Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a 2006-os tüntetés...

Szerintetek a 2006-os tüntetéseken azért romboltak az emberek, mert azt remélték, hogy az ő őrjöngésüktől össze fog omlani a jogállam és onnantól kezdve lehet lopni, gyilkolni, mint a Mad Max-ben?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 12:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%

Felbujtás volt szerintem az egész.Szokás szerint Fecóék a Parlamentben tárgyalgattak közben meg verték a magyarokat.Nem csak a tüntetőket,ugyanúgy lefújták gáz sprayel a 11 éves gyereket is az "állatabb"rendőrök.Vagy amikor a tömeget az Astoria felé terelték,ahol a narancsosok hallgatták Orbánt.

Ezért is meglepő,hogy mennyi idióta van aki egyáltalán még kér az MSZP-ből és társaiból.

2012. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én MSZP-s vagyok.
2012. aug. 9. 12:50
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Akik ott romboltak azoknak nincsenek ilyen összetett gondolataik. Egy elkezdte, a csordaszellem hatására pedig a többi folytatta. A egyik őrjöngése löketet adott a másiknak (az alkohol mellett) és így tovább. Hosszútávú céljuk nem volt, de arra jó volt a balhé, hogy az ösztönös adrenalin szükségletüket kielégítsék.
2012. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

Ha sikerült volna meglincselniük Fecót valószínű ma már hősök lennének.De mivel nem sikerült így csak garázdálkodók.

"Egy hajszál választja el az őrültet a zsenitől is"

2012. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

az nem tüntetés volt hanem csoportos vandalizmus


aki tüntetni megy az nem visz magával pajszert-kalapácsot hogy könnyebben fel tudja szedni az utcakövet


1 rakás idióta volt és személy szerint újjáépíttetem volna a belvárost a vagyonuk elkopzásából és a kényszermunka keretei közt a két kezükkel hozattam volna helyre a károkat


lehet tüntetni az mszp-fidesz-jobbik-8 farkú kutyapárt ellen de nem az a módja hogy romba döntik a belvárost


érdekes én nem tudok tüntetni

ja hogy melózni járok 2 műszakba nem a faxom verem nappal éjjel meg pusztítok

2012. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó: szerinted akkor 1956-ban is dologtalan senkik verték szét a várost?
2012. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Ez nekik kb. annyi volt, mint egy focimeccs, jó kis bunyóval lezárva. Ideológiát nem kell keresni benne. Ha bármi valódi, átgondolt politikai céljuk lett volna, talán nem fosztogattak volna a TV székházban.


Ennél durvábbak is voltak már Fradi-UTE meccseken, de ezt fel lehetett használni politikai célokra, és valaki meg is tette. A rendőrök nem voltak a helyzet magaslatán, elég fejetlenség volt, de ennek sincs köze a politikához, vagy kormányokhoz.

2012. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Antimod ***** válasza:
27%

Én ott voltam, a Kossuth-téren, és a tv-székháznál is. Tüntetni.


Nem kell bedőlni a meséknek. Senkinél nem voltak fegyverek, teljesen átlagos emberek voltak minden korosztályból. A tv-nél elsősorban a huligánok voltak, akik tettlegességig vitték az eseményt, de náluk sem volt alapjáraton sok fegyver, gondolom értesítették a haverjaikat, azok pedig hozták azokat az eszközöket, amiket általában használnak az utcai csatározásaik során. Valószínűleg több álruhás rendőr is ott volt, szítani a hangulatot, irányítani az eseményeket (később rengeteg ilyet láttam magam is, egyszerűen rá van írva a fejükre, bármit is csinálnak).


"az ő őrjöngésüktől össze fog omlani a jogállam és onnantól kezdve lehet lopni, gyilkolni"


Lehet, hogy pár embernek ez volt a célja, de a legtöbb - még harcoló - embernek szerintem nem. Egyszerűen addigra elegük lett abból a színjátékból, ami a rendszerváltás óta (és azóta is) folyik, és azt remélték, el lehet küldeni a kormányt, a sleppet, a műellenzéket, és végre normális kézbe kerül az irányítás. Ezt mindenki a saját fegyverével próbálta elérni, ők bottal, husánggal. Azaz azt remélték, reméltük, hogy forradalom lesz országszerte.


És még két gondolat a végére:


1. Nem érdekel, ki az MSZP-s és ki nem az, mindannyian itt élünk Magyarországon, és mindannyian szívunk az elpaktumozott rendszerváltás, és az azóta regnáló korrupt hatalom miatt. Ezért én már nem teszek különbséget ilyen téren.


2. Nem mindenki rombolt, sőt, a jelenlévők elenyészően kis része, csak hát persze ők a látványosabbak, őket mutatta a média (az álldogáló embereken nincs mit mutatni + sokszor igyekeztek kisebbíteni a tömeg nagyságát). Az első napokban minden megyében volt tüntetés, a legtöbb helyen még egy kuka sem borult fel, nyugodtan kijelenthető, hogy a 2006-os tüntetések 90%-án semmi törvényellenes nem történt.

2012. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Színjáték volt az egész. Megakarták volna buktattni a rendszert, kövek helyett kézigránátok, gumilővedékek helyett éleslőszerek repültek volna. Kb. 4-5 ezer fő garázdálkodott, ezzel a vitéz létszámmal kizárt dolog, hogy bármi komoly dolog bekövetkezzen :)
2012. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Az MSZP és Fecó beképzeltsége és hazugsága óriási tüntetést váltott ki, ehhez már csak egy szikra kellett... Egy igazi felelős tudok mondani: Kurcsány Ferencet. Ha ő a beszéde nyilvánosságra kerülése után lemondott volna, mint bármelyik épeszű politikus, akkor nem lett volna semmi. De neki muszáj volt megalomán hajlamait kiélni.
2012. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!