Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a következménye a...

Mi lesz a következménye a rohamos elszegényedésnek?

Figyelt kérdés

Meddig tartható fenn a társadalmi béke egy olyan országban, ahol az emberek 40 %-a (4 millió fő) a létminimum alatt él? Az Orbán-kormány szegénységi bizonyítványa, hogy a kormányzásuk megkezdésének évében ez még "csak" 3,7 millió volt. A 2000-res évek elején meg még csak 3 millió. Közben a szegények nyomora tovább nőtt, mert az Orbán-kormány csökkentette vagy megvonta a szegények és a betegek segélyeit, támogatásait és a közmunkás bért. MI lesz ebből?


[link]



2012. júl. 22. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos még nagyon sokáig fenntartható. Az emberekből már kihalt a kollektív tudat, így összefogásra, radikális változásra esély sincs.

Én a pesszimista oldalt képviselem sajnos. A fokozatos beletörődést tartom valószínűnek, az igények visszaszorulását és a megalázkodást. Az "ez van, ezt kell szeretni, másnak még ennyi sincs"-féle mentalitás elterjedését.

Akiknek lesz lehetősége, azok elmennek, így a gazdaság romokban lesz, rengeteg lesz az oligarcha, egyre több multimilliárdos lesz. A politikusok továbbra is hülyíteni fogják a népet, ha az EU sorsa nem javul, lesz is kire mutogatni.

Aztán szép lassan a jelenlegi balkán szintjére süllyed az ország, ha nem történik radikális változás addig.


NE ÍGY LEGYEN!

2012. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1: Érdekes, én is valahogy ugyanezt érzem, csak nem tudtam volna ilyen jól leírni. Szóval, hogy a 4 millió létminimum alatt élő után jön az 5 millió, csak most ez már nem 10, hanem mondjuk 5 éven belül. Közben meg nem nagyon történik semmi, csak az, hogy aki még él és mozog, az elmenekül. Vagy tévedünk talán?
2012. júl. 22. 22:03
 3/16 nem dávid ***** válasza:
95%
nőni fog a bűnözés, új börtönöket kell építeni, illetve rengeteg ember elfog vándorolni. Illetve belső fogyasztás csökken ezért ujjabb megszorítások kellenek és ez addig így lesz ameddig be nem csődülünk...
2012. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
elszegényedés? ezt én a környezetemben nem tapasztaltam.
2012. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor azt javasolom, próbálj többet érintkezni a néppel, vagy olvass több Ferge Zsuzsát!
2012. júl. 22. 22:31
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Most nem azért, de ameddig az embereknek tömegesen telik a legújabb okostelefonokra és autókra, meg plázázni, addig nem hiszem, hogy olyan nagyon igaz ez az elszegényedés. Miskolcon lakom, szóval nem egy full pénzes városban, mégis azt látom, amit fentebb írtam.


Minden nap kimozdulok, mert dolgozom. Nekem se megy jól, ma is van, hogy meg kell gondolnom, egy nap eszek-e kétszer...


Azt gondolom, hogy aki ész nélkül vette fel a hitelt luxuscikkekre és olyan dolgokra, amelyek meghaladják a kereteit, azt nem tudom sajnálni, hogy most a létminimum szélére került.

2012. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6: Hát ez elég földhözragadt gondolkodás, bár sokan osztják, hogy mert látok jó autókat és látszólag gondtatlanul vásárolgatókat, akkor biztos minden rendben van. Én abban a szerencsében részesültem, hogy hosszabb-rövidebb ideig több külföldi országban is éltem vagy taertókodtam. Na ott nézd meg, mennyien és miket vásárolnak, mekkora tömegek lepik el az éttermeket és vesznek igénybe mindeféle szolgáltatást! Nagyon szembeötlő az itthoni szegényesség, le- és elmaradottság ezen a téren is!
2012. júl. 22. 22:48
 8/16 nem dávid ***** válasza:
73%

"Most nem azért, de ameddig az embereknek tömegesen telik a legújabb okostelefonokra és autókra, meg plázázni, addig nem hiszem, hogy olyan nagyon igaz ez az elszegényedés."


