Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az bal oldal miért nem tudja...

Az bal oldal miért nem tudja elfogadni a jobb oldalt?

Figyelt kérdés

A jobb oldal miért nem tudja elfogadni a balt? -a kérdés mind két oldalról jogos.


Mivel én jobboldali vagyok elsősorban a jobboldali részről fogom megközelíteni a dolgot.


Tehát a bal oldalról folyton csak az jön,hogy a jobbosok miért ilyen elvakult hülyék meg stb mert nem egyezik a véleményük,de az például a baloldalra jellemző,hogy ők elfogadnak mindenkit,ennek ellenére a saját fajtársaikat nem tudják elfogadni.

Igen a jobbosok is hülyének vélik az balosokat, de a jobbosokra nem az jellemző,hogy elfogadják embertársaikat, (gondolok a cigányokra és a melegekre), és jogos a kérdés,hogy a jobb akkor miért nézi le a balt, de szerintem az érdekesebb,hogy az aki elfogad mindenkit miért nem tudja a fajtársát is elfogadni?Csak azért mert más nézeteket vall...

Gyengébbek kedvéért: ez általánosítás volt.

Nem is írok többet, várom a válaszokat,hogy eltudjunk indulni valamerre...



2012. szept. 5. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha mondjuk te elfogadsz mindenkit cigókat, zsidókat, és hiszed, hogy az embereket nem kell megkülönböztetni faj vallás és egyéb szempontok alapján, akkor hogyan tudnád elfogadni azt aki meg pont ilyen szempontok szerint irtana ki tömegesen ebereket, lehet hogy köztük téged is?
2012. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Ha mondjuk te elfogadsz mindenkit cigókat, zsidókat, és hiszed, hogy az embereket nem kell megkülönböztetni faj vallás és egyéb szempontok alapján, akkor hogyan tudnád elfogadni azt aki meg pont ilyen szempontok szerint irtana ki tömegesen ebereket, lehet hogy köztük téged is?"


Úgy ahogy azt is eltudja fogadni, hogy azok az emberek akiket ő véd,azoknak a többsége nem dolgozik,lop csal öl.

Sok cigány gyűlöli a magyarokat és fordítva, is így van, de a magyar gyűlőlöket eltudja fogadni ,de a roma gyűlölőket pedig nem.

De mondhatjuk,hogy általánosítás,hogy minden cigány ilyen és valóban az, általánosítás, mert nem mind ilyen csak a nagy részük.Viszont nem minden jobbos akarja kiírtani mondjuk a cigányokat,tehát mindkét oldalról egy általánosítás,ezzel pedig ugyan ott vagyunk.

2012. szept. 5. 21:37
 3/15 A kérdező kommentje:
*...hogy NEM minden cigány ilyen..*
2012. szept. 5. 21:38
 4/15 bumbi02 ***** válasza:
86%
Én mindenkit elfogadok úgy ahogy van. Az nem az én dolgom, hogy te például jobbos vagy-e vagy sem. Elég sok jobboldali haverom van, sőt, most hogy végig gondolom legjobb haverjaim mind jobboldaliak. A politikai gondolkodás csak egy része az embernek, ugyanúgy, mint az, hogy mit gondol a vallásról, milyen a zenei ízlése, stb. Sokan ez alapján elítélnek embereket, de hülyeség. Ha mindenki ugyanolyan lenne, kivel lehetne vitatkozni?
2012. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Én mindenkit elfogadok úgy ahogy van. Az nem az én dolgom, hogy te például jobbos vagy-e vagy sem. Elég sok jobboldali haverom van, sőt, most hogy végig gondolom legjobb haverjaim mind jobboldaliak. A politikai gondolkodás csak egy része az embernek, ugyanúgy, mint az, hogy mit gondol a vallásról, milyen a zenei ízlése, stb. Sokan ez alapján elítélnek embereket, de hülyeség. Ha mindenki ugyanolyan lenne, kivel lehetne vitatkozni?"


Ezért általánosítás mert sok balos ugyan úgy ítélkezik mint egy jobbos.

