Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti milyen jövőt kívántok...

Pro Patria kérdése:

Ti milyen jövőt kívántok Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél előjött ez a téma, és én megfogalmaztam a válaszomban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__335..


Alább pedig képekbe is formáztam. Talán kissé gyerekes, és naiv. De ez jött ki belőlem:

[link]


2012. szept. 3. 03:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%

Tisztesség(Amit már rég, 94 éve elvesztett)

Becsület(Aminek az utolsó foszlányait a napokban vesztett el)

Hűség(amivel talán soha nem rendelkezett)

2012. szept. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
..és további közhelyek.
2012. szept. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Az OK, hogy Te ezt szeretnéd, de ez nekem olyan gyermekded elképzelés, már ne haragudj! Te hol élsz?! Mert hogy Magyarországon, az biztos. Ha lesz is ilyen, talán a távoli jövőben, egy teljesen más rendszerben, és ahogy ismerjük a politikusainkat, nem is változtatnak egy rendszeren, majd úyis lesz új, ha az előző összeomlik (gondolok egészségügyi, oktatási-, jogi rendszerre)
2012. szept. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy egy kicsit utópisztikus is a gondolkodásod...Meg tudod miért is megy ki sok fiatal Nyugat-Európa nagyvárosaiba? Mert ezek a feltételek (jó, nem mind, ahol sehol sincs kolbászból a kerítés) többnyire adottak: szépek, tiszták az utcák, jó a közbiztonság, fejlett az egészgégügyi ellátás(!) és az átlagembernek sem kell félnie, hogy kirúgjáka munkahelyéről. Tudniillik ott, ha valakit elbocsátanak, olyan feltétellel teheti meg a munkáltató, ha biztosít is neki egy másik állást. Ez fer dolog. Most kérdezném, hogy el tudsz-e ilyet képzelni erről az országról, de biztos igen, mert úgyis szerelmes vagy bele...Ami rossz dolog. Akárki akármit mond, ez a túlzott hazaszeretet elvakítja az embert és itthon tartja. Amikor ki tudja, megkapná álmai állását, király fizetéssel egy élhetőbb országban külföldön. de nem ő marad itt. Nem tudom, mi van bennük, ami bennem nincs...ja, érzelem, értem. Ok, én is szeretem a Balatont, Tokajt meg Pestet, de nincs rosszabb, mint az elszalasztott lehetőség.
2012. szept. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

> Ti milyen jövőt kívántok Magyarországnak?

Nagyjából olyan utópisztikusat mint te, csak nem nemzetállamként, hanem egy gazdaságilag az USA-val, illetve egyéb nagy országokkal versenyképes politikai unió, valamiféle Európai Egyesült Államok részeként.

2012. szept. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
56%

Pártok, politikusok, bankok, média, kizsákmányoló multik és az általuk árusított ipari hulladékok nélküli Magyarországot szeretnék. Ahol nem kapnak helyet magyargyűlölő szervezetek és korporációs oligarchiák. Ahol az érték mögötti fedezet nem a bankok által létrehozott légből kapott pénz, hanem a MAGXAR munka! Egy olyan Magyarországot szeretnék, ahol meg tudunk termelni magunknak mindent és csak a legszükségesebbet kell beimportálni. Ahol mindenkinek van munkája, és nem kell benne megszakadnia...

Folytathatnám.

2012. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Olyat ahol nem kell a politikával foglalkozni mert annyira jó az élet. Ahol minden ember normálisan, stresszmentesen élhet, biztonságban, eltarthatja a családját, felnevelhet akár 4 gyereket. Megengedhet magának olyan luxust mint a nyaralás minden nyáron vagy autócsere 4 évente, esetleg egy nyaralót a Balatonon. Olyat ahol nem érdekel semmi a külvilágból mert nem érint, ahol csak a saját életedre tudsz koncentrálni. Ettől ma sajnos nagyon messze állunk.
2012. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves 05:36-os!

- A kép címe: Magyarország 2040.


--------


Kedves 05:41-es!

"ez a túlzott hazaszeretet"

- Nem. Ez a hazaszeretet.


"Nem tudom, mi van bennük, ami bennem nincs..."

- Aki nem tudja, az soha nem is fogja megérteni.

"Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell."


------


Kedves 06:47-es!

"Nagyjából olyan utópisztikusat mint te, csak nem nemzetállamként, hanem egy gazdaságilag az USA-val, illetve egyéb nagy országokkal versenyképes politikai unió, valamiféle Európai Egyesült Államok részeként."

- Ez a fő különbség a globalisták, liberálisok, baloldaliak, illetve a jobboldali, konzervatívak között.


---------


Kedves 08:45-ös!

Amit leírsz, az is benne van a képek között. Az oktatás részében. A tudatos vásárlás, a pénzügyi felelősségtudat éppen arról szól, hogy a magyar termelőket támogatjuk, és ha van kiváló Siónk, akkor nem Rauch-ot veszünk. Nincs szükség spanyol paradicsomra, és brazil barackra, ha itt van helyben, és sokkal jobb minőségben. A kalocsai őröltbe pedig kínai paprikát tenni a színéért, kifejezetten tilos.

De minden más értelemben is szükséges a nemzeti öntudat. Például miért szól a rádióban állandóan angol nyelvű dal, ha olyan énekeseink vannak, mint Ákos, akinek mondanivalója is van, vagy Péter Szabó Szilvia, aki vegyíti a modern zenét a népi betétekkel?

Ez nem azt jelenti, hogy végezzék ki, aki valaha egy pizzát megevett, vagy egy spanyol gitárszólót meghallgatott.


Mahatma Gandhi szavaival: "Minden ország kultúrája lengje körül a házamat; de egyik se szakítson el szülőföldem talajától."


A pénzügyi felelősség pedig annyit tesz: csak annyit érintkezünk a bankokkal, amennyit feltétlenül szükséges. És azt úgy, hogy felkészültek vagyunk, és céltudatosak. A bankok gerinctelenségét nagyban vissza lehet szorítani már azzal is, ha nem engedjük magunkat átverni, és határozottak vagyunk, valamint megszerezzük a kellő ismereteket, akkor is, ha a bank tudatosan nem ad.

Legyünk mi igényesek, minden téren. Nem egyedül a multik, a bankok, és a média tehetnek arról, ami ma van!

2012. szept. 3. 12:13
 9/26 anonim ***** válasza:
Államadósság csökkentése,több munkahely,jobb fizetés,biztos megélhetés,jobb közutak,keményebb rendőri fellépés,szigorúbb törvények.
2012. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
Európai Egyesült Államok egyik tagállamaként egy okos, virágzó, tiszta, boldog országot.
2012. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!