Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell lenézni azt, aki...

Miért kell lenézni azt, aki kiköltözik Ausztriába vagy Angliába és mosogatásból megteremt magának egy olyan egzisztenciát, ami magyar szemmel nézve nem is rossz, és neki ez elég a boldogsághoz?

Figyelt kérdés
Nem lehet mindenkiből híres tudós, milliárdos üzletember vagy jólkereső politikus, inkább álljon sorba itthon segílyért és közmunkáért, vagy tengődjön a 92ezres minimálbérből?

2012. aug. 28. 23:46
1 2
 11/20 bumbi02 ***** válasza:

Nem lenézem az ilyen embert csak egyszerűen gyávának tartom, aki elmegy az megijedt itthon, pedig ha valami rossz akkor nem elmenekülni kell hanem tenni ellene, hogy jobb legyen...kimenni az utcára stb... viszont ha nem a nép és nem a hazája érdekét nézi hanem liberális, akkor már megtudom érteni hiszen ők "világállamban" élnek...-.-



Ez nagyon romantikus felfogás, hogy ha valami rossz, akkor nem menekülni kell előle, hanem tenni valamit ellene, és kimenni az utcára.. De őszintén.. Ez a kimegyünk az utcára, bejött valaha? Közemberként nem tehetsz a gazdaság szerkezeti hibái ellen, az olyan dolgok ellen, amik rendbetételéhez legalább 5-6 év kell, ha nem több.. Hozzátenném, Kossuth is elment itthonról, mikor nem úgy jöttek össze a dolgok 1849-ben...



És bocsánat hogy a saját boldogulásomat keresem, és nem a többi magyarért akarok felelősséget vállalni. Nem várom el pártoktól hogy az én jövőmet építsék, hanem építem azt magam. Gyávaság lenne kimenni Ausztriába, mert ott 4-5x annyit lehet keresni? Én ezt nem gyávaságnak, hanem befektetésnek hívnám.


Én inkább dolgozok ott kint napi 12 órát, gyáván, és teszek félre havonta 500 eurót - minimálbérből-, mint itthon bátran szívjam azt, hogy itthon minimálbérből 1000 forintot nem tudok félretenni, és közben szidjam a nyugati világot, a bankárokat, a globalizációt, a liberalizmust, a cigányokat, a zsidókat, és mindenki mást, hogy ők tehetnek róla.

2012. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mert disszidens, idegenszívű, hazátlan, gyökértelen. Hogy írjam, hogy megérts?


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.

# 10/11 ma 06:20


ÓÓÓÓÓ te nagyon nem vagy okos!


Azért mert valaki kint dolgozik már hazátlan? Idegenszívű?? gyökértelen?


Ember! Sokkal több hazaszeretet van azokban akik kint dolgoznak mint benned akik otthon szidják az országot,és mocskosnak,pocséknak tartják. Én bár kint dolgozom,mert van annyi eszem,hogy úgy oldjam meg,hogy tudjak boldogulni, nagyobb hazaszeretet van bennem mint benned. Én büszke vagyok arra hogy magyar vagyok,és attól hogy pár évre az ember kimegy keresni pénzt még nem lesz hazaáruló vagy disszidens.

Ebből a hozzászólásodból is látszik,hogy benned egy nagy adag irigység van. Ha tehetnéd már Ausztriában vagy bárhol máshol dolgoznál 4x több pénzért..

2012. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ugyan már, emberek! Ha mindenkinek CSAK a pénz számítana, akkor minden nő Dubaiba lenne prostituált és minden férfi zsoldos valamelyik afrikai diktátor hadseregében. Akinek meg a Hazája számit, az itt lakik. Nem éhezik, nem nyomorog, fátyolos szemmel elnéz a Balaton felett, szarvasgombás szalámit eszik, sült keszeget és kecskesajtot, badacsonyi Szürkebarátot vagy somlói Juhfarkot iszik hozzá, és nagyon jól érzi magát. :o))) Hol tudnám én ezt megtenni Argentinában?
2012. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
00.06-os válaszomat miért is kellett lehúzni? Mert tudjátok, hogy igazam van és tényleg féltek???
2012. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Irigység

mert ők nem merik meglépni mindezt, vagy már túl öregek ahhoz hogy megtegyék..

