Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van-e ma Magyarországon...

Van-e ma Magyarországon egyházellenesség?

Figyelt kérdés
Akár a katolikus, akár a többi egyház ellen. Gyakorlati példákat és személyes véleményeket, vallomásokat is szívesen fogadok.
2009. júl. 21. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Ha a bátyámra gondolok, akkor van. Főként a katolikus egyházat nem szereti. Bár röviden a papságot csak csuhások néven emlegeti. De tettekben egyáltalán nem nyilvánul ez meg nála, csak ha beszél róla, akkor elég szépen tudja cifrázni a gondolatait, szavait. :)
2009. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
igen, legalábbis én utálok mindenféle egyházat
2009. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Van.

Gyakorlati példa: például ez az oldal (vallás kategória vagy éppen valláskritika)

Személyes vélemény: akik kritizálnak, nem néznek mélyebbre, és általánosítanak, ahelyett, hogy megismernének közösségeket

2009. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
7%
van.jogosan.bort isznak, vizet prédikálnak.biztos van kivétel,de abból van kevesebb.
2009. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18:38 - Itt ugye most az összes létező egyházra gondoltál?
2009. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen. Ha neked az egyházellenességről 'bármelyik' egyház jut eszedbe, akkor fejtsd ki.
2009. júl. 21. 19:00
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Van.

Amikor munkahelyet kerestem egy kollegina, akinek odaadtam az önéletrajzomat, jóindulatúan azt javasolta, hogy a hittantanári képzettségemet ne írjam be mert az igazgató MSZP-s és nála ez rossz pont.

Más.

Egy kispesti hitoktató mesélte, hogy amikor bement az iskolába, megmondták, hogy hányas számú tanterembe lesz a hittanóra, mikor odament, kiderült, hogy egy WC volt. Az iskola szerint ez egy jó vicc volt.

De itt a fórumon is jelen van pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2009. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Természetesen van. Elsősorban keresztény azon belű is katolikus üldözés van. Engem is sokszor kiközösítettek, akikor bevallatom: hogy templomba járó vagyok.
2009. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok és úgy gondolom, hogy van egyházellenesség, nem is kicsi, főleg a katolikusok ellen. Jogos is sokszor, amit mondanak. Pl. én hívőként sem gondolom, hogy az egyházi törvényeken nem lehet változtatni. Vegyük pl. a cölibátust. Egy pap sokkal jobban át tudná érezni, hogy a hívek min mennek keresztül, ha ő maga is részesülhetne mindegyik szentségben, a házasságéban is. Így tudna teljes életet élni. Akkor a papokhoz is sokan másként állnának, sokkal emberibb képet festenének magukról. Nekem szimpatikus a protestáns vallásokban ez az "engedmény". Illetve nekem még az elvakultság az, ami nem tetszik. Az embereket és tetteiket egyénenként kell mérlegelni, valahogy ez a katolikus egyháznál nem így működik. Kell útmutatás, de nem ilyen jellegű. Ezeken kellene változtatni és ne mondjátok, hogy Isten nem hagyná ezt, mert az Egyház emberi intézmény. Csak magunkkal szúrúnk ki, ha teljesen felesleges - Isten szeretetével köszönő viszonyban sem lévő - megszorításokat követünk.
2009. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

jót nevettem a hozzászólásokon :D

főleg a wcsen :DD

sok butaság, és még időt is fecsérelnek ebbe emberek :D

2009. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!