Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti milyen jövőt kívántok...

Pro Patria kérdése:

Ti milyen jövőt kívántok Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél előjött ez a téma, és én megfogalmaztam a válaszomban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__335..


Alább pedig képekbe is formáztam. Talán kissé gyerekes, és naiv. De ez jött ki belőlem:

[link]


2012. szept. 3. 03:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Nem értem, miért közöttél belém, én csak elmodntama véleményem. Tipikusan az az ember vagy, aki azt hiszi, ő a vikág közepe, ő mindent tökéletesen gondol, és ráerőlteti a saját gondolkodástá más emberekre. Én így gondolkodom, te úgy. Fogadd el. Akármikor kimentem külföldre, csak a családom hiányzott, az ország nem. Így könnyű helyzetben vagyok.
2012. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi a probléma. Nem "kötöttem beléd", csak két pontot emeltem ki az írásodból összesen.


Az egyik, hogy szerinted ez "túlzott hazaszeretet". Kijavítottam, hogy: nem, ez hazaszeretet.


A másik, hogy azt írtad, nem tudod, mi az, ami belőled hiányzik, ami miatt nem érzed ezt. Visszaírtam, hogy akiből hiányzik, az nem is fogja érteni, mi ez. És válaszoltam a Szózat egy sorával.


Ennyit írtam a kommentedre.


"Tipikusan az az ember vagy, aki azt hiszi, ő a vikág közepe, ő mindent tökéletesen gondol, és ráerőlteti a saját gondolkodástá más emberekre."

- Na ezt meg végképp nem értem, hogyan jött le.


"Én így gondolkodom, te úgy. Fogadd el."

- Hol írtam, hogy nem fogadom el...?


"Akármikor kimentem külföldre, csak a családom hiányzott, az ország nem. Így könnyű helyzetben vagyok."

- Ez legfeljebb elszomorít, és nem értem, hogyan lehet valaki közönyös a szülőföldjével szemben, de máglyára nem küldök miatta senkit.

2012. szept. 3. 15:41
 13/26 anonim ***** válasza:

Elnzést, hogy megbántottalak, csak rossz napom volt.


Amúgy meg szeretek objektív maradni. Csak ennyi az egész. Románia után pedig kifejezetten jó érzés volt hazajönni, mert itt szebb utak vannak, viszont Németország után már kevésbé...

2012. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az objektivitás nagyon is fontos, de ennek nem kell érzelemmentest jelentenie.

Például én Bécset járva látta, hogy sokkal kulturáltabb város, mint Budapest, és ennek részben a pénz (ők felújítják az épületeket, és megőrzik), részben maga a társadalom (nem szemetelnek, nem firkálják össze) az oka. Hazaérve szomorú voltam, hogy ez itthonról hiányzik, de soha egy percig sem merült fel bennem, hogy a szülőföldemet elhagyjam, lecseréljem az otthonomat egy idegen országra.

2012. szept. 3. 19:37
 15/26 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ennyire ragaszkodó típus :D Persze becsülöm aki itthon marad, de bennem ez nincs meg, kész.
2012. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Én pedig ezt így elfogadom.
2012. szept. 3. 20:19
 17/26 anonim ***** válasza:

És ezt a képet mégis melyik párt programjában gondolod el?


Most nemazért, de mivel 4 párt van, ebből hagyuk ki az LMP-t.


Ha MSZP kerül élre: - max az infrastruktúra szigorodik, de a közbiztonsági jogszabály visszakerül arra, ami közröhej. Rendőrök meg hiába vannak, elöbb elfutnak, mint hogy segítsenek valamiben.


Ha Fidesz kerül megint élre: - folytatódik ez. nem mondom hogy elöbb utóbb nem lehet jó vége közbiztonságilag 1 fokkal jobb mint MSZP (lásd: btk módosítás), de még mindig elfutnak a rendőrök + itt már házad se lesz, nemhogy munkahelyed. De ez az MSZP-re is igaz, csak max nem ekkora mértékben. (az hogy kisebb vagy nagyobb az relatív).


