Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, normális a...

Mit gondoltok, normális a Jobbik Európai Parlamentben folytatott munkája? Nézzétek meg a videót!

Figyelt kérdés

[link]


Érdemes megfigyelni például 1:42-nél Szegedi Csanádot. EP-ülés van körös-körül mindenki öltönybe nyakkendőbe, ő meg magyar gárdás egyenruhába. Mert ő nagyon menő ám, nehogy már alkalmazkodjunk a protokollhoz vagy ilyesmi! Minek? Ez az öltözék biztosan elősegíti, hogy komolyan vegyék a mondandóját és a magyarok érdekeinek képviseletét.


A másik érdekes dolog pedig Morvai Krisztina EP-s beszédje. Most a beszéd tartalmi részébe és az angol kiejtésébe nem mennék bele, de érdemes megfigyelni, hogy a körülötte ülő tagok, sőt még a bizottsági elnök is hogy reagál. Nem tudom mennyire jó ötlet már az első beszédben a k*csög és a k*rva szavak használata! Sőt lehet látni a felvételeken, hogy a legtöbben próbálják visszatartani a nevetésüket, vagy éppen nevetnek. 6:33-nál már az elnök is kezdi megunni! De a legdurvább az egészbe 7:00tól következik. Ki kell deríteni, hogy ki mert nevetni rajta, és kedves emailt kell neki írnia! Igen, szigorúan semmi csúnya szó vagy kifejezés, amit minden bizonnyal mindenki be fog tartani, főleg ha "véletlenül" a kurucra is felkerül a nevető nő email címe. Ezt nevezzük a magyar érdekek képviseletének, ez az ember képviseli Magyarországot?


Én igazából arra lennék kíváncsi, hogy a Jobbikos politikusok valóban (akár kompromisszumok árán is) a magyar érdekeket akarják képviselni, vagy elérni azt, hogy azt mondhassák, hogy a zsidó lobbi elérte, hogy már az EP-ben se vegyék őket komolyan, és hogy mekkora szar az egész EU.


2009. júl. 29. 17:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
38%
Nem tartom ezt az egészet olyan tragikusnak, mint a kérdező. A gárdaruha nem egy akkora gond, észre se veszik a sok száz ember közt. Morvai nevetséges és unalmas ugyan, de helyre tudják tenni, máshol is vannak ilyen figurák. Az a gond a beszédével, hogy olyan stílusban és vehemenciával adja elő a panaszát, ami ahhoz illik, mintha itt több száz embert halomra lőttek volna. Akkor indokolt lenne ez, de mivel mindenki tudja, hogy nem így volt, így szimplán csak röhejes és kontraproduktiv.
2009. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%

Itt minden agymosott azt hiszi hogy EU nélkül nincs élet.

Nézzük meg Európa legerősebb gazdaságait ahol a legnagyobb az életszínvonal:

1,Izland

2,Norvégia

3,Svájc

Egyik sem EU tag....


Nézzük meg az EU "nagyjait" hogy alakul a belpolitikai helyzetük a válság hatására:


-Nagy-Britannia:Jelenleg a közvélemény-kutatások szerint legerősebb Brit párt az UKIP(Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja) aki azt ígéri hogy ha kormányra kerül Britanniát azonnal kilépteti az EU-ból.A második legerősebb brit párt a Konzervatív párt pedig már kilépve az EU Néppárti frakciójából,euroszkeptikus irányt vett fel.

-Franciaország:A kormányzó UMP és Sarkozy új gazdasági politikát hirdetett meg Franciaországon belül, a gazdasági nacionalizmust(protekcionizmus).Amit az EU igencsak bírál.


és még folytathatnám a sort.....de felesleges.


Lényeg hogy az EU-n kívül is van élet és az EU-n belül is megvédhetjük a saját érdekeinket.Úgy még ha ezért bírál az EU is.

2009. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
49%

nekem a Jobbik akkor vált iszonyatosan ellenszenvessé, amikor elolvastam a programjukat (globalizáció-EU-ellenzés), és realizáltam, hogy ezzel a hozzáállással (fentebb, zárójelben), mit akarnak ők az Európai Parlamentben? :D

számomra innentől kezdve teljesen a képmutatóvá pártjuk.

ugyanolyanok mint az összes többi, érdekek, pénz, hatalom vezérli őket, csak más a körítés ...


Még jó, hogy a Jobbik nem volt a magyar parlementben, de te már most leírtad őket :) De nyilván csak a Jobbik a bűnös, az egészet csak a zsidók pénzelik!! SZÁNALMAS!! :))

Tudod ez az EU parlamenti választások, csak erőfelmérések voltak. :)


A videóról meg az a véleményem, hogy Morvai egy kicsit túl gyorsan, és túl sokat beszél. De nem tudom, hány magyar EU képviselő tudna ilyen gyorsan és jól beszélni angolul :)

Nyilván Mohácsi Vikike volt a legjobb EU képviselő, a folyamatos hazugságaival, rágalmazásokkal stb..

Szánalmas, hogy ki merte valaki röhögni, bezzeg ha mást röhögtek volna ki..

2009. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

"Nézzük meg Európa legerősebb gazdaságait ahol a legnagyobb az életszínvonal:

1,Izland "


LOL, igen ez az erős Izland ment a világon először csődbe a válság miatt, és jelenleg kézzel-lábbal kapaszkodik, hogy soron kívül EU tag legyen.


