Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átalakítás a Magyar Postán,...

Átalakítás a Magyar Postán, tud v. laki erről pontos infókat?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel beszéltem kutyafuttában előbb telefonon. Postai alkalmazott. Azt mondja, hogy valamelyik fő vezért küldik el (gondolom valami nagyobb pártcsókos veszi át a helyét, hisz állami tulajdon a cég). Olyan pletykákat hallott, hogy szinte minden (kis) ember minimálbérért fog dolgozni, teljesítménybérezéssel rá. Ha nem értékesít eleget, akkor ellehetetlenítik a munkájukat és kirúgják.


Ugye, aki nem tudná, a posta nem azért van, hogy leveleket, csomagokat kézbesítsen, ez az álca. Ott egyedül az értékesítés a fontos (ezzel csesztetik az összes alkalmazottat, minden nap), sorsjegy, biztosítás, bankszámla, stb... Az alkalmazottak többnyire magukra kötnek biztosításokat, hogy meglegyen a tervük egy része és ne küldjék el őket.


Visszakanyarodva a kérdéshez. Érdekelne, hogy tud e valaki erről pontosabb infót, elég sokan dolgoznak a postán, tuti vagytok páran akik olvassátok ezt az oldalt.



2012. júl. 25. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Remélem mielőbb leváltják a Fideszt és mindegyik tagját felelősségre vonják.
2012. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz a hír. Nagy szervezeti átalakulás van, az egyik területi igazgató már nem is dolgozik a postánál.

Csak az értékesítés számít, a biztosítás kötés és a terméek eladása. A postai dolgozókat pedig éjjel-nappal szivatják minden szarral, és aki nem bírja, vagy nem hozza az elvárt teljesítést, attól majd szépen elköszönnek. Felülről kezdik a tisztogatást, és aztán jönnek a többiek. Röviden ennyi.

2012. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A folyamat már elkezdődött (béreket nyirbáltak meg,pótlékokat vettek el-aki pl. szombaton is dolgozik vagy az éjjel-nappali postán éjjel nem kap érte semmit,olyan mintha hétköznap lenne,nincs pótlék!).Dolgozókat rúgnak ki-tényleg elbocsátottak egy területi igazgatót is-de a kisemberek állásait is tizedelik.A TELJES ÉRTÉKESÍTÉSI TERVET BE KELL HOZNI AUGUSZTUS VÉGÉIG!!!Persze utána is kell mindenféle sz@rságot kötni hogy minden posta 100% fölött teljesítsen.Én semmit nem vagyok hajlandó magamnak kötni kíváncsi vagyok mikor rúgnak ki...

Természetesen a nyári szabadságomat már visszavonták és

szombatonként a saját szabadidőmben kötelezően járhatok ingyen biztosítás-közvetítő tanfolyamokra.(A postás nagy birka-mindent lenyel de nem sztrájkol)

Egyébként a pánik oka a január 1.-jével bekövetkező postai piacnyitás-állítólag az osztrák posta fog minket bekebelezni.Ha valaki tudja hol kell hozzájuk jelentkezni írjon privit-örömmel átszerződnék ahogy lehet!

Üdv:egy postás.

2012. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nagyn kecsegtető. bnőm lassan kereshet új melót asszem. szerencse, hogy én elég jól keresek így nem halunk éhen.


Ti is bent dolgoztok, tehát ablakban (vagy csomag, ill egyéb) vagy kézbesítőként?

2012. júl. 25. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Én főpénztáros vagyok, de dolgozom sűrűn ablakban is.
2012. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!A 3. vagyok.Voltam én már majdnem minden a postán csekkfelvevő,kiosztó-leszámoló,hírlapos,nagybanis,rovatoló...most ablakban vagyok megint (egyesített felv.).Csak főnök nem voltam soha de ilyen feltételek mellett nem is lennék semmi pénzért.Meg kézbesítő sem.
2012. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem rossz. ugyanígy van bnőm is, igaz ő lottós is. a legjobb a kiscsopi.5kor indul itthonról, hogy beérjen 6-ra. van kollégája akir vidékről jár be és hajnal 3kor kell kelnie.


van tervetek amúgy a jövőre? maradtok, vagy mentek más helyre?

2012. júl. 26. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
En mennek a francba, csak csalad mellett, alberltben sajna nem konnyu. Ha adodna egy jo lehetoseg, nem gondolkoznek...
2012. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én-mint már írtam-kíváncsiságból megvárom mikor rúgnak ki ilyen értékesítési eredmények mellett.A párom szerencsére elég jól keres,éhenhalni biztos nem fogunk.Egyébként minden céges ügyfelet kérdezgetünk nincs-e valamilyen állás náluk,két csajszi már talált is munkát...
2012. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 2004 töl 2007 ig voltam postán csomagraktáros hivatali kézbesítő egyesitett felvevö csomagfelvevö. Én azért jöttem el mert szintén vidékröl jártam be és be akartak tenni osztott műszakba. 8-12 utána 16-20. Így már messze volt, nem érte meg. és minket is nyüstöltek állandóan a biztositás kötésse, meg "mondod a mondtatot?" stb hülyeségekkel, ja meg csokit kelet árulni ami nyáron jol megolvadt de persze adjam el. Most megszünt a munkám és mennék vissza postára de ezek szerint nem ajánlott ugye?
2012. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!