Az új autók 80%át hitelre adják el, legújabb telefont kihozhatsz ingyen is előfizetésre, a plázákba meg sokan ülnek de nem vásárolnak semmit... igenis van elszegényedés mert a fizuk nem nőnek csak az árak...

2012. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire okosak a szociológusok, miért nem szólaltak fel már hamarabb? Az nem b*szta a csőrüket, hogy a rendszerváltás után tömegesen váltak munkanlkülivé emberek, mert gőzerővel verték szét a gazdaságot?


Annyira átlátszó, amit most a baloldal művel, hogy az elképesztő. Vastag bőr van az ő képükön is, ugyanis ehhez a sok szegényedéshez az ő politikájuk is hozzájárult!


Tudom, hogy hitelből verik a nyálukat sokan, de ez nem változtat azon, amit leítam. Aki szegény, az nem vesz kostelefont, meg új Infinitit.


Nem vagyok földhözragadt, hanem realista vagyok. És már kissé zabos, hogy ennyire besz*pjátok a baloldal dumáit, és nem látjátok, hogy a sz*r az sz*r, mindegy, hogy szegfűszeget, vagy narancsot tesztek a tetejére.

2012. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A globalizmus bűne.


Igen, nagyon kemény lázadások lesznek az elkövetkező 10 évben. De nem csak itt, hanem egész Európában.


A globalizmus gyakorlatilag kiszippantotta a termelő munkát Európa országaiból és áttelepítette az olcsó keletre és D-Amerikába. Amíg hitelből a 2000es években lehetett fogyasztani, addig ment is ez. Viszont ma már nem lehet, és hipp hopp egyből itt is egy jó kis válság.

Nem nagyon van kiút belőle. Hiszen ahoz fogyasztás kellene, amit vagy a kínai bérek jelentős eredménye okozhatna, vagy az hogy a tehetősebb régiókba legyenek munkahelyek. Ez a folyamat egyre jobban el fog mérgesedni, és 4-5 éven belül a 40% os munkanélküliség sem lesz ritka.


A szkeptikusok csak menjenek vissza 1995 köré, és nézzék meg hogy nálunk mint az Eu egyik legrosszabbul fizetett munkaerőjénél, gyakorlatilag 5 év alatt eltűnt a textil ipar. Kb így fog eltűnni minden, egyre rohamosabb léptékkel. Az a globalista terminológia, miszerint az olcsó és kis hozzáadott értékű munkák helyébe magasabb hozzáadott értékű munkák jelennek meg, ezer sebből vérzik.

1, Már keleten is berendezkedtek a kutatás-fejlesztésre és az inovatív munkákra, csak olcsóbban.

2, Leálltak a fejlesztések, mert nincs rá igény, nincs fogyasztás és növekedés.


Nagy botrányok lesznek, és a vége a globalizmus extrém lassítása lehet, ami csak úgy teremthető meg ha bomlik az Eu. Az az, 3-4 csoportra oszlik. Lesznek a centrumok, akik sokat fognak bukni, hiszen nem lesznek rabszolgáik.

Lesznek a kevésbé fejlett centrumok, akik előrelátóak.

Lesznek a pigs ek, akik szintén összefognak.

És a visegrádiak, akiket ellehetetlenít az adóverseny és a nyugati nagytőke mind a termelésre mind a fogyasztásra ható perverz jövedelem elszívási.


Ekkor kialakul egy a meghatározó felosztásokon belül a vám

mentesség és a közös adó és szoc rendszer.


Illetve a nagyobb csoportok a mai Eu n belül vámmentesen és kvótákkal kereskednek, míg a kontinensen kívüli termékek esetén nagyon kemény védővámokat alkalmaznak.

2012. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!