A kérdésre: Szegedi ruházata nem kirívó, mentek már be érdekesebb öltözetbe is, főleg a zöldek, őt konkrétan szerelőnek nézték többen, de semmi komoly dolog nem történt. Morvaira rátérve először is jobban tenné ha magyarul szólalna fel (megteheti, hivatalos nyelv a magyar is az EP-ben), mert ezt a kiejtést még a texasi parasztok se biztos, hogy értenék. Másodszor pedig röhejessé teszi az egész ügyet azzal, hogy úgy adja elő, mint ha itt minden nap halomra lőnék az ellenzékieket, miközben azért tudjuk, hogy ez nem igaz. Igen, 2006-ban elkúrták a rendőrök, nem is kicsit, mint azt számos ellenük meghozott ítélet is bizonyítja, de tudtommal azóta nem történt ilyen brutalitás. Le kéne már szállni erről a témáról, és jövőben gondolkodni, azzal talán többre mennénk. Azért még vannak tartalékok Krisztinában, mert az itthon minden interjúban, minden kérdésre válaszként adott "nem leszünk Palesztinok" című örök érvényűt még nem vetette be, az lesz ám csak az igazi:) Röviden, s tömören: ezt a nőt nagyon sürgősen el kell távolítani az EP-ből, mert az egész Jobbikot teszi röhejessé a művigyorral előadott felszólalásaival.

Az már csak hab a tortán, hogy extra sikerként élik meg, hogy egy frakció se kért a társaságukból, miközben függetlenként a lehetőségeik erősen korlátozónak a frakcióban lévőkhöz képest minden téren.

2009. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%

A válasz megírásának időpontja: ma 20:24


izland???


mi van németországgal?


nem vagy hiteles, ha így ferdítesz

2009. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

egy dolog biztos: morvai nem affektál angolul, mint amikor magyarul beszél. viszont nem tartom szerencsésnek a stílusát.


az is érdekelne, hogy ezt milyen ülés keretén belül mondta. amennyiben csak az új tagok bemutatkozásáról volt szó, akkor viszont gáz így lehengerelni a többieket.


azt, meg hogy vki nevet? hát nevessen. biztos lesz majd olyan beszéd is, amikor morvai fog nevetni.

2009. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Nos, először is senki nem mondta, hogy Mohácsi Viktória jó EU képviselő lett volna. Mondtam én ilyet? Mert szerintem nem!

Mostanában nagyon nagy divat lett azt mondani, hogy minek EU, meg tönkreteszik a mezőgazdaságot stb. Az egyik válaszoló mondta, hogy Nagy Britaniában és Franciaországban egyre erősebbek az EU-ellenes hangok. Ennek az az oka, hogy többet kell befizetniük a közös kasszába, mint amennyit kapnak. Ugyanis az EU amennyire lehet szeretné egyenlő fejlettségre felhozni a különböző régiókat, országokat, és ezért támogatja a fejletlenebbeket. Magyarország is nettó haszonélvező, több támogatást kapunk, mint amennyit befizetünk. Más kérdés, hogy nem lehet rendesen lehívni a támogatásokat a nagy korrupció és bürokrácia miatt.

Az életszínvonalról még pár szó. A pontos meghatározása máig sem tisztázott, de általában az egy főre jutó GDP-vel mérik (GDP PPS). Találtam egy adatsort az európai GDP PPS-ekről 2008-ból.


[link]


Az első három Luxemburg, Norvégia, Svájc.


Igen, ezt úgy is fel lehet fogni, hogy akik nem léptek be, azok élnek a legjobban. De nyilván azért nem léptek be mert nagyon fejlett országok így is, nincs szükségük támogatásra, Svájc esetében meg a több száz éves függetlenségi hagyományos folytatása.

Ennyi erővel Kína, Oroszország és az USA sem EU-tag, mégis erős gazdaságú országok.

2009. júl. 29. 21:47
 18/27 A kérdező kommentje:

Szerintem is sokan szoktak nevetni az EP-s hozzászólásokon, megjegyzem a Magyar Parlamentben is. Bár szerintem Morvai angol akcentusát nevetett, nem a tartalmán, de ez egy másik kérdés!

Szegény csaj viszont, most fog kapni egy rakat levelet (szerintem a zömét magyarul), hogy hogy mer nevetni a Morvai-n, meg hogy biztos zsidó, stb. Nem tudom miért ezt az egy csajt kellett kipikkelnie, én végignéztem a videót és legalább 2 másik embert is láttam nevetni.

2009. júl. 29. 21:55
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓ, mondjátok már meg, mennyi magyar tud tökéletes kiejtéssel angolul?! A magyarok alig tudnak pár szót angolul.(Tisztelet a kivételnek) Aki nem angol nyelvű országban él..

De ti biztosan 100%-ot értetek el az angol felsőfokú szóbelin :)

Még az angoltanároknak is vannak hibái, de természetesen Morvai a legszarabb szerintetek.

Hiába, rátok az észérvek nem hatnak, elvégre minek is az, mikor csak jár a szátok magatokban.. :)


Amúgy nem azért hoztam fel vikikét mert annyira jó lenne, hanem mert vannak Morvainál rosszabbak is.. ahogy jobb emberek is, ez van.

2009. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

azt nem hiszem, hogy az akcentusa miatt nevettek, akkor képviselők 90%-án lehetne nevetni :) talán a stílusa miatt? de teljesen lényegtelen. nem szabad a sértődöttet játszani.


én nem ebben a stílusban adtam volna elő a problémát, az biztos :)

2009. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!