És kimaradt még a jobbik:


Közbiztonság tény hogy "jobb lenne", nagyon szimpatikusnak is látom a nézeteit, de nem feltétlen vagyok biztos benne, hogy a helyzetünk jobb lesz, ha ők lesznek élen. Mivel még semmit nem láttam tőlük, ők meg igérgetnek mindent (nem mondom hogy hazudnak), de hogy az úgy nem teljesen fedi a valóságot az is biztos.

Tény hogy követnünk kell Amerika és Anglia példáját, pl. a jobbikos "raszt" bűnkülönbözeti törvénnyel meg minden, de valahol nem látom azt, hogy ezekre mind van anyagi fedezet.


Oké az is hogy azt csinálnánk amit "Francia" és egyéb barátaink, hogy ha valakivel baj van: "Roma vagy nemroma" kitoloncoljuk. Ezt is támogatom, de erre is kell állami támogatás és az egész csak egy olyan álom, mint ez a kérdés.


Amúgy szerintem nincs olyan ember aki erre azt válaszolná hogy: "nem" mivel mindenki jó helyen jó körülmények között akar élni.

2012. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi válaszoló!


Ezeket az irányvonalakat ma leginkább a Fideszben látom képviselni.


1) A megélhetés terén nincs javulás, sőt az infláció és az adóterhek miatt inkább romlás.


2) Budapest arculata nem csinosodott, de ehhez még több idő és pénz is kell. (A hajléktalanok kitiltása részben erről szól, de azzal - azon túl, hogy teljesen felesleges, hiszen pénzbüntetéssel nem lehet őket súlytani, a börtön pedig nem "ijeszti" meg őket -, nem értek egyet. A graffitik súlyosabb büntetése viszont jó kezdeményezés.)


3) A vidék akkor lesz szebb, ha az embereknek több pénze lesz, illetve ha a társadalom is felnő annyira, hogy nem szemetel, levágja a gazt, stb.


4) Az infrastruktúrában örülök az orvosok több hullámban végrehajtott, visszamenőleges és kollektív béremelésének, illetve a vadonatúj mentőautók vásárlásának, és a sok mentőállomás felújításának. Országutak is épülnek, ráadásul a legelmaradottabb, keleti országrészben, de eléggé korrupciógyanús, ezért vegyesek az érzelmeim vele szemben.


5) Rendőrből több járőrözik az utakon, ezt nem csak én tapasztaltam, de többen megerősítették máshonnan is ezen a fórumon. (Emellett most cserélték le új rendőrmotorokra az eddigi állományt, ami elismerésre méltó hír, ha figyelembe vesszük, hogy két rendőr is meghalt a rossz felszerelés miatt.)


6) Trianon rendezésére azt kell mondjam, vannak törekvések ettől a kormánytól (és a Jobbiktól), de ez még a jövő dala. A kettős állampolgárság megadása, és a gesztus-értékű cselekedetek jók kezdetnek. Inkább így, megfontoltan tegyük, mint nekiesve. És még különben sem tenne jót az országnak, előbb a gazdaságot kell rendezni. Isten malmai lassan őrölnek.


7) A kultúra nem, vagy nem elsősorban a kormányzaton múlik. Én azt veszem észre, hogy a 2000-es évek közepe óta egyre igényesebb könyvek jelennek meg, és olyan, korábbi tabunak számító témákról is megjelennek irodalmi művek, mint a Horthy-korszak pozitív megítélése, a Rákosi-korszak, az ÁVH, vagy a Gulag világa, a magyar honvédség II. világháborús szerepvállalása, stb. De történlemi folyóiratokból is sok jót lehet találni, példaként a Rubicont említhetem, ami ugyan nem új, de egyre kiforrottabb és terjedelmesebb.

