Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy idén rengetek gépészmérnöki helyre a minimum pontszámmal be lehette kerülni?

Figyelt kérdés

[link]


A BME-t leszámítva a többi helyen se volt igazán magas a ponthatár. Eddig ilyen nem nagyon fordult elő.


Mint azt páran mondták (aminek igazat is adok), az oka az lehet, hogy az idei felvételi nagyon zavaros, hülyén megcsinált volt. Ezen felül eszméletlen módon támogatták a műszaki szakokat, mert úgy gondolták, hogy majd akit eddig teljesen más érdekelt és más beállítottságú átjön ide, viszont 5000-rel kevesebben jelentkeztek mint tavaly.


2012. júl. 25. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy műszaki karokon az első évben kiszopódik kb a társaság fele...
2012. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy milyen lesz a leselejteződés az első 2 évben és akik végeznek azok milyenek lesznek ilyen ponthatárok mellet.
2012. júl. 25. 13:07
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

De a minimum ponthatárosok fizetősek nem?

Mert ha igen akkor azt csinál a pénzével amit akar aztán majd meglátja, hogy nem olyan egyszerű.

2012. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bekerülni nehéz hanem bent maradni.
2012. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most gyakorlatilag felvesznek boldog-boldogtalant mérnökképzésre. Eddig is kiszóródott a fele, most majd még többen fognak. De ha nem, akkor őszintén el is kezdenék aggódni, mert akkor pár év múlva beszakadó autópályákról, összeomló épületekről hallanánk.
2012. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"De a minimum ponthatárosok fizetősek nem? "


Nem fizetősek.

A minimum ponthatár azt jelenti, hogy az alatt senkit nem vesznek fel. A fizetősre és államira is 240.


Ahol 240 volt a határ és ez államira azok a kövik:

Debreceni Egyetem, Dunaújvárosi Főiskola, Kecskeméti Főiskola, Miskolci Egyetem(!), Nyíregyházi Főiskola, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szent István Egyetem. Ezekre mind a minimum volt.

A 12 helyből ahol képzik, 8-ba elég volt a minimum.



a maradék 4-ből 2-be kellet komolyabb pont: BME (391) és Óbudai(311).


Ahova nem a minimum kellet, de azért nem volt olyan nagy:

Széchenyi István Egyetem (269) és Szegedi Tudományegyetem(280).


Volt ahol fizetősre magasabb volt a határ. Erre egy nagyon durva példa (programtervező informatikáról): Pannon Egyetem. Államira 278 pont volt a határ, míg költségtérítésesre(fizetősre) 434.

[link]


Mint látjuk itt se voltak komolyak annyira a határok. (szerencsére) 304 pontom volt, amit még én keveslek. Ennyivel felvettek volna még az ELTEre is. Tavaly csak a 3. helyre vettek volna fel ennyi ponttal. Akkor a 8-9 intézményből még oda volt a 4. legnehezebb bejutni. (volt mikor 3. volt) Idén oda is minimummal be lehetett jutni.

2012. júl. 25. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemek ebből élnek. Ha 10szer annyit felvesznek mint amennyinek diplomát szándékoznak adni, akkor 10-szer annyi fejkvótát kapnak az államtól.

A tanárok sírnak, hogy a felvett "diákanyag" egyre gyengébb, de a vezetőség ennek ellenére egyre könnyebben felveszi őket. Az intézménynek nem érdeke a kis létszámú oktatás, ez csak a diákoknak lenne érdeke.

2012. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

". Ha 10szer annyit felvesznek mint amennyinek diplomát szándékoznak adni, akkor 10-szer annyi fejkvótát kapnak az államtól. "


Nem tudnak annál többet felvenni mint amennyi helyet kapnak. Egyébként meg nem az egyetemek döntik el, hogy kiket vesznek fel, hanem ezt az oktatási hivatal központilag, egy algoritmussal döntik el. AZ intézmények csak eldönthetik, hogy miként osszák el a keretszámokat szakonként. Több embert nem tudnak államira felvenni mint amennyi helyet kapnak. Ezeket a ponthatárokat inkább a nagy összevisszaság, fejetlenség, hozzánemértés okozta, ami indén történt az oktatás területén.

2012. júl. 25. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kormány növelte a term. tud. és a műszaki képzésekre felvehető létszámot, ezért vannak sokan. Hidd el, az első két szemeszter végére már emberesen csökken a létszám minden iskolában az ilyen képzéseken, a diplomáig eljutók száma még kevesebb. Ez minden évben így van, ugyanis brutálisan szórják ki az embereket.
2012. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!