Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Antiszemiták, szélsőjobbosok!...

Antiszemiták, szélsőjobbosok! Mit szóltok a következő íráshoz?

Figyelt kérdés

Egyszer volt egy derék magyar ember a 80-as évekbe, aki uszkve 3-5 évig csorgatta a nyálát a dollárbolt előtt, mert Milka csokira fájt a foga, de ez nem adatott meg neki. El is határozta, hogy ha neki egyszer sok pénze lesz, akkor felül a repülőre… és vesz annyi Milka csokit, hogy az a fülén jön majd ki. Emberünkön megkönyörültek az égiek, és egy 1989-es típusú, „rendszerváltás” fedőnevű akcióval elintézték, hogy gomba módra Tesco áruházak teremjenek a nagy magyar ugaron, és emberünk 10-12 féle ízesítésben juthatott hozzá kedvenc Milka csokijához. De ez nem volt elég.


Emberünk ugyanis buta volt, mert néhány alapdolgot soha nem sikerült megtanulnia. Hiába mondta neki anyuka, hogy a makkmarcis takarékbélyeget addig kell gyűjtögetnie, amíg össze nem gyűlik a kempingbicajra való, emberünknek nem esett le a mikroökonómia alapszabálya: addig nyújtózkodjál, amíg a takaród ér. Ezért tovább vágyakozott, immáron a Milka csokival a fogai között, vérszemet kapva, újabb elérhetetlen célt tűzött ki maga elé, megvenni az álomkocsit, a mi autónkat, amely akár holnap hazavihető, és nem kell rá évekig várni a Merkúrnál, hanem AZONNAL megszerezhető. Az égiek ismét kegyesek voltak, emberünkre mosolygott a szerencse, és Manci néni, a régi vágású ügyintéző a takarékszövetkezetből megtakarítási lehetőséget ajánlott. Ha emberünk megelégszik egy kisebb, használt autóval, és két évig gyűjtöget, akkor utána olyan autót vehet, amilyet akar. De emberünk elutasította az égi segítséget, és inkább a mohóságot választotta. Pedig Obiwan is megmondta, hogy az erő sötét oldalát nem éri meg választani, mert hiába kecsegtet gyors sikerrel és hatalommal, a vége pusztulás. De emberünk nem hallgatott Manci nénire, nem hallgatott Obiwanra, hallgatott viszont L.úzer Lacira, sok éve nem látott volt évfolyamtársra, aki több multilevel rendszer sikertelenségének megízlelése után éppen hitelügyintézőnek hazudta magát. L.úzer Laci megmutatta emberünknek az erő sötét oldalát, a devizahitelt, amely AZONNAL teljesítette emberünk vágyát, és másnap már a mi autónk az ő autója lett. Kicsi csotrogány, sok millába került, drága, de legalább új, és van rajta 8 függönylégzsák, ha netán a Tesco parkolójában 40-nel elborulna a személygépjármű.


Az első néhány hét boldogan telt, de azután a törlesztő részlet keserű íze kijózanította emberünket. Mi került ebben a hulladék kocsiban 3 millióba? Miért fizetek hatvan törlesztőt még vagy 126 hónapig? L.úzer Lali, becsaptál! De ezt már Lali nem hallotta, ugyanis Rempshireborrowban mosogatott 6 fontos órabérért, és azt hitte, hogy rászakadt a főnyeremény, azokra az emberekre pedig dehogyis gondolt, akikre gagyi dumával rátukmálta a devizahitelt. Hol van az már… a banki meló után még kipróbált egy edénykészletet és egy kuponmeggazdagodást, utána menekült ki saját elrontott élete elől angolhonba.


Mondom, emberünk buta volt, ezért ahelyett, hogy átgondolta volna a helyzetet, és beazonosította volna, hogy ki, mikor és mit döntött, ki segített ebben, és ki tanácsolt mást, és rájött volna, hogy ezt ő és L.úzer Laci ketten követték el, akármit is mondott Obiwan, vagy a Manci néni, mondom, ahelyett, hogy átgondolta volna, elkezdett bűnbakot keresni. Mert azt mindig könnyebb. Utolsó pénzéből vett egy nagymagyarország matricát a mi autónkra (már nem az övé, mert elsején viszi a bank), és elkezdte hibáztatni a ZS.IDÓT. Mert mindenről ők tehetnek.


A laikus szemlélő pedig csak ámul és bámul, hiszen:

- A rossz döntést az emberünk hozta. Értem!

- Ezzel nem akar szembenézni. Értem!

- Másokat pedig mindig könnyebb okolni saját butaságunkért. Ezt is értem!

- De hogy jönnek ide a zs.idók? Na ezt nem értem!



