Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Fankadeli...

Mi a véleményed Fankadeli magyarsághoz szóló számairól?

Figyelt kérdés

A "Ki az a Fanakdeli?" kérdés helyett egyszerűbb beírni a googleba,hogy "Fanakdeli". Ezzel csak azt akarom mondani,hogy aki nem tudja miről van szó legyen szíves ne írjon!


Mennyire értesz egyet azzal amit mond?Szerinted mennyi az igazságtartalma ezeknek a számainak?



2012. aug. 15. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
az hogy remek
2012. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Régen szerettem Fankadelit!

Aztán felvette ezt a népnemzeti Jobbikos, kuruc-os vonalat és már nem tudtam vele azonosulni...

2012. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik számával egyetértek, némelyikkel meg nem. Érdekes, mert nem egészen "nagymagyar", és erről sokszor beszél is (éneknek azért nem mondanám).


"Szerinted mennyi az igazságtartalma ezeknek a számainak?"


El tudom képzelni, hogy egy része valódi eseményen alapul. Sok, az övéhez hasonló történetet én is tudok mesélni, igaz azokat nem mind személyesen éltem át.


"Ki nem állhatom a megélhetési zenészeket."


Tehát mindet?


"felvette ezt a népnemzeti Jobbikos, kuruc-os vonalat és már nem tudtam vele azonosulni"


Épp ezaz, hogy Fankadeli nem éppen a jobbikos-kurucos magyarságot hirdeti, neki például semmi baja nincs a cigányok-zsidók normálisabb felével, míg fent nevezettek válogatás nélkül koloncolnák őket. Igazából nem is értem, mit keres néhány klipje a kurucon.

2012. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy néhány zenéje jó azonban nem "korszerű" hiszen egy MSZP, DK, 4k és Milla ellenes zenét folytat egyértelműen a Jobbik mellett van és a Fideszt sem szereti, illetve az LMP nem is érdekli hiszen nem egy "veszélyes" párt (veszélyes: veszélyes a kormányzásra) FankaDeli számainak többségét nagyon bírom (egyébként a Fix Tv-n most éppen Puzsér nagyon osztja a kisfiút, érdemes megnézni), viszont nem vagyok róluk olyan "jó" véleménnyel egy "túlságosan radikális" fiú.
2012. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Hogyan írhat olyasmiről dalt amiről nem tud semmit?
2012. aug. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem tetszik, mert még mindig a Trianonnál van leragadva.
2012. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként a magyarsághoz szóló dalai még jó is lehetne de a kuructól mindenképpen és talán a jobbiktól is távolabb kéne állnia. Inkább a kurucos közönség az ami végeredményben a mérsékelt magyarokban kiveri a biztosítékot. Mérsékelt jobbikost ismerek de aki kurucos az iszonyat szélsőséges!


De elismerem hogy már egy ideje nem hallgattam szóval nem tudom most miről énekel...

2012. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én tulajdonképpen csípem a dalait, szerintem úgy zeneileg is rendben vannak, mármint úgy értem, hogy csak hallgatom anélkül, hogy nem figyelek oda, és kikapcsol.

De a szövege is sok tanulságot mond. Szerintem nem is kéne hogy bárki azt mondja rá, baj hogy nemzeti érzelmű. Hát igen, de pont ezért lesz jó. Mert kimondja mi is a helyzet az országban. És ő tényleg nem szélsőséges, pl. ez is mutatja:

"Én zsidók közt nőttem fel, és romákkal róttuk a tereket de minket csak úgy hívtak, gyerekek"

Még ha nem is igaz, csak zenei fogásról van szó, akkor is mutatja, hogy ő a békés egymás mellett élésért küzd. De ettől függetlenül kőkeményen képes odamondani akárkinek az igazságot, ezt is ő mondja:

"mindenkinek tükröt fogok tartani, aki előbbre tartja magát a másiknál, legyen zsidó, cigány, vagy magyar"

2012. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

""mindenkinek tükröt fogok tartani, aki előbbre tartja magát a másiknál, legyen zsidó, cigány, vagy magyar""


Nyilván csak ő az első kettőnél leragadt.

2012. aug. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szükség van rájuk; egyre inkább.


Nem ismerem csak mondjuk egy tucat számát; nagyon szomorúak, de sajnos igazak.

2015. dec. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!