Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nemzeti kártya. Lesz még...

Nemzeti kártya. Lesz még valami ma?

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 1. 01:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez mondjuk egy tök jó ötlet. Röhej ez a sok szutyok igazolvány meg mindenféle papír, amikor minden adatot el lehet tárolni egy akkora chipben, mint egy légypiszok. Évekkel ezelőtt meg kellett volna már csinálni ezt.
2012. szept. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Lesz még valami ma?"


:-) hát hogy lehet ilyet kérdezni 01:29-kor? Mormotának tetszik lenni?

Igen, lesz még valami - még szép.

2012. szept. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezt már legalább húsz évvel ezelőtt be kellett volna vezetni.
2012. szept. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szegény Sólyom László ezt alkotmánybíróként megélhette volna! Ő volt az előadója annak idején annak a határozatnak, ami az ennél sokkal kevesebb visszásság lehetőségét felvető személyi számot semmisítette meg talán 90-ben. Elméletileg az a gond az ilyen közös kártyával, hogy ennek birtokában az adatok könnyen összekapcsolhatók, és minden állami és önkormányzati szerv egyszerre tudni fogja rólunk, hogy milyen gyógyszert szedünk, hogy 3 éve vakbelünk volt, hogy mennyi segélyt kapunk/kaptunk, hogy merre utazunk, hány autónk van és milyen, hogy hol dolgozunk (mert a kártya az állami szervek belépője is egyben), és még ki tudja mi mindent.


Ennek ellenére én is azt mondom, hogy a mai magyar helyzetben ez már nem oszt, nem szoroz, a kiépülő szuperállamban úgyse lehetnek titkaink. A legtöbb embert ez annyira nem is zavarja, viszont az egy kártya rendkívül praktikus, tényleg jó az, ha a mai 10-15 igazolvány, bérlet és belépő helyett egy lesz. Különösen nekem, aki állandóan elszór valamit.

2012. szept. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az még a tegnapi naphoz tartozik.Addig vltam fent.


Ez nem vált le kártyát hanem ez egy ujabb kártya lesz, szegény tárcám ettől haldoklik nem a pénztől.

2012. szept. 1. 08:17
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

"Ő volt az előadója annak idején annak a határozatnak, ami az ennél sokkal kevesebb visszásság lehetőségét felvető személyi számot semmisítette meg talán 90-ben."


Nem szüntették meg a személyi számot /keresd meg a lakcímkártyádon/, csak azt, hogy nyakra-főre használták mindenhol.

2012. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Csak az egyszerűség kedvéért írtam, hogy megszüntették, nem akartam egy több oldalas jogi fejtegetésbe belemenni, ami úgy igazán senkit nem érdekelne.
2012. szept. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Aha aztán ha elveszted akkor minden elveszik...
2012. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Van vezélye is: ha egy kártyád illetéktelen kézbe jut, azzal minden adatod ismertté válik, jobban ki leszel szolgáltatva a bűnözésnek.


De az még oké, hogy egyszerűsített kártya, de basszus, nemzeti kártya? Ezeknek ez a mániájuk, hogy nemzetgazdasági miniszter, nemzeti erőforrásminiszter, mindenhez odarakják, hogy "nemzet", "Széchényi", "Erzsébet", "Széll Kálmán", és attól máis jobb lesz? Komolyan... Néztem egy tudományos műsort a Duna tévén a Nagy Hadronütköztetőről, és meginterjúvolták a Nemzeti Innovációs Központ alelnökét, meg riportot készítettek egy tudósról, és a kamera képének felét a Nemzeti Együttműködési Nyilatkozat, vagy az Alaptörvény tette ki.


Szóval két év alatt egy életre elegem lett a nemezti mindenből! A "nemzet" számomra egy magasztosabb szó annál, hogy mindenféle aktuálpolitikai célokat elégítsen ki az agyonmajmolása!

2012. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyakolatilag tökéletesen mindegy hogyan nevezik. Lehet Nemzeti de akár Magyar is. Teljesen lényegtelen.


Cserébe lenne egy nyamvadt kártya és slussz. Pl most aki felsőoktatásba megy nem várna 2-3 hónapot a szerencsétlen diákigazolványára, hanem beiratkozáskor a Nemzeti kártyájára rápittyentenék, hogy öcsmém mától diák vagy. És ennyi. Nem kellene 1200-ért diák, amit utána félévente sorbanállással érvényesítenek, amit a leleményes diák elad 10 ezerért ha épp autóval járkál... Elég lenne rápittyenteni a következő félévre való érvényességet.

És még sorolhatnám... Én üdvözölném. A hatóság eddig is tudott mindenről csak több adatbázisból kellett összeszedni.

2012. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!