Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem mi a baja egyeseknek...

Nem értem mi a baja egyeseknek a Jobbik programjával? Mikor az a valós társadalmi és gazdasági problémákra ad ésszerű választ!

Figyelt kérdés
Íme a Jobbik politikai programja: [link]
2009. júl. 15. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Ezek szerint azt nem érted, miért nem agyatlan idióta mindenki, hogy arra vonuljon, amerre Vona kolompol...
2009. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Jobbik = újnyilas neofasisztoid kirekesztő, a színes Európa ellensége
2009. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
A Jobbik vezetőinek korábbi nyilatkozataiból egyértelműen kitűnik, hogy szélsőséges, rasszista párt. Ezt már a külföldi sajtó is így könyvelte el. Nehéz lenne ezen már változtatni, bármennyite is igyekeznek egyesek. A múltat nem lehet megváltoztatni.
2009. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

"A múltat nem lehet megváltoztatni."


Még nincs is múltja a jobbiknak....mit követtek el a múltban? Loptak, csaltak, hazudtak, mint a többi? mondj konkrét példát, légyszíves!

2009. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

Nem a jobbik múltjával van baj, hanem azzal hogy Magyarország múltját akarják megváltoztatni (trianon, stb.), amit minden épeszű ember tudja hogy nem lehet, nemcsak azért, mert háborút jelentene, hanem azért is mert nincsen mire föl. Vesztettünk a háborúban, ezért büntetést kaptunk, területeket vettek el. Ez így van sajnos rendjén.

Nekem speciel az a legfőbb bajom vele, hogy nem nagyon érdekelne hétköznapjaimon a politika, de a Jobbik valahogy annyira hangosan és agresszívan terjeszkedik, hogy nem lehet elkerülni.

2009. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Nekem pl az, hogy nem ad választ semmire. Ez nem program, ez egy propaganda, illetve kampányszöveg. A program az amikor valaki részletesen leírja, hogy milyen problémára milyen megoldást javasol, és főleg, hogy mindezt miből, mennyi anyagi ráfordítással, milyen forrásokból. Ez az amiről egy k*rva szót nem találsz az általad linkelt "programban", és pont ezért nem lehet komolyan venni a Jobbikot, mint pártot. Ha a sok Jobbik-fanatikus emberke egy kicsit túlmenne a cigányozáson, zsidózáson talán ők is észrevennék, de a Jobbik tökéletesen kihasználja, hogy a plebsznek elég ha cigányozunk/zsidózunk, meg multizunk egy jó nagyot (mindenki hibás a helyzetünkért, csak mi nem címszóval), és már dőlnek is a szavazatok. Nem véletlen, hogy az európai államokban működő egyébként szintén radikális jobboldali pártok se kértek a társaságukból az EP-ben. Azok ugyanis a Jobbikkal szemben kínálnak valódi alternatívát a bevándorlók, és/vagy éppen a zsidók cseszegetése mellett.
2009. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Olyan mindegy. A sok birka már bedőlt a pártokhazugságainak. A felvásárlási folyamat is hamarosan lezárul.


Ha már az MDF,FIDESZ,SZDSZ lopott akkor másnak is adják már meg a lehetőséget, ne legyenek már annyira kapzsik

2009. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

"mindenki hibás a helyzetünkért, csak mi nem címszóval"


Miért, szerinted mi vagyunk a hibásak? Hiszen eddig nem is dönthettünk a saját sorsunkról... a jobbik épp ezt tartja szem előtt, hogy végre nekünk is beleszólásunk legyen a saját életünkbe! Mellesleg a programjukat ha tényleg elolvastad, észrevehetnéd, hogy a "cigányozás,zsidózás" maximum egy oldalt kapott az ötvenvalamennyiből... és én pl nem is emiatt vagyok jobbikos, és nem is a multik miatt, engem nem zavarnak...pusztán szeretném, ha a közbiztonság és a közjólét nem ilyen lenne pár év múlva, mikor gyereket szeretnék vállalni...nekem aztán mindegy vannak e cigányok vagy sem, van e multi vagy sem, de ha ezek az én izzadtsággal megkeresett pénzemből lopnak, ráadásul legálisan, ahogy most, akkor igenis érdekel, mert én nem a cigányokért akarok dolgozni, hanem a saját gyermekeimért(akik maximum ketten lesznek, feltéve, hogy el tudom majd őket tartani)

2009. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

12.20-as!