2012. aug. 27. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Hihetetlenül provokatív, illogikus írás.

Az utolsó bekezdés utolsó mondatáig még mosolyogtam is rajta, komolyan, addig jó írás volt. Na de ez...:


,,Utolsó pénzéből vett egy nagymagyarország matricát a mi autónkra (már nem az övé, mert elsején viszi a bank)"


Köszi a fincsi kis általánosítást (ami persze csakis szélsőjobbos szokás, ugye), Nagy-Magyarország matricát én azért használok, mert ezzel is kifejezem a magyar történelem, magyar nemzet iránti tiszteletemet. Ja és devizahitelem sincs, nem is lesz.


,,és elkezdte hibáztatni a ZS.IDÓT. Mert mindenről ők tehetnek."


Újabb sarkítás. Azok, akik beszívták a devizahitelt, pont azért választották a svájci frank alapút, mert atomstabil, megbízható deviza. Nekem pl. van 1884-es kiadású 20 rappenes (a frank váltópénze), és teljesen ugyanúgy néz ki, mint a mai, forgalomban van. Mondj még egy olyan pénznemet, ami több, mint 120 év után is ugyanazokat az érméket használja. Szóval az emberek felvették a frankhitelt 150-170 forintos, néha enyhén ingadozó árfolyamon, most pedig 230-250 forintos árfolyamon fizetik. És ne gyere azzal, hogy ,,a szélsőséges buta magyarok hülyék a közgazdaságtanhoz", legfeljebb akkor, ha mutatsz nekem egy szakembert is, aki ezt előre meg tudta jósolni.

2012. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem kedvelem a zsidókat, de nem is gyűlölöm.

Ha látnám hogy verik őket, nem segítenék be, de nem is állnék melléjük.


De ez az írás annyira eltér attól ami történt mintha valami cionista írta volna, arról mélyen hallgatva:


Ok finom a milka, de azért nem kellett volna a magyar bocit megölni és a piacait elszívni a gyárakat meg kitelepíteni az olcsóbb munkaerő irányába.

Ugyanis a magyar már rájött hogy a régi boci finomabb és hasznosabb is a magyarnak.


Miért kell ahoz Tesco hogy ehess milkát?

Hogy még annyi pénz se maradjon az országba?


A hiteleket mindenütt vették fel és nem csak a magyar, sőt ha jól emlékszem messze nem a magyar volt a leg ostobább hisze azoknál pukkant a lufi akik 5× annyit keresnek.


"persze az érdekes hogy a Tesco az itteni pénztárosnak miért 5 öd annyi fizut ad, hiszen lehet hogy tudná fizetni a hitelt"


Megtakarítási lehetőség????

Ha az lenne akkor a hitelt is képes lenne fizetni!


Luzer Laci = Lezlie Lúzer, aki a külföldi bank, magyar anya vállalatánál lehetővé tette a magyar hitelfeltételeket és carry trade hitelekkel látta el azt a magyar piacot amiről tudta hogy mélyen alulfizetett!


Építész vagyok, és elcserélném egy Londoni Mc D -s mosogatóval a fizumat szívesen.


Nem értelmezhető a NMo matrica = antiszemita.

Kb csak az olyanok számára akiknek fogalma nincs hogy mi a különbség a nacionalizmus és a sovinizmus között.

Persze ez a sekélyes tudás is elég ahoz hogy írogassanak. Hiszen ha antiszemita lenne akkor olyan matricát venne pld hogy pfúúúj zsidó.


Nézd pubikám!

Biztos van olyan aki teljesen ostobán vett fel hiteleket. De a nagy többség nem hinném. Te viszont a tárgyilagosságtól annyira távol kerültél, hogy magadtól félő soha nem találsz vissza!

2012. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sz1u ***** válasza:
34%
Kérdező! Sajnos én sem válaszolhatok az egyébként találó írásodra. Akár a saját szerzeményed, akár nem, de tökéletesen jellemző egy bizonyos csoportra! Gratula!
2012. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Hogy szélsőjobbosként mi a véleményem? Egyszerű. Ha mondjuk ezt nem egy emberre, hanem egy kormányra vetítjük le és az sújtja adósággal az ártatlan népet, akkor az a kormány hazaáruló kormány bármennyire is magyarkodni akar. Nem azért vagyok szélsőjobbos, hogy elviseljem a szemetet azoktól, akikkel elvileg egy csónakban evezem. Ha engem kérdezel szerintem az hogy valaki becsületes e vagy nem, az fontosabb annál, hogy jobbos, vagy balos e.
2012. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg provokatív és ostoba. Nagy-Magyarország matricának mi köze az antiszemitizmushoz? Miért zsidóbarát az, akinek a magyarság egyik legnagyobb fájdalma, nem fáj. Akkor lehetek csak zsidóbarát, ha azt mondom, érzem, hogy igazságos volt? Akkor nem vagyok az. Minden nemzet tragédiája, gyásza szent.