De például én jobbos vagyok, Steiner Kristóf aki meleg szimpatikus nekem mint ember.Sok cigány ismerősöm van/volt, mert én nem azt mondom,hogy fúj cigány hanem személy szerint ítélek meg egy embert, miután megismertem, de ha azt kérdezik,hogy szeretem e a cigányokat azt mondom,hogy nem.De nem azért mert barnák és mert nem magyarok hanem azért ahogy viselkednek és élnek az országban hogy az üti minden elvemet.

Egyetértek,hogy különbözniük kell az embereknek és a véleményeknek mert az elég szar lenne ha nem így lenne.De mindig lenne egy ok ami miatt külön csoportok jönnek létre (szőkék,soványak,kékszemeűek stb..és akkor emiatt menne a gyűlölködés a kövérek gyűlölnék a soványokat)

Számomra csak az nem egyértelmű,hogy egy olyan politikai nézeteket valló csoport aki elfogad mindenkit és az általánosítások ellen van az miért pont egy általánosítással mondja, azt hogy én ezeket nem szeretem mert így meg úgy megölnének mindenkit?

2012. szept. 5. 21:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Igen a jobbosok is hülyének vélik az balosokat, de a jobbosokra nem az jellemző,hogy elfogadják embertársaikat, (gondolok a cigányokra és a melegekre), és jogos a kérdés,hogy a jobb akkor miért nézi le a balt, de szerintem az érdekesebb,hogy az aki elfogad mindenkit miért nem tudja a fajtársát is elfogadni?"


Magad jobbosként elismered, hogy helyből nem tudod elfogadni az embertársaid egy részét. Nem azért, mert ártottak neked, egyszerűen csak azért, mert te úgy gondolod, hogy nem is akarod elfogadni őket. Ha ez számodra természetes, akkor miért támasztasz magasabb rendű erkölcsi igényeket azokkal (jelenesetben a balosokkal) szemben, akiknél te különbnek tartod magadat? Nincsen ebben ellentmondás? Vagy csupán a frusztráció beszél belőled?


Egyébként a konkrét kérdésedre válaszolva: el tudom fogadni a jobb oldalt, sőt, nagyon szeretek beszélgetni igazi jobboldaliakkal (vagyis azokkal, akik neveltetésüknél fogva konzervatív szemléletűek, és nem a tagadás, elutasítás meg a gyűlölet tartja őket a jobboldalon). A probléma az, hogy nagyon kevés valódi jobboldali van, a gyűlölködő fröcsögésre pedig nem vagyok vevő, mivel mögöttük csak tehetetlen butaság van, de észérvek alig.

2012. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Magad jobbosként elismered, hogy helyből nem tudod elfogadni az embertársaid egy részét. Nem azért, mert ártottak neked, egyszerűen csak azért, mert te úgy gondolod, hogy nem is akarod elfogadni őket. Ha ez számodra természetes, akkor miért támasztasz magasabb rendű erkölcsi igényeket azokkal (jelenesetben a balosokkal) szemben, akiknél te különbnek tartod magadat? Nincsen ebben ellentmondás? Vagy csupán a frusztráció beszél belőled?


Egyébként a konkrét kérdésedre válaszolva: el tudom fogadni a jobb oldalt, sőt, nagyon szeretek beszélgetni igazi jobboldaliakkal (vagyis azokkal, akik neveltetésüknél fogva konzervatív szemléletűek, és nem a tagadás, elutasítás meg a gyűlölet tartja őket a jobboldalon). A probléma az, hogy nagyon kevés valódi jobboldali van, a gyűlölködő fröcsögésre pedig nem vagyok vevő, mivel mögöttük csak tehetetlen butaság van, de észérvek alig."


Mint az leírtam abban az értelemben nem tudom őket elfogadni,hogy cigányok,de mint cigány úgy már eltudom fogadni abban az esetben ha szimpatikus, de ha nem az akkor nem azért fogom utálni mert cigány hanem mert nem szimpatikus.Mert nem lehet mindenkit elfogadni, az ember ilyen.

Mivel én jobbos vagyok és elismertem,hogy nem tudok elfogadni mindenkit nem is értem miért baj az,hogy "lenézem" a balos eszmét.Én ilyen vagyok.De a baloldaliak többsége nem ilyen,ők elfogadnak fűt fát kivéve akivel nem értenek egyet.Ezzel nem is lenne baj,de akkor miért az az elve sok balosnak,hogy bizony mindenkit el kell fogadnunk?Én nem ütöm az egyik szavammal a másikat, de a balosok közül sokan ezt teszik.

