Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politikai kérdés?

Politikai kérdés?

Figyelt kérdés
Bekerülne egy párt a parlamentbe akit ti nem szerettek, ha lemondanák a képviselői a fizetésük 50 százalékáról és odaadják egyes alapítványoknak utána megváltozna a véleményetek?

2012. aug. 25. 21:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Szavaznátok rájuk?
2012. aug. 25. 21:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de én nem szavaznák rájuk hiszen hiába mond le róla ha közbe szarrá lopja a népemet.
2012. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy példán érzékeltetem:


Ha az illetőt Hitlernek hívnák akkor akár még ő fizethetne a munkájáért akkor se szavaznék rá!

De ha értelmes gazdaságpolitikát folytatna akkor megérdemelné a fizetését!


Magyarán a fizetés az egy dolog mert pofátlanul sokat keresnek a politikusok. És a számla nélküli, bemondásos(!!) költségtérítés meg egy vicc!


De ha két párt között inganék akkor valoszínű számítana!

2012. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lehet, de én nem szavaznák rájuk hiszen hiába mond le róla ha közbe szarrá lopja a népemet.


tegyük fel én vagyok az az illető. Hogyan győzzelek meg hogy nem lopok?

2012. aug. 25. 21:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez megy Görögországba,az ottani embereket meggyőzte,de én azt mondom,hogy a mostani átlag 1 millás fizuból bőven le kéne faragni mindegyiknél.Ha nem veszik fel a felét akkor is fél millából bőven meg tudnak élni.

De ha csak 47.000 ft-ot vesznek fel,és abból élnek,akkor én leszek az első szavazójuk....

2012. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy mivel gondolom, hogy valamelyik volt parlamenti párt küldött így azzal tudnál meggyőzni ha az össze fizetésedet nem 50%-ot hanem 100%-ot (mivel már van egy pár milliód) építesz gyárakat melyeket az államnak adsz építesz állatmenhelyt stb. nem tudom amúgy ha nem vagytok még parlamenti párt akkor, hogyan fogod az ember tudtára adni, hogy te 50%-ot oda adsz a xy gyerekekért alapítványnak... én nem kötözködöm én nem szavaznék már olyan pártra ami már volt de már ki is esett a parlamentből de sok a hiszékeny ember én rájuk hajtanék.
2012. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, persze... első lépésük volna megduplázni a képviselőis fizetésüket.
2012. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"akit ti nem szerettek". Itt már elbukik. Inkább legyen egy erős karizmatikával és logikus programmal rendelkező teljes fizetségű párt, mint egy "ingyendolgozó" degradált senkiházi tömkeleg. Szerintem. De ha ti sajnáljátok az ország vezetésétől a GDP <1‰-ét (amely egy értelmes politikával a gazdaságot, a munkanélküliséget, társadalmi feszültségeket is feloldhatná), akkor úgyis mindegy, hisz demokrácia van, ahol az én véleményem nem érvényesül. Emiatt lehet esélye a bekerülésére.


Mert hogy havi 1 millió Ft fizetést szétszórni amúgy a tanulatlanoknak lehet nagynak tűnik, de ha leosztod 10 millió embernek, akkor 10 fillér mindenkinek. Nagyon hasznos feláldozás. Nem beszélve arról, hogy nem politikusokból kerülnek ki a leggazdagabbak: az élen kizárólag cég- és banktulajdonosok, üzletemberek, befektetők állnak. Ha pénz kell a népnek, akkor nem a politikusoktól kell lenyúlni az amúgy üzletemberekhez képest "csekély" vagyont.

Hozzávetőlegesen egy politikus ha ráhajt, akkor egész életében keres 1 milliárd forint (már ha tisztességesen jut hozzá), a 100. leggazdagabb magyar címhez 5 milliárd kell. körülbelül az 1000. helyen vannak szétszórva, a felső 500 kizárólag a pénz forgatóié.


Korrupciót a pénz csillapítja, a szavazók gyógyítják, így nem a fizetésben keresendő a probléma.

2012. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sz1u ***** válasza:
58%

Fletó a fizetésének a 100%-káról lemondott és egy alapítványnak adta. Nem volt jó.

Viktor, ha lemondana a fizetéséről (bár miért tenne ilyet), akkor sem kellene.

Vona, ha ő fizetne akkor sem szavaznék rá!


Mindenesetre igen szimpatikus volna, ha bármelyik párt képviselői lemondanák a fizetésük feléről (attól függetlenül, hogy az ország költségvetése szempontjából elenyésző összeg lenne). Magát a gesztust értékelném!

De, mint írtam pl. Vonánál, ha lemondana a fizetése 50%-áról, akkor sem változna meg a véleményem róla, max. szerezne egy jó pontot nálam.

2012. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!