Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Horthy Miklós háborús bűnös",...

"Horthy Miklós háborús bűnös", jelentette ki a gyülekezetvezető, ezt a mondatát a többezres létszámú hívői kórusban mondták utána. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Német Sándor, hit gyülekezete, 2012. augusztusában "istentisztelet" keretén belül.
2012. szept. 4. 14:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Elítélendő, mert így ebben a formában ez agymosás. Viszont Horthy már nem él, nem indulhat a választásokon, így az szerintem sokkal elítélendőbb, hogy vidéken a templomokban misék alkalmával a papok a jobboldalra szavazásra buzdítják híveiket.


Egyébként ezen megállapításával egyetértek, de csak emiatt nem fog megváltozni róla a véleményem. Egy szektavezető. Kihasználja a hiszékeny és reményvesztett embereket. Nagybátyámékat beszippantották, rengeteg pénzt lenyúltak tőle.


Egyébként különösebben nem tudom sajnálni azokat az embereket, akik bedőlnek ennek a szektának, viszont szerintem ugyanúgy kéne tiltani ezeket a csoportosulásokat, mint a kábszereket, például a heroint, mivel kábé hasonló hatással vannak az emberre.

2012. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

"sokkal elítélendőbb, hogy vidéken a templomokban misék alkalmával a papok a jobboldalra szavazásra buzdítják híveiket. " ?


Szerinted sokkal elítélendőbb valamilyen oldali szavazásra buzdítani, mint háborúsbűnösözni ?

2012. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

"Szerinted sokkal elítélendőbb valamilyen oldali szavazásra buzdítani, mint háborúsbűnösözni ?"


Ha a buzdítás egy templomban történik, és nem egy politikai gyűlésen, akkor főleg, de egyébként is, nyilvánvalóan elítélendőbb.


Csak gondold át logikusan. Mi történik akkor, ha valakire a történelemből azt mondod, hogy háborús bűnös volt? Maximum valakik nagyon felháborodnak ezen, de se a múlt, se a jelen, se a jövő nem változik meg egy ilyen kijelentés hatására. Főleg akkor, ha az a valaki már több, mint 50 éve halott.


Ezzel szemben ha valaki tisztességtelenül, egy teljesen más célra használatos (ráadásul elvileg szent) helyen próbálja befolyásolni KÖZVETLENÜL, ráhatással az embereket a jelenkor politikájának megváltoztatására, de legalábbis az egyik oldal támogatására az igenis nagyon súlyos bűn az én szememben.


Pontosan tudjuk, hogy egy hívő egy mise során, ha kiszolgáltatott helyzetben van a pappal szemben, hiszen megnyílik a tudata a szertartás következtében. Ezt kihasználni, főleg ha azt egy elvileg szent ember csinálja akkor erkölcsi fertő, hogy azt én csakis elítélni tudom, jobban, mint azt, ha valaki a történelem egyes szereplőiről más véleményt hangoztat, mint egyesek.

2012. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

A német Sándor nyugodtan bekaphatja!

Most nem azért, de milyen egy kretén megjelenése van? Izzad mint egy ló, zavarban van, hogy ennyi ember előtt kell beszélnie, szóval nekem az egyetemen tanársegéd ismerőseim jobban adtak elő.

2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Pro Patria ***** válasza:
88%

Az, hogy némely helyen az egyházi személyek jobboldalra szavazásra buzdítanak, az teljesen logikus és érthető - függetlenül attól, hogy mi a véleményem róla -, hiszen az MSZ(M)P volt, és en block a kommunizmus, amely mélyen egyházellenes volt mindig.

Egyébként sokat nem befolyásol, hiszen a hívő, templomba járó emberek egyébként sem szavaznak baloldali pártra, a baloldaliaknak minden, ami hagyomány, ami múlt, ami szellemi és erkölcsi érték, az "ódivatú", "túlhaladott".

2012. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem értek veled egyet. Egyrészt mert itt az egyes konkrét eseteket kéne összevetni, tehát tudni, hogy konkrétan mit jelent a buzdítás , és mennyire erős vagy nem erős, és ahhoz képest mennyire erős vagy nem erős, mint amiket NS szokott mondani.


Másrészt - bár kivettem belőle elsőre is, hogy arra is célzol, hogy a múlt már nem hat a jelenre - szerintem mérhetetlenül nagyobb becstelenség háborúsbűnösnek kikiáltani valakit !

És inkább a történészek döntsenek erről a kérdésről, ne egy Németh Sándor.


