ellenséggel, békeidőben valótlan dolgokat állít róla hogy ezzel előnyre tegyen szert, tudatosan megpróbálja bedönteni a gazdaságát, a forint árfolyamot stb.

Nem tekintem hazaárulónak:

- azt a diplomást, aki külföldre megy dolgozni (sokszor nem is a szakmájában helyezkedve el, mert esetleg itthon kilátástalan a helyzet) Az ingyen diploma sok esetben annyit is ér, egy használhatatlan vacak.

- aki szidalmazza az országot, az embereket, de mindezt jobbító szándékból, figyelemfelhívás céljából. A problémákat úgy lehet megoldani, ha először nyíltan beszélünk róla.

2012. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#7 Egyetértek :))
2012. júl. 12. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

A 2013-ban hatályba lépő büntető törvénykönyv szerint:


258. §(1) Az a magyar állampolgár, aki Magyarország függetlenségének, területi épségéne k

vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföld i

szervezettel kapcsolatot vesz fel, vagy tart fenn, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjed ő

szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a

hazaárulást

a) súlyos hátrányt okozva,

b) állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával ,

c) háború idején vagy

d) külföldi fegyveres erő behívásával vagy igénybevételével követik el.

(3) Aki hazaárulásra irányuló el őkészületet követ el, egy évtől öt évig, háború idején

két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetend ő.


Tehát semmi köze nincs ahhoz hogy diploma után itthagyja Magyarországot amíg itt ilyen az élet (400-430 Ft között változó üzemanyagárak (nálunk pl. 402 a dízel, de Siófokon láttam már 425-ért), 16 milliárd féle adó (aminek bevételei rejtélyesen tűnnek el), egy olyan gazdasági miniszter aki a területéhez hozzá sem tud szólni mert oly hülye)


Le lehet pontozni de ez az igazság.

2012. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7. Ezzel én is egyet értek, én is ilyesmit akartam írni. De kérdező, a kérdésedben azt írtad, hogy nem ilyenekre gondolsz! Akkor mégis hogy értesz vele egyet a kérdés kapcsán, ha lényegében nem is ezt kérdezted?!



Ez már nem neked szól, "7-es". És azt kérdezték szerintem mi van. Erre lepontoznak. A válaszom hasznos, mivel azt kérdezte, SZERINTEM mi van! Ne pontozz, hanem írd le, hogy szerinted mi van. Én sem pontoztam senkit, mert szerinte ez van, ergo az ő válasza hasznos, mivel csak ő tudja, hogy szerinte mi van.

Szerintem sok ember soha nem fogja megérteni, hogy a felfelé mutató zöld kéz nem a "like" gomb, hanem a hasznos gomb. Egy válasz hasznossága pedig a kérdéstől függ...


Na mindegy, ezt már jól esett leírnom.

2012. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak tudod, az emberi természetre az jellemző, hogy szereti megerősíteni a saját igazságát, így olyan visszajelzést igényel a környezetétől, ami az ő gondolatmenetét igazolja. Ezért pontozza le azt, aki nem ért vele egyet.
2012. júl. 12. 19:10
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

"Ezért pontozza le azt, aki nem ért vele egyet."


Inkább azért, mert cáfolni sem egyetérteni nem tud a véleménnyel. Gyökérség.

2012. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!