Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértek velem?

Egyetértek velem?

Figyelt kérdés

Már korábban írtam véleményemet a politikáról és pértokról..


Nah elmondom a véleményemet az egész politikai garnitúráról:Az egészet egy fölöslegesnek tartom. De sajnos szükség van rá. A mai és az elmúlt 20 év politikája katasztrofálisan működött. Tele szedték magukat pénzzel folyton folyvást csak a pénz járt az eszükön semmi más. De közben képviselni akarták 10 millió ember érdekeit. Csak ez nem jött össze éppen ez miatt hogy a fejükbe csak a pénz számított az összes országgyűlési képviselőknek, minisztereknek, államtitkároknak és még sorolgatnám! És ez miatt létrejött a korrupció is.. lásd bkv ügy és sok minden más. Én mindig azon az állásponton vagyok és leszek hogy az embereket kéne képviselni. De ez nem így történt! Az embereknek mikor nem kéne ezeket a sok adókat már nem fizetnie és ez alatt a politikusok pedig ezekben nem vagy nem veszik ki a részüket vagy máshogy oldják meg. Arra esküdtek fel hogy az emberek mellet lesznek! de csak adó adó hátán elmúlt 20 év műve! És most rátérek a pártokra: mszp: szép ígéreteket tettek ami a végén már annyira ellaposodott hogy semmit nem tudtak megvalósítani. Külföldi országokban úgy kéne mennie hogy a szocilista pártoknak a kisembereket kéne segíteni de ez nem így történik) csak a hiteleket tudták felvenni abból tudták z országot finanszírozni de ezt ugye a kisemberektől elfejették megkérdezni! elfajult a korrupció.. és kiszivárgott az öszödi beszéd ami teljes beismerése volt a hazugságoknak! illetve az is hogy el lehet menni Magyarországról.. és még sorolhatnám tehát.. az mszp számomra nem megfelelő alternatíva. Tudom bal oldalról mondják hogy nem egészen így volt az öszödi beszéd máshogy volt megfogalmazva és az el lehet menni Magyarországról ez is máshogy volt.. meg stb.. ezzel nem sikerült megnyugtatni az embereket! fidesz: Szerintem megfelelő ahogy kommunikálnak néhány dolgokat meg is valósítanak ami tettszik is és a kelet felé nyitás is nagyon tettszik. Ami nem az az Európai uniós tagság megszüntetése. Orbán Vktornak több nyilatkozata volt hogy van élet az unión kívül is és most is ahogy kommunikál erre utal. akkor már csak egy kérdés maradt hátra: miért nem lépünk ki és tesszük meg az leső lépéseket efelé? illetve az is tetszett hogy a határon túli magyaroknak megadta az állampolgárságot! a fideszről ennyi. LMP: "Lehet más a politika"? hát jól is hangzana.. de sajnos nem lehet.. az LMP folyamatosan azzal büszkélkedett hogy egyedül vívják meg az ő dolgukat de sokszor együttműködtek az mszp-vel a "dk"val is szóval ennek nem sok értelme van mert ha erre esküdtek fel hogy lehet más a politika akkor nem kéne más felé kacsintani.. Jobbik: Megfelelő alternatíva! lenne... és szerintem lehet is.. csak vannak egy két emberek akik a mszmp-be voltak és bent vannak ha ezt jól tudom de ha nem akkor elnézést! Nagyon jó programjuk van és tettszik az is hogy a magyarokat megvédik mindenhol! És az európai unió elleni fellépés is tettszik! Határozott fellépés kell! ez támogatható! a jobbikről a véleményen ennyi! DK/független: Így van ahogy az egyik válaszoló is írta: koalíció.. kivel? és semmimondó emberek vannak a "pártban+ Gyurcsánnyal az élen aki beismerte a hazugságait! Próbálják lejáratni Magyarországot is szerintem.. a pártokról ennyit. van még bőven mesélnivalóm valakit érdekel írok neki levelet a politikával kapcsolatban mert engem nagyon érdekel a téma és a jövőben szeretnék is foglalkozni vele! Még visszatérve a politikára! A politikusoknak én visszatenném azt a fizetésüket amit a mai átlag emberek megkeresnek 100000-120000 Ft ig kíváncsi lennék így ki vállalná el? és lesz e az az idő mikor majd az embereket nem kell különféle adókat fizetnie? és az adósságot nem kell fizetniük? és az is milyen hogy amit az előző kormányok vettek fel hitelt az embereknek is jócskán finanszírozni kell? ennek nem így kéne lennie! szerintem!


