Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Szegedi...

Mi a véleményetek Szegedi Csanádról és a Jobbikról?

Figyelt kérdés

Három Európai parlamenti képvisleője van a Jobbiknak:

1 Szegedi Csanád: zsidó származású képviselő, akinek nagymamája holokauszttúlélő.(Az alábbi riportban Szegedi Csanád elmondja, hogy a 92 éves nagymamája csak a 2009-es EU választás után árulta el neki (fasiszta unokájának), hogy túlélte a holokausztot: [link]

2 Kovács Béla: a kommunizmus idején Tokióban, majd 1986-tól Moszkvában tanul, onnan 2005-ben tér haza és belép a Jobbikba, egy olyan személy ajánlásával, akit MSZP ügynöknek minősítettek, és kizártak a MIÉP-ből. Életrajzából: "1987-ben, egy nappal az esküvője után behívták katonának. Mivel elmondása szerint nem érezte jól magát Magyarországon, ezért ismételten kiköltözött a Szovjetunióba. 1988-tól 2003-ig nemzetközi kereskedelmi cégeknél dolgozott vezető beosztásban Japánban és Oroszországban." Igazi hazafi!

Morvai Krisztina: 2001-ben még előadásokat tartott a másság tiszteletéről, itt olvashatunk előadásából a dokumentum 118. oldalán, érdemes megnézni.

Egy meleg oldalon ezt olvashatjuk Morvairól: "Morvai Krisztina arról mesélt nekem, hogy amikor Amerikában dolgozott, a kislánya mellé Magyarországról vitt bébiszittert: egy leszbikus lányt. Elképedve hallgattam. Ez a nő nemcsak hogy védi a melegeket minden lehetséges fórumon, hanem a saját életével is bizonyítja az ostoba előítéletek tarthatatlanságát." [link]

Szóval ezek az emberek vannak magyar szélsőségesként Brüsszelben, ővelük képviselteti a Jobbik a magyarságot. Mit gondoltok, mi a Jobbik? Kik játszanak fasisztát Magyarországon és milyen céllal?



2012. aug. 1. 22:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Morvaihoz a dokumentum: 119. oldalon értekezik a másság tiszteletének fontosságáról: [link]
2012. aug. 1. 22:15
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Ebből is látszik, mennyire nem fasiszta a Jobbik. Hiszen a különböző világszemléletű tagok sora mellett még Szegedi CSanádot is elfogadták származása ellenére. Ja, mégsem...
2012. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Messze nem a Jobbik az ország jelenlegi legsúlyosabb problémája. Szánalmas, amit a lejárató kampány folytat, és minél erősebb a párt, annál durvább és intenzívebb az ellenük zajló kampány.
2012. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Senki. A média ordít farkast mint ahogy te is látod.
2012. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Re: 3

Az, hogy valakinek a nagymamája túlélte a holokausztot, az nem lejáratás. Az viszont furcsa, ha egy szélsőjobboldali párt kiemelt, kulcspozícióban lévő embere "tudja meg", hogy valóban zsidó származású. Mert ő is elismeri ezt. Ezzel semmi gond nem lenne, ha MSZP, Fidesz vagy LMP színekben politizálna, na de a Jobbikban?!

Van olyan ember, aki ezt elhiszi? A lejáratás az, ha valakiről valótlan tényt közölnek valóságosként, vagy méltatlan szituációba keverik, de erről itt szó sincs, egyszerűen egy tényt közöltek róla, ami szerepével összeegyeztethetetlen, és így hiteltelenné vált.

2012. aug. 1. 22:39
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz nem a származásával volt gond, hanem, hogy megpróbálta megvesztegetni az őt zsaroló Endrésiket.

Egyszerűbb lett volna évekkel ezelőtt előállni, hogy helló skacok, ha valakit érdekel anyai ágról zsidó vagyok, de szeretnék az elnökségben maradni. Ellenvetés? Nem, ő titkolta és vesztegetett.

Nem tudjuk hogyan reagált volna rá a párt, elképzelhető, hogy még örültek is volna neki, hogy egy - bocsánat a kifejezésért - ún. "díszzsidót" tehetnek a kirakatba, lemosva az antiszemita vádakat.

2012. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A lejáratás nem az, ha valakiről hazugságot terjesztenek, mert hiszen az egyszerűen hazugság.

Ha például Vonáról nyilvánosságra kerülne egy hangfelvétel, amin azt mondja, hogy "Bas.za meg, milyen ku.va meleg van, vazze", vagy egy felvételt látnánk, amin épp eldob egy sörös üveget az utcán (ergo szemetelne), és ezen csámcsogna a média, akkor az lejáratásnak minősülne, pedig nem lenne hazugság.

Vagy hogy egy konkrét példát írjak: amikor az egyik jobbikos képviselő egy, rokkantak számára fenntartott helyen parkolt (ráadásul elfoglalt ezzel 2-3 autónyi területet), ettől volt hangos a média.

Ez is a lejárató kampány része volt.

2012. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sokan gyanakodunk rá, hogy az ilyen jobbik-féle csürhéket Izraelből pénzelik, ugyanis minél több zsidó költözik ki az ilyen (ál)szélsőséges bandák miatt oda, annál erősebbek lesznek. Ne feledjük, Izraelnek jelenleg kevesebb lakosa van, mint Magyarországnak.
2012. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Izraelbe amúgy bárki kiköltözhet, és megkapja az izraeli állampolgárságot, aki anyai felmenőinél igazolni tudja a zsidóságot, tehát Szegedi csont nélkül izraeli állampolgár lehetne, hiszen anyai nagymamája zsidó.

A zsidók ugyanis csak az anyát fogadják el biztos ősként. Egy ismerősöm így költözött ki Izraelbe anyai nagymamája zsidóságának köszönhetően.

2012. aug. 1. 23:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem értem a logikádat. Attól, hogy valaki zsidó származású, miért ne érezhetné magát magyarnak? Ez nem származás kérdése, (és ezért tudom, hogy le fognak pontozni) nekem is van negyedrészt zsidó barátom, aki elvei alapján simán jobbikos, szereti Magyarországot, a magyar történelmet és a magyar kultúrát. Ja és nem vándorol ki, de megtehetné.

Undorító köpönyegforgatás a balliberálisok részéről, amikor a rasszizmust, az antiszemitizmust, az általánosítást, az előítéleteket ostorozzák, majd gúnyosan röhögnek, amikor nemzeti gondolkodású zsidót, esetleg cigányt látnak (mert ilyennel is találkoztam már!), mert ugye ő származásánál fogva nem lehet hazafias beállítottságú. Persze ezzel valójában ők rekesztik ki a hazaszerető más származásúakat, de azért a szélsőjobbosok a nácik... Ugyanilyen szánalmas, amikor azt az érvet hozzák fel a ,,magyarkodók" ellen, hogy manapság úgyis mindenki ,,kevert vérű", szóval senki nem mondhatja magát magyarnak. Logikai bukfenc, szánalmas önégetés, önellentmondás az ilyen viselkedés.

Ezeket a Szegedi-ügyre írtam. Kovács Béláról nem tudom, ki az. Morvairól meg azt írnak azon a bizonyos meleg oldalon, amit akarnak, nem feltétlenül igaz. Ha meg igen, akkor sem volt a leszbi lány homlokára írva, hogy az.

2012. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!