Szerintem pedig a baloldalra továbbá az is jellemző,hogy inkább mindenkit butának titulálnak akivel nem értenek egyet és a jobb oldalt is többségben vannak a normálisak,de pár abnormális miatt egy kalap alá vesznek mindenkit.

Na meg egy balos kire mondja azt,hogy normális?Aki valamennyire egyetért vele/valamiben egyetért vele.De aki nem az már csak abnormális lehet....

2012. szept. 5. 22:11
 8/15 bumbi02 ***** válasza:

Na meg egy balos kire mondja azt,hogy normális?Aki valamennyire egyetért vele/valamiben egyetért vele.De aki nem az már csak abnormális lehet....


A jobboldalon sokkal több az agresszív ember. Ez nem általánosítás, vagy légből kapott dolog, de olyanról ritkán hallottam, hogy egy balos meg akart verni egy jobbost, mert nem tetszett a politikai nézete. Én meg itt az oldalon már legalább két tucat gyűlölködő levelet kaptam, hogy megvernének, csak tudnák hol lakom. (+több száz sértegető komment, amit már fel se veszek)


Illetve ez a való életben is így van sajnos.. Kompromisszumképtelen a jobb oldaliak többsége sajnos, és valljuk be, nagyon sok ilyen kompromisszumképtelen , ökölérvet használó méltán kiérdemli az "abnormális" jelzőt. Persze baloldal is tele van primitív emberekkel, akik náciznak, meg antiszemitáznak éjjel nappal, a semmiért.

2012. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Na meg egy balos kire mondja azt,hogy normális?Aki valamennyire egyetért vele/valamiben egyetért vele.De aki nem az már csak abnormális lehet....


A jobboldalon sokkal több az agresszív ember. Ez nem általánosítás, vagy légből kapott dolog, de olyanról ritkán hallottam, hogy egy balos meg akart verni egy jobbost, mert nem tetszett a politikai nézete. Én meg itt az oldalon már legalább két tucat gyűlölködő levelet kaptam, hogy megvernének, csak tudnák hol lakom. (+több száz sértegető komment, amit már fel se veszek)


Illetve ez a való életben is így van sajnos.. Kompromisszumképtelen a jobb oldaliak többsége sajnos, és valljuk be, nagyon sok ilyen kompromisszumképtelen , ökölérvet használó méltán kiérdemli az "abnormális" jelzőt. Persze baloldal is tele van primitív emberekkel, akik náciznak, meg antiszemitáznak éjjel nappal, a semmiért."


Én elismerem,hogy sokkal több az agresszív jobbos.De ezen alapon, megint csak a cigányok akiket védenek a balosok, és sokkal több cigány követ el bűncselekményeket, mint a magyarok,pedig mi 10x annyian vagyunk.Úgyhogy megint ott vagyunk,hogy a bűnözőket védik./sok bűnözőt/


A kapott levelekre, annyit írnék,hogy "Az internet világa sajnos egy anonim dühöngő".Ez ellen nem tehetsz semmit.Én egyszer kiírtam egy kérdést amiben teljes mértékben a cigányok mellett álltam ki,egy balos ismerősöm véleményét írtam meg, és egyből kaptam egy levelet,hogy a cigány kurv@ anyámat.Kíváncsi vagyok élőben hányan mernének szemtől szembe beszólni.(mindkét oldalról)

2012. szept. 5. 22:28
 10/15 bumbi02 ***** válasza:

Én nem védem a cigányokat, illetve nem támadom az összes jobbost az agresszivitással, vagy primitív viselkedéssel.


Azokat a cigányokat védem, akik tényleg nem tesznek semmi rosszat, mégis sokan megszólják őket, csak azért mert cigányok, és azokat a jobbosokat támadom, akik papolnak hogy milyenek a cigányok szerintük, és kb pont úgy viselkednek.


Amúgy meg a levelekben megírtam mindenkinek, adnak egy telefonszámot, egyeztetünk egy találkát, érdekes módon, erre senki nem reagált.

2012. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!