Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig akarják még emelni a...

Meddig akarják még emelni a nyugdíjkorhatárt, amikor már lassan így is meghaladja a magyarok (főleg férfiak) átlagéletkorát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 08:18
1 2
 1/18 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


A halál után öt évig kell még dolgozni,már dolgoznak a feltámadás projekten!

2012. szept. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit nem lehet ezen érteni, amikor pedig olyan egyszerű, mint a faék:


VÉGCÉL AZ, HOGY EGYÁLTALÁN NE LEGYEN NYUGDÍJ. Ennyi.


Csak ugye ezt így kereken (most még) nem lehet kimondani, úgyhogy csak suttyomban lehet közelíteni errefelé, a folyamatos korhatár-emeléssel, és akkor így előbb-utóbb majd szépen, sunyiban elérik.

2012. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezek mindenre képesek :(
2012. szept. 6. 08:58
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

A nyugdíjkorhatárt mindig is az átlagéletkorhoz igazították. A gond, hogy ennyi kereső ember nem tud eltartani ilyen sok nyugdíjast. Jelenleg a lakosság kb. harmada kap nyugdíjat és a maradék 2 harmadnak (aktív lakosság, csecsemők, munkanélküliek, betegek, stb.) kellene eltartani őket. A mai rendszer sajnos fenntarthatatlan.

Három lehetőség van, vagy a nyugdíjkorhatárt kell emelni, a nyugdíjjárulékot kell emelni, a járulékot fizetők számát kell növelni. Mivel a harmadikat nem egyszerű, mert nincsenek munkahelyek és a maradék 2 harmad egy része nem tud vagy nem is akar dolgozni, így csak az első kettő a járható út. Melyiket szeretnétek?

2012. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha nem is annyira durván, mint #2 írta, de mindenütt az a probléma, hogy csökken a járulékfizetők tábora és nő a nyugdíjasoké. Az egyenleget úgy lehet nullán tartani (optimális esetben), hogy:

1. nő a járulékfizetők tábora (népességnövekedés, foglalkoztatottság növekedés)

2. csökken a nyugdíjasok száma (rövidebb a várható halálozási év és a nyugdíjba vonulás éve közötti különbség)

3. csökken a nyugdíj

4. nő a járulék

Többnyire ezeket kombinálják, időnként rosszul (szándékosan, vagy mert nincsenek megfelelő adatok a számításhoz). A szándékosság általában valamilyen hatalmi, politikai célt próbál elfedni. Erre egyetlen jó ellenszer van, a gazdaság gyors felfuttatása. Már ha ez cél, és van képesség is hozzá.

2012. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem hozzászólókkal... félelmetes hogy mennyire is elöregszik a társadalmunk... egyre kevesebb gyerek születik... a fiatal nők egyre későbbre tolják a gyerekvállalást... ösztönözni kellene a gyerekvállalást... csak így lesz olyan aki megtermeli majd a nyugdíjunkat... ha így folytatódik akkor egyáltalán nem lesz nyugdíj.
2012. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"A mai rendszer sajnos fenntarthatatlan."


Ez teljesen igaz, egyetértek.

A vicc az, hogy ezt már korábban is tudták, ezért vezették be a kötelező nyugdíjpénztári megtakarításokat. Kb. félúton jártunk, hogy önjáróvá váljon a rendszer, és levegye a terhet az államról, mire nagyeszű vezírünk egy tollvonással lenyúlta a zsét, és visszalökte az országot 15 évvel. Köszönjük! :DD


"Három lehetőség van"

Illetve négy. Csak a negyedik szúrta a szemét valakinek. :)

2012. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A negyedik lehetőség lenne az, hogy senki nem fizet nyugdíjjárulékot és mindenki megoldja magának a nyugdíját, de az öngondoskodásra az emberek nagy része képtelen, így ezt jobb ha nem erőltetjük. Mindenképp kell valamilyen kötelező (állami/magán) nyugdíj + az öngondoskodás is nagyon fontos.
2012. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A luxusnyugdíjakon kéne kezdeni szerintem a spórolást, lásd Biszku és társai...
2012. szept. 6. 09:47
 10/18 anonim ***** válasza:

"lásd Biszku és társai..."

Egyetértek, de sajnos nem oldaná meg a problémát. Arányaiban ez kis összeg az összes nyugdíjkifizetésekhez képest. De az igaz, hogy erkölcsileg jót tenne, ha felülvizsgálnánk.

2012. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!