Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánék gondolkodnak vagy...

Orbánék gondolkodnak vagy szándékosan akarják tönkretenni a felsőoktatást? Amit művelnek az már egy vicc.

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 25. 23:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell ezen sokat agyalni!

Nincs rá pénz.

És ez nem csak nálunk van így hanem a világon mindenütt lassan. Miért nem mennek a világ diákjai Kínába meg Argentínába tanulni, hiszen ott olcsóbb? Sőt miért nem költözik az egész világ oda.


Hogy miért?


Mert a globalkapitalizmus juttatta ide a világot, és pld Orbán is csak alkalmazkodik az új rendszerhez.

Mit hozott a neoliberalizmus, mit hozott a globálkapitalizmus? Offshore-t és adóelkerülést, termelés kivitelt, munkanélküliséget. De akkor miből taníttassák az államok a diákokat, a középosztály ma is magas terheiből? Esetleg újabb hitelekből? A nyuggerek

kiirtásából?


Jön a szakadék, aminek ez is egy meghatározó jele.

2012. aug. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen szándékosan akarják tönkretenni. De mivel látom neked még nem jött le, minden diktatúra egyik alapköve az emberek tudatlanságban tartása.
2012. aug. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A hülyéken könnyebb uralkodni.


De sajnos az a tapasztalatom, hogy a magyarok többsége nem a tudásvágy, önmaga fejlesztése miatt akar diplomát, hanem a magasabb fizetés miatt. És forr bennem a düh, mikor a nálam kétszer többet kereső alibi-diplomások (többen barátaim is) arról panaszkodnak, milyen unalmas a munkájuk, miközben én testileg és lelkileg kikészülök a fizikai melóban. Ilyenkor jön a válasz: tanuljak én is tovább. Hogy ez nekem nem jutott eszembe! Heti 60 óra munka, plusz a házimunka (a szüleim rokkantnyugdíjasok) mellett igazán gyerekjáték még egy diplomát is megszerezni! Ahhoz nem vagyok elég okos, hogy támogatást kaphassak, ezért saját zsebből kéne megoldanom. Vegyek fel hitelt az albérletünkre? Mert semmi földi vagyonunk nincsen. Én és a hozzám hasonló csórók sosem fogunk kitörni a rosszul fizetett fizikai munka világából. A jövőben pedig a szegény gyerekek közül csak a nagyon-nagyon okosaknak lesz reményük egy jobb életre.

2012. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

ma 02:16



És számodra mi a legjobb rendszer/ideológia. Mert azt már látjuk, hogyha valami rossz akkor az a globalizmus hibája. Már néha unalmas.

2012. aug. 26. 11:13
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Még szép, hogy szándékos a felsőoktatás lezüllesztése. Az értelmiség porba tiprása az egyik legjobb eszköz arra, hogy Orbánék szekere továbbra is menjen. Ostobákon sokkal könnyebb uralkodni.
2012. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!