2012. aug. 19. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom Hollandiában a politikusok egytől egyik üzletemberek,vagyis van rendszeres jövedelmük. Viszont mint parlamenti képviselők nem kapnak pénzt. Ezt a tisztséget önkéntes munkában teszik.. Na valami ilyesmi kéne itt is a magyar politikusnak..(ez csak egy észrevétel a részemről)
2012. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egyetértek!
2012. aug. 19. 23:03
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Nem attól a néhány milliárdocskától tartunk itt amit fizunak kapnak. Hanem mert ahoz hogy eltudjanak lopni 1milliártdot az országnak 10milliárd kárt okoznak vagy még sokkal többet. Ami meg még ennél is rosszabb, néhány milliárdért a jövőnket adták el a vadprivatizálással és a nagytőke kegyeinek a kiszolgálásával.
2012. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aslan6 válasza:
100%

Először a rendszert szidod, majd jössz egy olyannal, hogy a Jobbik jó lenne. Aki most ugyan úgy bennt van a parlamentben, ugyanúgy megszedi magát, csak most még megengedheti magának ezt a demagóg dumát.

Figyeld meg a Jobbik fejlődését a kezdetektől idáig, és rájössz hogy mi ez az egész valójában:)

De a gond tényleg a rendszerrel van. És nem csak Magyarországon. Régen el kellett volna már felejteni ezeket a nemzetállamokat. És ez a gazdasági rendszer, ami amúgy sem fenntartható, nem csak itt, sehol a világon. A vesztünkbe rohanunk. Persze csak mi. Mert vannak akik jól megszedik magukat belőle.

Ja igen. Az EU-ból nem lehetne csak úgy kilépni, egyből alá is írnánk a halálos ítéletünket. (éhenhalnánk) Persze meg lehetne ezt csinálni, ha egy olyan rendszer épülne ki addigra, ami önfenntartó. Meg lemondani jó pár dologról, ami miatt függővé váltunk. De nem vagyunk egy túl nagy ország, szükségünk van a környező államok segítségére.

Ezt viszont a tömegek nem értékelnék. (gondolom te sem, ha nem lenne internet a lakásodban, vagy só az asztalodon, esetleg áram...

Szóval itt gondolkodásmódot kéne váltani. Nem csak nekünk, az egész világnak.

2012. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sz1u ***** válasza:
100%

Kérdező!


Távol álljon tőlem, hogy védem Orbánt. De egyszer az írod Orbánról, hogy nem tetszik: "Ami nem az az Európai uniós tagság megszüntetése".

Ugyanakkor a Jobbikot pedig dicsőíted, hogy: "És az európai unió elleni fellépés is tettszik! Határozott fellépés kell! ez támogatható!"


Írtál is egy-két okos dolgot, de azért csak kibújik a szög a zsákból, hogy kinek is akartál reklámot csinálni. Hidd el a Jobbik sem különb (lásd pl. a (le, vagy meg, vagy a tököm sem tudja milyen) bukott Szegedi Csanád-féle EU-s pénzek ide-oda tologatását) semmivel sem az általad negatívan feltüntetett egyik párttól sem.


Ha annyira EU ellenesek a jobbikos EU-s képviselők, akkor gyüjjenek' haza Brüsszelből. Küzdjenek ellene (pl. zászló-égetéssel á lá Novák Előd) itthon az ottani fizetésük töredékéért.

2012. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!