Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár korszak vagy a rendszerv...

Kádár korszak vagy a rendszerváltás után volt jóbb az élet, gazdaság?

Figyelt kérdés
Előnyök, hátrányok mind a két korszaknak.

2012. szept. 8. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kettő előnyeit kéne vegyíteni és tökéletesíteni. De mindig ez a radikalizmus... akkor selejtgyártás, agymosás, most meg korrupció és lenyúlás.

Azért akkor szívesebben éltem volna, hisz nincsenek extrém igényeim, nem akarom körbeutazni a fél világot, csak egy minimális anyagi biztonságban állandó munkahellyel rendelkezve élni. Manapság ez képtelenség, mert csak trükkökkel, protekcióval és hazugsággal lehet bármit is elérni, a szorgalom ki van iktatva. Szerintem nekem az életben nem lesz családom. Túl jó és szorgalmas vagyok ahhoz, hogy ennek anyagi alapjait megteremtsem ebben a korszakban. :(

33N

2012. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A kádár korszak minden tekintetben jobb volt.
2012. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A Közös Piac annyira gyűlölt minden magyar mezőgazdasági terméket, hogy büntetővámokkal sújtotta azokat. Kiváló magyar húsárukat dobattak szemétbe Németországban. Ugyanakkor létezett a dömping termelés is, amikor konténerekben vitték a szabolcsi almát a szovjet piacra. Aztán rendszerváltás után százával vágattak le szarvasmarhákat, irtottak ki szőlőket és mindent tönkrevertek. A Közös Piacnak (ma EU) csak a felvevő PIAC kellett és nem a magyar termékek! Gyalázatos PROFIT szemlélet áldozatai lettünk, ez az igazság!
2012. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igaz, várni kellett arra, hogy valakinek lehessen lakása, kocsija, nyaralója, de végül megkaphatta. Ma itt kizárólag a felső tízezer ugrál és dőzsöl, a tőlünk elrabolt közvagyonból lettek milliárdos tolvajok! Ez az igazság! És én nem a rendszerváltás után születtem.
2012. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!