Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak kedvező vagy...

Magyarországnak kedvező vagy kedvezőtlen az, hogy nem vezette be az Eurót?

Figyelt kérdés
Most EU-s valuta gyengélkedése miatt kérdezem.
2012. szept. 9. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre mindenképp kedvező. Az utóbbi időben egyre több ország fontolgatta hogy kiszáll az EU-övezetből, pl. Olaszország, Nagy-Britannia is. Hogy később mennyire lesz életképes ez a valuta...jó kérdés.
2012. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nagy britanniába nincs is euró :D
2012. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az lehet,de benne van az euró-övezetbe.
2012. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Idealistaként azt mondom mindenképp hátrányt jelentett, hogy nincs még eurónk. Akkor már rég teljesítettük volna a maastrichti kritériumokat és már annyival is beljebb lenne az államháztartás, nem lenne ekkora infláció, stb. Rajtunk számonkérték volna ezeket a feltételeket szerintem.
2012. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy régebben amíg korona volt Szlovákiában, addig a magyarok jártak át vásárolni oda, most azonban hogy eurojuk van és minden megdrágult náluk így már a szlovákok járnak át vásárolni hozzánk. Tehát ezt volt az euro "előnye" rájuk nézve. A németeknél mi is történt anno? Az árak megkétszereződtek amint bevezették az eurot. Mindenütt sokkot szenvedett a gazdaság ahol bevezették.
2012. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 yossarian44 ***** válasza:

Én személy szerint örülök, hogy Nagy-Britannia megtartotta a fontot, és úgy gondolom, hogy amíg az euró jövője ilyen kérdéses, Magyarországnak is jobb lenne a saját valuta.


Nem mintha esélyünk lenne bejutni az eurozónába jelenleg.

2012. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen kedvező! Ha Magyarországon most euró lenne a hivatalos fizetőeszköz, akkor a magyar adófizetők is szépen fizethetnének a közösbe, amiből aztán a görögöknek, olaszoknak, portugáloknak stb. adnak hitelt!
2012. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszra vártam, ugyanis nekem is ez volt a gyanúm.
2012. szept. 10. 17:54
 9/13 rémuralom ***** válasza:

" Az lehet,de benne van az euró-övezetbe."


Nincs. Az EU-ban van benne. Az euróövezet azt a jelenleg 17 országot jelenti, ahol az euró a fizetőeszköz. Mivel az Egyesült Királyságban nem az, ezért az Egyesült Királyság nem tagja az euróövezetnek.


A kérdés szerintem értelmetlen. Akkor lenne értelme, ha azért nem vezettük volna be, amiért Nagy-Britannia, Dánia és Svédország: mert nem akarták. Mi 2004 óta egyfolytában akarjuk, tologatjuk a céldátumokat, de csak nem akar összejönni, örülünk, ha a maastrichti kritériumok közül egyet vagy kettőt teljesíteni tudunk egyidejűleg. Szóval teljesen mindegy, hogy jól jártunk volna-e az euró bevezetésével vagy nem.

2013. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A kérdés értelmes. Én inkább ezt az utolsó próbálkozást látom értelmetlennek. Ez gyakorlatilag nem a kérdésre válaszol.
2013. febr. 11. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!