Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na ugye ez most csak vicc?

Na ugye ez most csak vicc?

Figyelt kérdés

Üdv,most láttam a neten egy cikket amiben ez állt "Szeretnénk Magyarországon tartani a rezidenseket/szakorvosjelölteket"Mégis hogy nincs is munka,hogyan tartanák már itt őket?

Én nézegettem az interneten az oldalakat,és nem nagyon találtam rezidens/szakorvosjelölt munkákat.És még szakorvosi munkákat,se nagyon találtam,és ezek így akarják itt tartani őket mert,hogy hiány van belőlük,ugyan lehet hogy hiány van belőlük mert valamikor rezidensek ügyelnek szakorvosok nélkül,de akkor nem kéne állásokat teremteni mivel így nem tudnak ők,se nagyon mit tenni,ha itt nincs állás akkor irány a legközelebbi hely ahol találhat munkát,és meg is fizetik.

Vagy ezzel csak én vagyok így?


2012. júl. 26. 11:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Pedig pont az egészségügyben van bőven munka, mert sok orvos ment ki külföldre.
2012. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Én meg tegnap azt olvastam, hogy "egyesek szerint" pár év múlva özönleni fognak vissza Magyarországra azok a fiatalok, akik most kimentek dolgozni.Mert itt olyan jó lesz.Na, azt megnézném!...
2012. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Egészségügyben mindig munkaerő hiány van. Csak az a gond,hogy a legtöbb rezidens nem megy el dolgozni 120 ezer forintért(csak mondtam egy összeget) inkább kimegy tripla annyit keresni. Nincs ezzel semmi baj. Ha valaki maradni akar,az elmegy kevés pénzért is, pusztán csak azért mert szereti a hivatását. Ha meg kimegy,akkor teljesen jogos az állam részéről,hogy visszafizettetik az egyetemi költségeket.

Egyébként meglep hogy azt írod nincs meló. Én például egy vidéki kórházban hallottam egy vezető orvostól,hogy nem győzik a munkát,mert kevés orvosuk,rezidensük van.

2012. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Kell a jó egészség ügy, és a jó orvos?


Akkor el kellene lassan dönteni hogy mi legyen?


Legyen élénkülő globalizálódás, megszűnő munkahelyekkel "csökkenő adóbevételek" egyre tejhatalmúbb nagytőkével

" egyre hevesebb adó verseny aminek a hasznát a nagyok nyelik be"? Vagy jöhet a paradigmaváltás.


Nem is értem hogy mit akarnak manapság az emberek?

Nem értik hogy a globalizmus nem a nettel és a tecsoval ér véget, azok csak elemei. Hogy egy olyan pusztítás fog megjelenni "már el is kezdődött" ami fenekestől forgat fel mindent. Sok sok munkanélküli, olcsó bérek, magas monopól szolgáltatói árak, hatalmas munkanélküliség, lefelezett kórházi és eü szolgáltatások, leépülő oktatás és egyben agyelszívás, stb stb stb.

2012. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

"Én meg tegnap azt olvastam, hogy "egyesek szerint" pár év múlva özönleni fognak vissza Magyarországra azok a fiatalok, akik most kimentek dolgozni.Mert itt olyan jó lesz.Na, azt megnézném!...



Akár mennyire furcsa de ebben lehet valami.

Ugyanis mi a béka se..e alatt vagyunk, minket már nem nagyon képes semmi szorongatni sokkal jobban.

De a nyugat a globalizmus anomáliájának a hatása miatt csak most kezd majd rohamosan "elbetegedni".

Jönnek ott is a megszorítások és a munkanélküliség, meg az idegen ellenesség stb stb.

2012. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 hollófernyiges ***** válasza:
44%

"Jönnek ott is a megszorítások és a munkanélküliség, meg az idegen ellenesség stb stb."


Alig várod már, igaz?

2012. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem várom mert senkinek sem jó!


De sajnos ezzel az iránnyal elkerülhetetlen.


És kik is a hibásak?


Az a millió hülyíthető ember, akik azt hiszik hogy Eu s képviselőt választ, miközben a nagytőke lapjai hevernek mindenütt ma már az asztalon. Csak a nagytőke érdeke ezt a saját szabályaiban elbukó paradigmát fenntartani.

2012. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Én ezt a kérdést csak azért tettem fel mivel felvettek az orvosira eléggé jó pontszámom volt 470 két emelt biosz kémia

és így Pécsre megyek tovább,és utána néztem,hogy hogyan is áll a helyzet,és eléggé megdöbbentem mivel eddig nem is nagyon hallottam,hogy ennyire rosszak a körülmények,de hát akkor igaz az egész.Hát nem tudom,ha elvégzem,hogy ki megyek-e külföldre mert,ha ilyen a helyzet mindenféleképp kellenek ide orvosok.Bár nem tudom,hogy még mit fog hozni a jövő,remélem ennél jobb lesz

2012. júl. 26. 12:54
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

Próbáld megérteni!


Én leírtam az okot is és az okozatot is.

Egy olyan környezetbe akarsz orvos lenni ahol a munkádra nagy szükség lenne, de a finanszírozást kihúzzák alóla és a rendszer épül lefelé. Csináld nyugodtan, de a közellátást mint fejlődő szektort felejtsd el.Külföldön sem lesz kereslet az orvosok sőt senki iránt, 1-2 éven belül.

2012. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem a pénz miatt akarok orvos lenni,hanem hogy tudjak az embereken segíteni,de hát ha nem lesz munka akkor hiába küszködtem ennyit.Majd kiderül
2012. júl. 26. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!