Zsidóságnak is van tragédiája, egész világ beszél róla, trianonról nem annyira.

Zsidót bántana, ha boldogsággal töltene el a holokamu, elnézést holokauszt osztva néggyel, de nekem ne fájjon nemzetem tragédiája?

Tiszteljük egymás gyászát, mert Trianon, mint fogalom valóságosabb az antiszemitizmus fogalmánál.

Magyar nép naív, gazdagság, hitel-kamatok-uzsora nem az én népemre jellemző.

Ezért van, hogy zsidó nem érti meg a magyart.

Saját népe szent, de nekünk ne legyen nemzettudatunk.

Mi nácik vagyunk, de nincs Gázai falunk. Nézzünk tükörbe!

2012. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
52%

Szerintem sok tanulság van ebben az írásban!

Sokszor az emberek elkövetnek valami ostobaságot, és utána a zsidókat hibáztatják, hogy miattuk alakult így! Minden ember a maga kovácsa! Olyan élete lesz ami-enné alakítja!


Egy zsidó leányzó :)

2012. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A történet alapvetően nem rossz ,de a vége nagyon el lett baszarintva.


Viszi az behajtó majd a kocsit világos, de hogy jön a képbe a zsidó? Nem kellett volna valami antiszemita klubban/honlapon felvilágosítást kapnia előtte?

Mellesleg az antiszemita-nagy Magyarországra kiverők csoportja még mindig nem ugyanaz. Van jókora átfedés de azért mégse egykutya..

2012. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

Ez idáig rendben, de matricát ne keverjük ide, én nem vagyok a fennti történet kovácsa, úgyhogy matricázhatok, ahogyan te tórát vehetsz utolsó pénzeden, mégha nem is praktikus. Zsidók úgy jönnek ide, hogy Bankokat ők uralják, jellemző rájuk az elnyomás, bomlasztás(ezért is találnak ki ilyen agymosott történeteket, hogyha lenne pénzed, akkor is utoljára vegyél matricát), csak saját eszméik fontosak. Nagyon intelligensek, mivel ahhoz kell ész, hogy Izraelt hozzanak létre a semmiből. Zsidók nem vesznek, hanem adnak kamatot. Tanuljunk tőlük! Matricázzunk, de ne vegyünk fel hitelt, azaz ne pénzeljük őket. Tényleg tanulságosan mutatja a történet, hogy milyen boldogsággal tölti el ez a történet a zsidókat.

Vannak olyan emberek, akik olyan sokáig elnyomott szegény életet élnek, hogy belemennek hülyeségbe. Különbözőek vagyunk.

2012. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es, az emberek olyan buták, hogy az egyszerűen elképesztő, és ahogy látom, hiába szakadt a fejükre az ég, még mindig nem sikerült semmit sem tanulniuk - neked legalábbis biztos nem. És ehhez bizony totál hülyének kell lenni a közgazdaságtanhoz, mert a magyarázat olyan egyszerű, hogy egy értelmesebb óvodás is megérti.


Írod: "Azok, akik beszívták a devizahitelt, pont azért választották a svájci frank alapút, mert atomstabil, megbízható deviza."


Eladósodni pont hogy nem atomstabil devizában kell!! Azok után, hogy az egész ország megszívta a frank atomstabilitását, még mindig nem sikerült megérteni, hogy hitelfelvételnél az, hogy az adott deviza állat stabil, és akármi gáz van, soha nem veszít az értékéből, hanem inkább csak erősödik, az nem pozitívum, hanem NEGATÍVUM a hitelfelvevő számára?


Eladósodni a lehető leggyengébb devizában kell, amelynél a legvalószínűbb, hogy az értékéből veszíteni fog, és a legkevésbé valószínű, hogy jelentősen erősödne. Mégis mitől féltetek ti hitelfelvételnél, attól, hogy ha nem az atomstabil svájci frankban veszitek fel a hitelt, akkor esetleg a tartozásotok veszít az értékéből??


Legalább most, hogy megszívtátok, tanuljatok meg már gondolkozni végre...

2012. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Azt hiszed jópofa vagy közben meg nem jött össze!

Ez az úgy nevezett világválságig nem volt senkinek semmi baja.

A baj akkor jött mikor ezt kirobbantották,és ugyebár nem kell elmondanom,hogy kik tették ezt,előre kitervelve az emberek tönkretételét!

De remélem az én pénzemet gyógyszerre meg az anyjának koszorúra költi!

2012. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!