Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A demokrácia és a jogbiztonság...

Gauldoth kérdése:

A demokrácia és a jogbiztonság eltörlése nem bűn?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, én egyike vagyok azoknak, akik szerint a királyság jó lenne Magyarországnak. De a királyt is (legalább az elsőt, akitől a az uralkodóház öröklődik, vagy mindgyiket az előző halála után) választani kéne. oké, hogy megválasztottuk a Fideszt, de nem arra szavaztunk, hogy csináljanak diktatúrát, márpedig ma már a Fideszesek szeirnt is arra utal a magatartásuk. Ez nem olyan amit nem kéne hagyni? Nem kéne ez ellen fellépni?
2012. aug. 22. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A királyságpártiaknak remélem elrettentő példa a Fidesz 2 éve tartó ámokfutása. 8 éven át lázítottak, felhergelték a népet, gyakorlatilag teljhatalmat kaptak, onnantól kezdve pedig magasról tesznek arra, amit 2010 előtt mondtak, illetve azokra, akik megválasztották őket. Röhögve a saját hatalmukat és gazdagságukat építik, és olyan vagy sokkal aljasabb intézkedéseket hoznak, mint amik miatt korábban magyarellenesnek és elnyomónak titulálták a kormányt.


Egy királlyal pontosan ezt kapnátok. Megválasztanátok, aztán a képetekbe röhögve dőzsölne a cimboráival.

2012. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

A demokrácia és a jogbiztonság eltörlése soha nem bűn. Hanem hatalom kérdése. Ha a hatalom gondos, először kimondja a bűntelenséget, utána töröl. Ha kevésbé, akkor nem törődik vele. A hatalom elviselői szempontjából ez édes mindegy.

Hogy fel kéne-e lépni? Sokan mondják. De ki teszi? És hogyan?

(csak mellékesen: érdekes képzeteid lehetnek a királyság fogalmáról. Érdemes lenne tanulmányoznod a történelem vonatkozó fejezeteit, és összevetni néhány ellenkező esettel. Kezdd az ókorral.)

2012. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogy mi a bűn, azt a hatalom dönti el. A lényeg, hogy ezzel az országot segíti-e, vagy saját magát.


Amúgy milyen diktatúra (királyság?) az, ahol a diktátort választják? Első döntése lesz eltörölni a választásokat. :D

2012. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Még mindig demokrácia és jogbiztonság van. Nem csak ATV-t kéne nézni.
2012. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Két dolog.


Hogy mi a bűn, azt nem a hatalom, hanem a társadalmi normák, vagy a vallás, vagy a lelkiismeret dönti el szerintem. Például kihasználni egy buta embert jogilag (hatalmilag) nem bűncselekmény, de azért én bűnnek tartom. Ráadásul a hét fő bűn sem éppen jogilag van kiszabva...


Amúgy is fölösleges a szóhasználaton lovagolni, szerintem mindenki értette mire gondolok...


A másik pedig, hogy nem vagyok én egy lovag, aki királyságért fog harcolni, nem is vagyok oda érte. Szeretném, hogy megválasszunk egy jó pártot, és akkor természetesen nem kell király. csak arra írtam, hogy amíg a pénzszerzés a lényege, addig jobb lenne ha egy ember (és családjaés barátjai)élnének a mi pénzünkből feleslegesen. Ráadásul, ha ennyivel kevesebb helyre lopna (és nem akarna a végtelenségig menni) akko végül valamit néha lehet hagyna az országra.


+ha egy pártban van egy hazafi azt elnyomják, és minden marad a régi (legalábbis az eddigi kormányokban). A király ha jó ember, őt már nem nyomja el a többi (hacsak külföldrül a multik érdekei nem, stb...) de hamarabb akarhatna jót


Persze a pártok, amik még nem bizonyíották, hogy rosszat akrnak, akarhatnak jót is...


Ez csak egy gondolat, amit lehet a politikából való teljes kiábrándulás miatt láthatok csak jobbnak, mint a pártpolitikát, de ez eddig biztos nem jó. A rendszerváltás óta nem jó. Viszont volt már jó királyunk. Mátyás, Szent László, IV.Béla, stb..

2012. aug. 22. 15:56
 6/14 A kérdező kommentje:

Nos hát igen, az logikus lenne eltörölni a választást, hogy a jogutódjáé legyen a trón. Na de egy alkotmányozó testült írna egy jó (pártatlan) alaptörvényt, ami szigorúan csak az ALAPokról szólna (nemúgy mint ma) Ezt nem változtathatná meg


Amik ebben lehetnének.


A királyt választják az előző halála után.

Az alkotmányt csak népszavazással lehet változtatni x% eredménnyel

Törvény csak akkor lép életbe, ha azt egy nép által kiválasztott testület jóváhagyja.

stb


Egy királyság nem feltétlenül jelent teljhatalmat. Van alkotmányos királyság

2012. aug. 22. 16:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Emberek többségének fogalma sincs mit jelent a diktatúra ...
2012. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tény, de nem értem, hogy jön ez ide. ???
2012. aug. 22. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:

"Egy királlyal pontosan ezt kapnátok. Megválasztanátok, aztán a képetekbe röhögve dőzsölne a cimboráival."

Kérdező!

Ezt a választ azért nem tartom helyesnek, mert - ha a magyar hagyományokat követő - királyválasztás volna, a Szent Koronával megkoronázott király a fenti beírás szerinti dolgokat BÜNTETLENÜL, KÖVETKEZMÉNYEK NÉKÜL nem tehetné meg!

Az általad, példaként fölsorolt királyok, éppen emiatt a magyar koronázás EGYEDISÉGE miatt válhattak ilyen királyokká - és persze a személyiségeiknek köszönhetően is.

Sajnos, a magyar (apostol) királyság jellemzőivel nem igen "tömködték" meg a fejünket.

De az, akit ez komolyan érdekel, az utánanézhet, -kereshet, és megismerheti azt.

2012. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nagyon fontos dolgokat feszegetsz!

Kérdéseidre kielégítő választ próbáld Te magad megkeresni. Igaz, ezek az ismeretek egyelőre nem "támogatottak", sőt, vannak olyanok, akik szemében "tiltottak".

De ez ne tartson vissza!

Tanulj, keress utána!

Magyar Szent Korona, történelmi jogfolytonosság, Magyarország trónja megszerzésének (kötelezően teljesítendő!!) feltételei, a Magyar Szent Korona és a magyar király hatalmi helyzete, stb....

2012. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!