Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehet az antiszemitizmu...

Pro Patria kérdése:

Meddig lehet az antiszemitizmus vádjával dobálózni?

Figyelt kérdés

[link]


Azért is különösen fájó ez, mert Romsics Ignác azon kevés történészek egyike, aki rendkívül magas színvonalon, és mindenféle elfogultság nélkül képes űzni a valódi történészszakmát, példát mutatva minden eljövendő generációnak, aki erre az útra lép...


2012. aug. 27. 20:50
1 2
 1/12 Gauldoth ***** válasza:
91%
Vádaskodásnak nem hiszem, hogy határt lehet szabni. Esetleg, ha egy ember teljesen alaptalanul vádaskodik, végül teljesen hiteltelenné válik, és a vádja nem fog semmit sem érni.
2012. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bumbi02 ***** válasza:
100%
Romsics Ignác tényleg egy teljesen korrekt, elfogulatlan történész, akinek a könyveit anélkül tudom olvasni, hogy akármilyen oldalra való húzást észrevennék. Nem tudjátok, mely mondatok alapján antiszemitázták le?
2012. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A linkben felmutatják:

[link]

2012. aug. 27. 21:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként alapvetően azért történt ez most, mert egy nemrég közölt cikkében pozitívnak értékelte a Horthy-korszakot.
2012. aug. 27. 21:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg " A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció " című dok. filmet, állati tanulságos.
2012. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
El is olvastad, amit írt a kommentjében, vagy csak megláttad a nevét, és csípőből lősz...?
2012. aug. 27. 21:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Petikének ennél többre nem futja.....
2012. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bumbi02 ***** válasza:
100%

Közben volt időm átfutni Gerő írását, és kicsit olyan mondvacsinált indoknak tűnik ez nekem.. Ennyiért antiszemitázni.. A Horthy korszakot pedig valószínüleg Romsics Ignác se egy szóval illette "jó", hanem kifejtette hogy mitől tartja lényegében pozitívnak. (szerintem mind pozitív, mind negatív dolgokat találhatunk benne, az elején lévő fehérterrortól, a zsidótörvényektől, illetve az elég erős nácikhoz húzáson kívül, nincs vele igazándiból gond ...szerintem..)


Amit Gerő kiragadott az nagyjából 1 mondat.. Több könyvet is olvastam tőle, több írását a Rubiconban, és még előadására is sikerült nagy nehezen eljutnom (annak ellenére hogy közgazdász hallgató vagyok, és iskolánk közelében se járt) . Én a többi több ezer mondatában nem véltem fel fedezni semmi antiszemitát.

2012. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tamás Gáspár Miklós is alaptalannak találta a vádakat. Addig biztos amíg tényleg van , igaz nem olyan nagy mértékü mint sokan mondják . A Nyírő újratemetése kapcsán azért az itteni zsidóság jogosan háborodhat fel, igaz Áder reakció meg már picit eröltettek , nem azt mondom hogy felesleges , de kevesebb is elég lett volna . A baj hogy antiszemitizmus nélkül is lehet antiszemitázni , a szélsójobbnál is mindig felemelik a hangjukat az ellenzéki csoportok egy része , de eredménytelenül . Azzal hogy hangosan náciznak , azzal az ellenkező hatást érik el , csak provokálnak ahelyett , hogy értelmes társadalmi vitákat kezdeményeznének . A Demokratikus Koalíció ugyan csinált Horthy konferenciát , de oda csak a hozzá közel álló történészeket hívta meg , az érdemi vita elkerülése véget . Az ilen Dániel Péter féle provokátorokkal van a baj , nem a közérdeket tatják szem elött , hanem a társadalmat tekintik játékszerüknek .

Az antiszemita jelző súlyértéke csökkenni fog , ha értelmetlen dolgokra koptatják .



Puzsér : [link]

2012. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!