Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem éri meg ma Magyarors...

Miért nem éri meg ma Magyarországon tisztességesnek lenni?

Figyelt kérdés

Aki ma tiszességesen dolgozik, adózik, fizeti a járulékait, próbálja a kis családját fenntartani, arról már a csontot is lenyúzzák, egyre többet dolgozik egyre kevesebb pénzért, aki meg minimálbérre van bejelentve, úgy hogy akár annak a tízszeresét, húszszorosát is megkeresi feketén, él, mint Marci hevesen. Összeszorul a gyomrom, amikor látom, hogy a gázszerelő/bádogos/kőműves vállkozó félévente cserélgeti milliós a kocsijait, az irodai dolgozók, tanárok, hivatalnokok, stb. vagyis az értelmiség meg lassan a kukából eszik, mert az egész országot az ő adójukból kell működtetni.


Miért nem lehet mindenki munkáját tisztességesen megfizetni? Miért nem lehet szabályozni az iparosok által kérhető maximum árat? Tényleg, ők is éljenek meg tisztességesen, de azért az túlzás, hogy egy napi munkáért simán, szégyenérzet nélkül elkérnek egy minimálbért...


2009. júl. 29. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar törvénykezés egy nagy szar, csak a szegény embereket húzza még lejjebb, a nagy sikkasztó fejesek meg mindenből ki tudnak jól jönni. Sikkasztanak 4 milliárdot megbüntetik öt 1 millió forintra....na ez mi ha nem röhej?

a képviselőknek 4 éllásból van borsos fizetésük, másoknak egy munkájuk sincs.

Ezen felbuzdulva, ahol tudok lopni csalni hazudni fogok. Na nem bolti tolvaj szintjére merülök, deamit tudok majd énis csúsztatok a a bavallásoknál meg mindehol.

És a legszörnyűbb, hogy ezeke a dolgok mind törvénybe vannak foglalva, és nem tudsz ellene mit tenni.

2009. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Én épp tegnap akadtam ki nagyon. Egy csomó vezető beosztású ember nyugdíjba megy, de "félállásban" a cégnél marad, mint tanácsadó, meg ilyen-olyan bizottsági tag.. be se kell járni ,csak a fizetést felvenni. (vagy max. havi egy értekezlet). Hát ezért nem... Nem éri meg tisztességesnek lenni, ha mindenhol azt látod, hogy lopnak-csalnak-hazudnak.


(ennek ellenére én az vagyok. de lehet hogy csak azért, mert nekem nem adódnak ilyen fantasztikus lehetőségek)

2009. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Akor menj el te is melósnak.Én leszek villanyszerelő leszek még van 3 évem.Tanáróm vállakozó 1,5 milliot elkér egy komplett családi ház áráért ami 1 hét alat megvan.Más kömüves,burkólónak,festőnek hiába ha jólkeres csak szakmunkás vizsgája van.Minek tanuljak 25 -30 éves koromig ? érettségi ,főiskola ahogy sokan képzelik .Minek ? Hogy oda irjam az önéletrajzra ? Egy nagy hülyeség az egész.Igaz hogy menedzser meg nagy fejes öltönyös sem leszek csak szutykos kószos villanszerelő de jól fogok keresni.Faterom kömüves 2 napi betonozásért 80 ezret elkért.És 3 év alat megvolt neki szakmunkás suli annak idején és nem járt feleslegesen iskolákba.Te is eltudsz menni tanfolyamra pár hónap és megvan a szakma 1-2 év rutinszerzés ( falazni meg betonozni nem kell sok ) és jól fogsz keresni.Amugy meg szabad emberek vagyunk ha kell 100 ezret elkérek egy szoba festésért .tetszik nemtetszik akor kifestesz te az lesz olyan amilyen lesz.Amugy bátáym londonban él egy gázszerelő 1 órás munkáért 8 cirko beszerelése és a radiátorok őszekötése ) 700 ezret elkért.Akkor miről beszélünk ? Faszak tanuljak itthon ha külföldön a szakmunkát keresik nem az öltönyt meg az aktatáskát.
2009. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 15:13-as. Igen, csak tudod az a baj, hogy nem lehet mindenki szakmunkás sem... Az államot működtetni kell, a gyereknek óvónő, tanár kell, a betegnek orovos, nővér kell stb. Értelmiség nélkül ugyanúgy nem működik egy állam, mint a szakmunkások nélkül. A probléma az, hogy az csak az utóbbiaknak van lehetősége nomrális bérhez jutni. Gondolom te is jártál iskolába, voltál már orvosnál, stb.


Ja igen. A házunkat mi festettük ki, a mázolást is én csináltam, amit csak tudunk, megcsinálunk. De pl. a gázkészüléket nem tudjuk megbütykölni itthon... Ki kellett hívni a gázszerelőt, elvitte kisavazni, visszahozta, úttal együtt 3 órát dolgozott, kért 34 000 forintot és még csak számlát se adott. Mi meg csak pislogtunk.


Értsd meg, hogy nem mehet mindenki szakmunkásnak. Mindenkinek a munkáját meg kellene fizetni!

2009. júl. 29. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

nyugi, ez nem csak Magyarországra korlátozódik.

sehol nem érdemes tisztességesnek, és becsületesnek lenni, úgy nem kereshetsz sok pénzt...

2009. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nő vagyok... :)
2009. júl. 29. 15:23
 7/13 A kérdező kommentje:
15:23-asnak! Dehogy akarok én sok pénzt keresni! Nem akarok luxuslakást, luxusautót, külföldi nyaralást, csak LÉTBIZTONSÁGOT!
2009. júl. 29. 15:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

megkapod, ha tisztességtelenül csinálod a dolgaidat.

ilyen a világ.

2009. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Csak tisztességesnek éri meg lenni! Magadért
2009. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az! Eszem ágában nincs tisztességtelennek lenni! De miért nem lehet az, hogy végzem a munkámat és ezért annyi pénzt kapok, hogy létbiztonságban élhessek? Nem vagyok nagyravágyó, mint ahogy már leírtam. De nem értem, hogy hogy képesek a munkaadók 50-60-70 ezer fortinttal kiszúrni a dolgozók szemét? Mire elég az, mit gondolnak?
2009. júl. 29. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!