Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell lenézni azt, aki...

Miért kell lenézni azt, aki kiköltözik Ausztriába vagy Angliába és mosogatásból megteremt magának egy olyan egzisztenciát, ami magyar szemmel nézve nem is rossz, és neki ez elég a boldogsághoz?

Figyelt kérdés
Nem lehet mindenkiből híres tudós, milliárdos üzletember vagy jólkereső politikus, inkább álljon sorba itthon segílyért és közmunkáért, vagy tengődjön a 92ezres minimálbérből?

2012. aug. 28. 23:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%

Én azon hülyék közé tartozom akik itthon maradnak még ilyen körülmények közt is.

Ha mindig elmenekültünk volna mi magyarok a problémák elől ma már sehol nem lennénk.

Van akiben még van tartás és kitartás,még ha olykor reménytelen is.

2012. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom az elsőhöz!
2012. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Kedves elsőnek további kitartást kívánok..

Én nem nézem le azokat akik kint mosogatásból élnek,és elvannak.

Jómagam is takarítással kezdtem. Sosem szégyelltem,mert amikor már otthon is csak olyan munkát találtam ami takarítás volt vagy 70 ezerért gyári munka,akkor inkább kint takarítottam,és félre is tudtam tenni. Sajnos én nem engedhettem meg magamnak az egyetemet,és a szakma amit tanultam,az rég halott szakma..

Én úgy vagyok vele,hogy azok akik otthon maradnak és kitartanak,azoknak további sok sikert kívánok, én csak egyszer élek,és eszem ágában sincs éhezni,nélkülözni.

2012. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Második vagyok és eszem ágában sincs itthon nélkülözni.

Szeretek itt élni.

2012. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
"Mi hülye magyarok"-igaz?:)
2012. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Építész vagyok.

De mosogattam már én is Hamburgba, kb 4× annyiért mint itthon a fizum volt abban az időben.

Még ma is sokkal több munka van kint, és még az adott körülmények között is jobban megélsz belőle mint itthon.


Persze találtam jobb munkát is.


A jövőt tekintve meg ez nem lesz gond.

Ugyanis ez a válság ami ma van ez nem 1-2 évig fog elhúzódni. Akkora munkanélküliség elé néz a világ amit lehet hogy még 29ben sem tapasztalt.

Az az, mindenütt hatalmas lesz a nacionalizmus és nem sokan maradnak külföldön. Nyilván ez nem jó, de a válság megoldásához elkerülhetetlen egyfajta visszarendeződés a globálkapitalizmusból a klasszikus kapitalizmus irányába.

2012. aug. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

ma 23:55

Senki nem mondta hogy akik otthon kitartanak azok (téged idézlek) h*lye magyarok lennének.

Egyáltalán nem azok. Ahogy azok sem hazaárulók akik kimennek,hogy anyagilag összeszedjék magukat. Van akinek ez a fontos. Van akinek az hogy otthon marad minden körülmények között,és kitart..

Én kint dolgozom,magyarként,és sosem tagadtam meg a származásomat. Sőt nagyon sok kollégámnak kedvet adtam hogy turistaként menjenek kis hazánkban,mert bár kis ország,de csodás kincsei vannak. (nem is olyan régen jöttek haza a 2 kollégám akik Egerbe mentek nyaralni és nem győzik dicsérni kis országunkat.

Én is tervezem,hogy amint anyagilag stabil leszek, amikor a fiam saját lábára áll,és dolgozni kezd, mi hazaegyünk. Nem tervezzük a végleges kitelepedést,csak egy kitérő. A legtöbb magyar idővel hazamegy,mert ahogy mondják: mindenütt jó,de legjobb otthon"


Ezért nem is kell lenézni senkit aki kint mosogat vagy egyáltalán kint dolgozik.. Ha neki jó?? Akkor az miért fáj bárkinek is?

2012. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%
Nem lenézem az ilyen embert csak egyszerűen gyávának tartom, aki elmegy az megijedt itthon, pedig ha valami rossz akkor nem elmenekülni kell hanem tenni ellene, hogy jobb legyen...kimenni az utcára stb... viszont ha nem a nép és nem a hazája érdekét nézi hanem liberális, akkor már megtudom érteni hiszen ők "világállamban" élnek...-.-
2012. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

miért lennének gyávák? mert nem akarnak éhezni? nem akarnak az utcára kerülni??

Nem mindenki tud egyetemre menni,vagy kölcsön kérni vagy nem mindenkinek van olyan végzettsége amihez munka is van..

De nevezheted gyávának őket..Nem hiszem hogy őket zavarná,hiszen anyagilag stabilabbak mint a azok akik gyávának tarják az ilyen embereket.

Mellesleg a sok gyáva kiáltó az első gépen rajta lenne ha kint tuti biztos munkájuk,és szállásuk lenne.

2012. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert disszidens, idegenszívű, hazátlan, gyökértelen. Hogy írjam, hogy megérts?
2012. aug. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!