Eleve a hitélettel számomra teljesen összeegyeztetlehetlen, hogy ilyet mondjon. Az iskolákban egyébként nem úgy tanítják , hogy háborús bűnös volt, hanem úgy, hogy a megítélése vitatott, szerintem ha bátran és egyértelműen kijelenthetnénk róla, hogy az, akkor úgy tanítanánk. De nem úgy tanítjuk, szemben pl. Szálasi Ferenccel.

A papok meg nem is ócsárolnak konkrét személyeket.



Harmadrészt meg közvetett módon igenis köze van a jelenhez annak is, amit NS mond, ugyanis róla- talán nem véletlenül - sokan mondják, hogy egyfajta cionista lobbi képviselője. Érdekes kapcsolatai vannak Pat Robertosnnal,

Iványival is.

Nekik az az érdekük, hogy minél jobban sárba tiporjanak nálunk mindent, ami nem baloldali, nem liberális, hanem konzeratív és a külföldi elvárásoknak is megfelel.

2012. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves gyakoriválasz2!


Ezt írod: "Kit érdekel mit mond a kretének gyülekezete? Eddig sem vallás volt, csak egy üzleti alapokra épített szekta, és az is csak maga ellen dolgozik, ha politikát kever bele."


Ki kell ábrándítanom Téged: ez a tömörülés az idén elnyerte a TÖRTÉNELMI EGYHÁZAK KÖZÖTTI HELYET!


És azon igyekszik, hogy a pénztelen önkormányzatoktól ISKOLÁK ÁTVÉTELÉT elnyerhesse!


Magam nem értem, hogy maradhat büntetlenül N.S. kemény, pártpolitizálása, a magyar történelmünk átírása.

2012. szept. 4. 15:23
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Hát igen, elég légbőlkapott a történelmi egyházazás..


Ezek a Némethek, Iványik azért vannak, hogy a baloldal meg a ballibek is elmondhassák magukról, hogy mennyire erköcsösek, támogatják a vallássosságot, a hitéletet. Stb.

2012. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ki kell ábrándítanom Téged: ez a tömörülés az idén elnyerte a TÖRTÉNELMI EGYHÁZAK KÖZÖTTI HELYET!


És azon igyekszik, hogy a pénztelen önkormányzatoktól ISKOLÁK ÁTVÉTELÉT elnyerhesse! "


Pontosan tudom, hogy milyen kiváltságokat sikerült magának kieszközölnie magának. Valószínűleg a kedves hívek pénzén jól megkentek néhány embert. Attól a nézeteik még a végletekig szélsőségesek. Egyáltalán nem örülök neki, hogy egy ilyen szekta gyökeret ver az oktatásban.

2012. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kedves "ma 14:55-ös!


Ezzel érvelsz: "Ha a buzdítás EGY TEMPLOMBAN történik, és nem egy politikai gyűlésen, akkor főleg, de egyébként is, nyilvánvalóan elítélendőbb.


Csak gondold át logikusan. Mi történik akkor, ha valakire a történelemből azt mondod, hogy háborús bűnös volt? Maximum valakik nagyon felháborodnak ezen, de se a múlt, se a jelen, se a jövő nem változik meg egy ilyen kijelentés hatására. Főleg akkor, ha az a valaki már több, mint 50 éve halott.


Pontosan tudjuk, hogy egy hívő egy mise során, ha KISZOLGÁLTATOTT HELYZETBEN VAN A PAPPAL SZEMBEN hiszen megnyílik a tudata a szertartás következtében. Ezt kihasználni, főleg ha azt egy elvileg szent ember csinálja akkor ERKÖLCSI FERTŐ hogy azt én csakis elítélni tudom, jobban, mint azt, ha valaki a történelem egyes szereplőiről más véleményt hangoztat, mint egyesek."


- N.S. ezt a kijelentését ISTENTISZTELET KERETEIN BELÜL TESZI. Istentiszteletein több ezren vesznek részt + a vidám vasárnap c. műsorban ezt hetente 2x egy az egyben leadják. Tízezres nagyságrendben mételyez.

- N.S. ezt a kijelentését nem tárgyilagosan, hanem GYŰLÖLETTEL ÁTITATVA teszi, min "keresztény" (?!)pap.

- N.S. hívei KISZOLGÁLTATOTT helyzetben vannak, akár tudják ezt, akár nem.

- HAZUGSÁGOT terjeszteni nem bűn-e ilyen módon, ekkora méretekben? (mert bárkinek lehet SZEMÉLYES, külön bejáratú véleménye, a történelmi helyzet az, hogy Horthy Miklós NEM HÁBORÚS BŰNÖS. Ha az lenne, felelnie kellett volna.)

- 50 éve halott. Tehát nem oszt, nem szoroz, mit terjesztünk róla?!? És a leszármazottai véleménye, sorsa, érzése, az nem számít?

2012. szept. 4. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!