Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás óta hat...

A rendszerváltás óta hat országgyűlési választás volt, ti mikor melyik pártra szavaztatok, és miért?

Figyelt kérdés
Utólag hogy látjátok, mindig a jó döntést hoztátok? Ha újra megtehetnétek, hogyan szavaznátok '90-ben, '94-ben, '98-ban, 2002-ben, 2006-ban, 2010-ben?

2012. szept. 9. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Senkire nem szavaztam mert kiskorú vagyok anyukám viszont mindig arra szavazott akire én mondtam még akkor is ha az egy sík hülye párt volt:


2006: SZDSZ, mert madarak voltak rajta (7 évesen mi mást is mondtam volna :))


2010: LMP, mert jól csengett a neve.


2014-ben a Jobbikot fogom neki mondani.


2018-ban meg már úgy is szavazhatok... (reméljük addigra lesz egy valóban 100%-osan is normális párt...)

2012. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 yossarian44 ***** válasza:
96%

'06: Fidesz

'10: Fidesz


Már én sem értem miért, és sosem fogom magamnak megbocsátani.... :D

2012. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Én legutóbb az MSZP-re szavaztam.

NEM ezért mert őket akartam hatalmon látni, pusztán nem akartam, hogy a Fidesz 2/3-ot szerezzen, mert előre féltem attól, hogy mit fognak művelni...

Sajnos már látom is, hogy mit csinálnak.

2012. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sz1u ***** válasza:
100%

1990: SZDSZ - nem bántam meg

1994: SZDSZ - megbántam

1998: FIDESZ - megbántam

2002: MSZP - nem bántam meg

2006: MSZP - nem bántam meg

2010: MSZP - nem bántam meg


1994-ben, ha nem az SZDSZ-re, akkor a FIDESZ-re szavaztam volna

1998-ban én hülye a FIDESZRE szavaztam...


E két év (1994 és 1998) kivételével ugyanúgy szavaznék most is.

2012. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2006-Fidesz

2010-Fidesz



Hogy jó döntés volt-e így utólag nézve?

Nem mondanám,de nem láttam jobb alternatívát.

2012. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szüleim és a nagypapám a következőképpen, és én ugyanígy tettem volna:

1990: SZDSZ

1994: MSZP

1998:MSZP

2002:MSZP

2006:MSZP

2010:MSZP

és ami biztos:

2014: MSZP

2012. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pro Patria ***** válasza:

Újra döbbenet. Azt hittem, csak egyedi eset, de látom, nem. Muszáj ide is bemásolnom egy másik válaszomat.


Egyszerűen nem tudom megérteni, mi késztetett valakit arra még 2010-ben is, hogy az MSZP-re szavazzon. Mi olyan volt a 8 év alatt, amit visszasírt bárki is? A háromszoros áron épült, viszont silány minőségű autópálya? A síkvidékre épített viadukt? A 2,6 millióért épített várgesztesi "biciklis pihenő" (10 fatuskó az árok mellé hordva)? A 40 millióért épült beton"kilátó" Bodrogkeresztúron? A Nokiás- és Whiskys-dobozokban átadott kenőpénzek, az offshore-számlák?

[link]

[link]


Netán az arcok lennének azok, amik hiányoznak? A pártgyűléseken internacionálét énekeltető Lendvay? Az '56-ban önkéntesen pufajkásnak állt, és a legvéresebb kezű alakulat vezetéséért kitüntetett Horn Gyula? A III/II-es ügynök Medgyessy? Az MSZP egyik alapítótagja, majd elnöke, a volt kommunista külügyminiszter, Kovács László?

A párt elnökei, alapítótagjai, Nyers Rezső, Hiller István, Vancsik Zoltán, Veres János, akik egytől-egyig MSZMP-sek voltak, Nyers pénzügyminiszter is volt a kádári évek alatt?

Mi motivál valakit az MSZMP utódpártjának a megszavazására?


Amikor maga a pártvezér mondja ki 2006-ban, hogy "...nem csináltunk semmit négy évig. Semmit. Nem tudtok mondani olyan jelentős kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetünk, azon túl, hogy a sz*rból visszahoztuk a kormányzást a végére. Semmit. Ha el kell számolni az országnak, hogy mit csináltunk négy év alatt, akkor mit mondunk?", nos, ilyenkor már tényleg komolyan meg kell kérdeznem: miért?

2012. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!