Tolerancia, empátia teljes hiánya

Bizonyos társadalmi réteg felett emberek el sem tudják képzelni hogy milyen nehéz ma Mo.n munkához jutni és mennyire kevés pénzt adnak érte. Ha itt nem talál valaki munkát, mit csináljon? Legyen az állam és más emberek terhére, és őrüljön bele a semmittevésbe?

Végletes gondolkodás

Sokakat megbélyegeznek, mintha örökre mennének el. Holott sok esetben szó nincs ilyesmiről. Családapák, anyák mennek ki, fiatalok és hazaadnak.

Általános rosszindulat

Ennyi szerintem!


A legjobb tanács: mindenki csendben menjen külföldre, nehogy kiutálják és irigyeljék...


Nem attól leszek nagy magyar ha annak örülök, milyen s**r

a fizetésem...

2012. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ma Magyarországon sokan azt sem tudják milyen íze van a szarvasgombás szaláminak. Sokan nem engedhetik meg maguknak a juhsajtot meg a szürkebarátot. Sokan csak álmodoznak arról hogy Balatonon pihennek. (nem mindenki akar sátorban aludni) Azért ma Magyarország nem olyan gazdaságilag hogy ezt mindenki megteheti. Vannak akik igen. Ha én megtehettem volna akkor eszem ágában sem lett volna külföldön munkát keresnem. De még szalámit sem engedhettem meg magamnak,nemhogy Balatont felül nézetből lássam.

De amióta kint dolgozom, minden nyáron megtehetem. Élvezhetem a Balatont, egy finom bort egy egri borospincében, élhetek mint Marci a hevesen..

Akik otthon élnek sem mennek minden nap ilyen tájakra, (már akik megengedhetik maguknak)

2012. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 bumbi02 ***** válasza:

Mert tudjátok, hogy igazam van és tényleg féltek???


Félésnek hívod azt, hogy rossz életkörülményekből, átmegyünk a jobb életkörülmények közé? Tehát mikor a magyarok vándoroltak - és végül ide jutottak a Kárpát-medencébe - féltek, mert elhagyták az őshazát? Ott is maradhattak volna, hiába jöttek a besenyők, hiába voltak ott sokkal rosszabb viszonyok.


Az emberek nagyrészéből tényleg az irigység beszél, mert vagy nem mernek ekkorát lépni, vagy már nem tudják megtenni. Személy szerint úgy vélem, Ausztria sokkal élhetőbb hely, mint Magyarország, egy étteremben próbanap végén, kezembe nyomták az aznapi fizetést (kb 9000 forintnak megfelelő eurót, 6 óra munkáért).. Magyarországon ugyanezért a munkáért óránként 500 forintot kapnék, nem pedig 1500at...

2012. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

"kis hazánkban,mert bár kis ország,"


Bocsi az offért és nem sértésnek szánom, de abba kellene már hagyni ezt a "kis hazánk", "kis ország vagyunk" stb. kijelentéseket. Mihez képest kis ország Magyarország? USA-hoz, Oroszországhoz, Kínához, Kanadához stb. képest kis ország? Igen ezekhez képest valóban kis ország, viszont ha azt nézzük, hogy a 7 szomszédos ország közül csak 2 nagyobb és Európán belül is vannak még Magyarországnál kisebb országok, akkor már nem is tűnik olyan picike országnak Magyarország. Svájc például fele akkora sincs, mint Magyarország. Belgium és Hollandia együttesen sincs akkora, mint Magyarország. Vajon a svájciak, belgák, hollandok stb. is mindig azt hangoztatják, hogy "kis ország vagyunk"?

2012. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:35

Belgiumban éltem 5 évet. Tőlük vettem át a "kis hazánk" kifejezést. Olyan szépen, olyan sok melegséggel mondták mindig ha Belgium mint ország volt a téma. "Ó kis hazánkban ezt és ezt érdemes megnézni" vagy "Kis hazánkban mindig örömmel fogadunk téged" stb..


Szóval ha neked sértő a "kis hazánk" akkor sajnálom..

2012. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

"Szóval ha neked sértő a "kis hazánk" akkor sajnálom.."


Nekem nem sértő, csak azt nem értem, hogy miért nem lehet azt mondani, hogy hazánk, vagy hazám. Miért nem lehet elhagyni a kis jelzőt? Én például sosem teszem oda a kis jelzőt a hazám elé.

2012. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!