Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi köze lehet a demokráciá...

Mennyi köze lehet a demokráciának a gazdasági fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Orbán felvetette, hogy le kellene mondanunk a demokrációról a gazdasági fejlődés érdekében, de nem látom a kettő között az összefüggést.


Az első világháború előtti német fejlődés abszolút monarchiában zajlott, a két háború közötti fejlődés totális diktatúrában, majd a '60-as évek német csodája demokráciában. Az USA fejlődése demokráciában zajlott, a Japán csoda parlamentális monarchiában, Kínában pedig oligarchikus pártállam működik.


Szerintem nem a politikai berendezkedésen, hanem a vezetés hozzáértésén áll vagy bukik egy ország gazdasági fejlődése. Szerintetek?



2012. júl. 28. 16:38
 1/7 AdamLeBron ***** válasza:
18%
Nézz körbe a világban.
2012. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A demokráci rendszere a garancia , arra hogy ne legyenek olyan csoportok ( vagy legalább is vissza legyenek szorítva) akik kihasználják a többi ember munkáját . A demokráciában nyomás van a vezetőkön , hogy a jobbat tegyék , míg mondjuk egy diktatúrában nincs meg ez . A dübörgő gazdaság és a szélesebb körü társadalmi jólét nem mindig függ össze olyan szorosan , Kína esete , a Föld legnagyobb gazdasági hatalma és szocialistának valja magát , de közben piacgazdaság van és a 2 milliárd emberből 700 millió szinte nyomorog.
2012. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A demokrácia garantálja az egyéni érvényesülést, ami elengedhetetlen követelmény a piacgazdaságnál. Garantálja, hogy nem születnek olyan törvények, amiket az állam büntetési jelleggel hoz, hogy az embernek joga van a saját munkája gyümölcséhez, és biztosítja, hogy a vállalkozó azzal foglalkozzon, ami a célja: a profit termelésével.

Kínát meg ne keverjük folyton ide. A semmiből emelkedtek fel bizonyos mértékben, azért tűnik ilyen látványosnak a jóformán csak a nagyobb városokra korlátozódó "emelkedés."

2012. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is fontos, hogy a jól működő demokráciákban a nép büntet az agyalágyult ötletekért. A Szovjetunió például egy csomó ésszerűtlen baromságra költött hatalmas pénzeket, ezt elviekben egy demokratikus ország lakossága nem hagyná csak úgy.
2012. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Orbán felvetette, hogy le kellene mondanunk a demokrációról a gazdasági fejlődés érdekében"


Nekem semmi kifogásom ez ellen. Lemond a demokráciáról és lehet a cipőpuculó tisztiszolgám. (puccer)

2012. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A demokrácia = verseny. A demokráciában is, és a piacon is a szavazatok döntenek: előbbiben az urnákba leadott szavazatok, utóbbiban pedig a leadott "pénzszavazatok". Sajnos nekünk nem csak a termelőink versenyképtelenek, hanem a politikai elit is.
2012. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy látom nagy!


Mert 20 éve (mióta állítólag demokrácia van) többet bontunk mint amennyit építünk!


Mondom én Győrből amire azt hiszik, hogy nagyon gyorsan fejlődik és, hogy pompás nyugat (na igen a Belváros ilyen) de nem! Anno fejlődött minden KELET-NYUGAT most meg a Nyugat egy kicsit a Kelet meg szinte semmit! :( ez az igazság sajnos!

2012. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!