A magyar filmgyártást is próbálják államilag feléleszteni, ezzel már meg is bízták Andy Vajnát, és emiatt születtek meg az új magyar filmsorozatok. (Gyengécskék, de minden így indul el.)

A tudományban pedig a kormányzat csak annyit tud közrejátszani, hogy pénzt ad bele. Ezzel kapcsolatban a Kínában szervezett Magyar Pavilont tudom említeni.


8) A gazdasági helyzet rossz. De az, hogy az államadósságunk nem nő tovább, már pozitív. Ez a kormány egyszer, 1998 és 2002 között már bizonyított: akkor a gazdasági növekedésünk évente 3-4%-os volt, az államadósság pedig 60% körüliről 50% körülire szorult le. Én a képen még ennél is pozitívabb adatokat céloztam meg.

Sajnos, 8 év leépítés és csődhelyzet után nem lehet csodát elérni, de bízom benne, hogy elérik újra azt, amit egyszer már igen. Van rá két ciklusuk.


9) A katonai és gazdasági értelemben vett függetéenségünket majd akkor fogjuk elérni, ha képesek leszünk annyira önállósodni pénzügyileg. Mindenesetre az, hogy már nem hunyászkodunk meg szervilisen, pozitívum a kormány részéről.


10) A turisztika fellendítése csak rajtunk múlik.


11) Ebben is látok jó lépéseket. Először is 1998 és 2002 között az első Orbán-kormány volt, amely felépítette közel száz éves szünet után a Nemzeti Színház önálló épületét, fél évszázad után újraépítette Párkánynál a Mária Valéria hidat, megnyitotta a Terror Háza emlékmúzeumot, és felújította az Uránia Nemzeti Fimlszínházat. Illetve megnyitotta az Álmok ámlmodói - Világra szóló magyarok c. kiállítást, mely 2002 után zárt be.

A mostani Fidesz-kormány pedig egy Rubik-kocka formájú múzeumot tervez a magyar találmányok bemutatására, és egy múzeumnegyedet kíván létrehozni a fővárosban, egyben turisztikai célpontnak is.


12) A Nemzeti Alaptanterv erről szól: pénzügyi és társadalmi ismeretek, felelősségteljes gazdálkodás, tudatos fogyasztás, honvédelmi ismeretek, erkölcstan és etika, és mindennapos testnevelés.


13) Ebben pedig csak bízni tudok.

2012. szept. 7. 19:14
 19/26 anonim ***** válasza:

Vannak jó dolgok abban amit mondasz de ezt lehetetlen megvalósítani demokratikus keretek között a magyar emberek magyargyűlölete miatt. Egy Hitlerhez hasonló személyiség kell nekünk. Meg kell szabadulni a liberális eszméktől ez a legfontosabb. De nem térhetünk teljesen vissza a konzervatív eszmékhez sem.


Egy nacionalizmustól átfűtött hagyománytisztelő magyar államot kell kiépíteni. Nem szabad hagynunk elveszni egy ilyen múltú nemzetet. A vér kötelez minket nekünk kötelességünk mindent megtenni hisz őseink annyit tettek már ezért a nemzetért és a mai magyarság csak rombolt és pusztított. Igen mert nemcsak a zsidók a hibásak az ország leépítéséért azok az emberek is akik nem akarnak tisztán látni meglátni hogy hova süllyedtünk Horthyék óta.


Amikor kétségek között vagyunk arra kell gondolnunk hogy vajon Hunyadi, Zrínyi vagy a többi hős képes volt egész életét a nemzet szolgálatába állítani akkor mi miért nem vagyunk képesek legalább egy nyomorult voksot leadni az egyetlen magyar nemzeti pártra?

2012. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hitler? Aki a kulturát gleichschaltolta, a "rendet" párthadseregekkel tartotta fenn, a demokráciát megszüntette, és végső parancsában Németország infrastruktúrájának teljes lerombolására utasított. Pontosan az a vezető, akire nincs szükség.
2012. szept. 7. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!