Elolvastad, Mert ha igen, akkor nem értelek...

12 pontban beszélnek családtámogatásról, unióról, közbiztonságról, határon túli magyarokról, környezetvédelemről, nemzeti tradíciókról, oktatásról, magyar föld és természeti kincseink védelméről, új alkotmányról, adórendszer változtatásokról, monetári politikáról.

Nem csak diagnosztizálnak és álmodoznak, hanem konkrét javaslataik és ötleteik is vannak!

Ez mitől "cigányozás/zsidózás és multizás"?

2009. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Milyen ötvenvalahány oldalról beszélsz. Az amit belinkeltek maximum 10 oldal, és akkor nagyon nagy betűméretet használtam:) Fogjátok már fel, hogy az nem program, hogy pl "A legsúlyosabb életellenes bűncselekmények esetében a halálbüntetés újbóli bevezetése. " Itt alap lenne leírni, hogy konkrétan milyen bűncselekményekre gondolnak, valamint ha már ilyen témát feszegetnek, akkor minimum mellékelni egy olyan ország megbízható statisztikáit, ahol van halálbüntetés arról, hogy valóban van-e elrettentő ereje ennek a büntetésnek azokban a bűncselekményekben amire visszaállítanák. A halálbüntetés ilyen leegyszerűsített módon csak a "kenyeret, és cirkuszt a népnek" örök érvényű taktikának a "cirkuszi" része. Arról nem is beszélve, hogy így is sokan ülnek ártatlanul éveket nagyon súlyos bűncselekményekért mire előkerül a valódi tettes. Egy halálbüntetés esetén azért igen rázós lenne ha kiderülne mondjuk pár év után, hogy "hoppá, rossz embert lógattunk fel".

Még pár példa: "A kereskedelmi adók műsorszolgáltatására vonatkozó jogszabályok szigorítása, azok be nem tartása esetében azonnali szankciók életbe léptetése, illetve a sugárzási jog megvonása." Cenzúra? Ha már igen, akkor tessék leírni, hogy mit, és mennyire szigorítanának, mert ez így lutri, és egyenes út a diktatúrához.

"Az arányos és igazságos közteherviselés megvalósítása." Ez a legjobb példája a szépen hangzó, de teljesen üres kijelentéseknek. Az adórendszer átalakítására szükség van, de hol van itt bármilyen konkrétum a 100% demagógián kívül? Ez egy vicc.

Sorolhatnám még mert az olvasható programpontok 90%- semmit nem tartalmaz hangzatos jelmondatokon kívül, de ha valaki ezt nem látja, vagy nem akarja látni, annak úgyis hiába írnám. Direkt nem említettem olyan pontokat, mint a kötelező hittan, ami alapban sok emberben ellenszenvet vált ki. Amikor a cigányozást, zsidózást, multizást említettem, akkor pont arra gondoltam, hogy a pártrendezvényeken ezen kívül semmit nem hallani. Még véletlenül se említik meg a hittan kérdését, mert ők is tudják, hogy az már közel sem lenne olyan népszerű. Ez a demagógia, annak is a legrosszabb fajtája.


Nem vagyok egy zöld politikai beállítottságú, nem is azért írom, hogy őket népszerűsítsem, de ha programot akartok olvasni, akkor keressétek meg az LMP nevű formáció EU programját. Na, az már valami, még ha az intézkedések egy része, vagy akár egésze nem áll közel az emberhez, az tagadhatatlan, hogy ők mindent leírtak, hogy miként, mennyiből valósítanák meg, és milyen hasznot várnak tőle. Majd ha valami hasonlót lerak a Jobbik is az asztalra, akkor azt mondom, hogy övék a szavazatom, addig viszont egy komolytalan alakulatnak számít nálam.

2009. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!