Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne az a pont, az a...

Pro Patria kérdése:

Mi lenne az a pont, az a löket, vagy trauma, ami megváltoztatná a magyar mentalitást?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt láttam egy dokumentumfilmet, ahol Dél-Koreában a japánok által a háborúban lerombolt, nemzeti jelkép-értékkel bíró, Felvilágosodás Kapuját építették újjá. Teljesen korhű módszerekkel, újrafaragták a köveket a boltíves kapuhoz, művészettörténészekkel, hasonló építmények alapján, és rengeteg türelemmel újrafestették a rendkívül aprólékos, részletes, tradicionálisan színekkel teli falakat, mennyezetet, bronzból újraöntötték a díszszobrokat. Mindezt azért, hogy visszaállítsák nemzeti kegyhelyüket, önazonosságuk tudatának fontos szentélyét, amelyet az évtizedek, évszázadok leromboltak.

Legfőképpen a fiatalság számára emelték ki fontosságát, hogy ne felejtsék el, kik ők, és milyen nagyszerű is a kultúrájuk.


Miért csak nálunk gúny tárgya ez? Mikor értjük meg, hogy egy sikeres nemzet csak a hagyományok őrzésére, a felmenők tiszteletére épülő társadalommal tud talpon maradni, meghatározó lenni...?

A legdinamikusabban fejlődő, gazdag Japán is megőrizte a nyugati felhőkarcolók mellett hagyományos kis házait a virágzó cseresznyefákkal a kertekben, és a tőzsdéről hazajővén is szakítanak időt a katanával való edzésre.


2012. júl. 24. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Senki nem tart vissza,hogy jurtában lakj.
2012. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem elkezdődött valami.

Egyre több a hagyományőrző csoport. Ott volt pl. a 2008-as kurultaj, amin 100 ezer ember vett részt.

Egymást érik a hagyományőrző fesztiválok, sok érdeklődővel.


Kiszabadult a szellem a palackból és már nem lehet visszagyömöszölni. Terebélyesedik a hagyományőrzők száma.

Sok gyerek már ebbe a közegbe születik és ez a közeg idővel kitermeli az a vezető réteget, akire rábízhatjuk a hazát.

Bizakodó vagyok.

Csak tartsunk ki addig valahogy! Ez a mi feladatunk.

2012. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Akkor jöhet el ez a pont, amikor a tradicionális értékek legfőbb zászlóvivői a magyar közéletben nem képmutató, nyerészkedő, hazug, felszínes, dagályosságokat puffogtató áljobboldaliak lesznek, mint ma, hanem őszinte, becsületes emberek.
2012. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves 21:35!


Ha neked ennyi jött le az írásból, azzal nem engem minősítesz.

2012. júl. 24. 22:19
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

doktorrossz, akikről te írsz, azok nem zászlóvivők, csak képmutatók, akik zászlóvivőnek adják ki magukat!

A többiben igazad van.

2012. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

Őszintén?


Ilyen pont nem létezik.Ezek a birkák mindent tűrnének még azt is hogy minden nap f*szt kéne szopniuk éhbérért

2012. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A "trauma" közeledik, kérés, hogy a magyarság mit lesz képes tanulni belőle.
2012. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az átlag román ember is jobban fog élni, mint az átlag magyar. A szlovákok érdekes módon amikor felmerült, hogy szégyenszemre kimaradnak az EU-ból - bár a politikában ugyanolyan bizalmatlanság, hiteltelenség jellemző, mint idehaza - mégis meg tudták tenni a szükséges lépéseket és már rég lehagytak minket. Szerintem szükség lenne itt egy egészséges büszkeségre - de nem sovinizmusra - ami esetleg elindíthatna egy pozitív spirált. Jelenleg csak a múltra lehetünk büszkék, de ott sem mindenre.
2012. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ezek a birkák mindent tűrnének még azt is hogy minden nap f*szt kéne szopniuk éhbérért"



Én is minden nap f*szt szopok éhbérért és nem értem mi a gondod ezzel.

2012. júl. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ilyen hagyományőrzőkre van szükség! Mert ezek csak hőbörögnek. A magyar népszokásokat kellene megtartani,és nem Árpád korába visszamenni!
2012. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!