Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy, hogy a...

Miért érzem úgy, hogy a magyarországi magyarok még mindig nem fogadják el a határon túli magyarokat magyaroknak?

Figyelt kérdés
Vajdasági magyar vagyok, nemrég adtam át a kérelmet a magyar állampolgárságra. Viszont több helyen is éreztem, olvastam, hogy a magyarországi testvéreink még mindig ellenzik azt, hogy mi is állampolgárok legyünk. (Tisztelet a kivételnek!) Miért? Tettünk mi bármi rosszat a magyar államnak? Miért hiszik sokan azt, hogy mi majd áttelepülünk, vagy ha nem, akkor majd pénzt várunk a magyar államtól?

2012. szept. 9. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyaországiként nekem semmi bajom nincs a határon túli magyarokkal. Nekem is van kelet-szlovákiai ismerősöm, én őt magyarnak tekintem, nem pedig szlováknak. A gond az lehet kedves kérdező, hogy az egész ügy politikai kérdéssé vált, mert a Fidesz kvázi a saját szavazóbázisának tekint titeket. Idehaza inkább nem részletezném milyen cudar dolgokat művel "nincsenek megszorítások" címszóval ez a kormány, sokan nem kérnek belőlük még 4 évet. Ezért vannak ellenérzések felétek pár emberben.
2012. szept. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk én annyira nem követem a magyar politikát, de hallom, hogy mik történnek. Én nem fogok szavazni senkire se, nem gondolom, hogy közöm lenne az egészhez. Én itt, Szerbiában, eljárok szavazni, mert itt élek. Nem áll szándékomba Magyarországra költözni, szóval nem is fogok szavazni. :)
2012. szept. 9. 17:42
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akinek bármiféle történelmi ismerete van az tudja, hogy ugyanúgy magyarok élnek ott. A baj azonban az, hogy van egy csomó Mónika show-n ValóVilágon és Győzikén nevelkedett ember aki nem a szellemi elit részét képzi és hát tőlük bizony aligha várható el bármilyen ismeret is, persze leszámítva az olyan "rettentő fontos" híreket, hogy VV Szandika mikor megy szájszilikonoztatásra.
2012. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az elő válaszoló írta, a politika miatt. Nem a határon túli emberek magyarságát kérdőjelezik meg a legtöbben, egyszerűen csak nem szeretnék, hogy állampolgárként ők is szavazhassanak. Bármennyire is rossz hallani, de ebben teljesen igazuk van, hisz aki nem él az országban nem tudhatja, hogy mi történik a hazai politikai életben (az se teljesen aki itt él :)) és nem akarják, hogy rálátás nélkül szóljanak bele. Szerintem ettől eltekintve a nagyobb rétegnek nincs baja azzal, ha állampolgárságot kapnak a határon túliak.
2012. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De miért nem kérdeznek meg bennünket akkor? :) 99%-a a kettős állampolgároknak úgysem fog szavazni. Aki szavaz, az tudatosan fogja tenni, mert követi a magyar politikát. Legalábbis szerintem.
2012. szept. 9. 17:59
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Én pár éve kint voltam Romániában és beszélgettem helyi magyarokkal a mi politikánkról.

Azt lehetett hallani hogy milyen jó nekünk ez az Orbán, mert milyen jót tesz az országnak. Amikor én ezt erőteljesen megkérdőjeleztem, csak néztek, hiszen a tv-be ezt meg azt mondta, és jöttek a szokásos sablon narancsos ígéreteivel.

Én speciel nem szeretném ha külföldi, az én országom politikai helyzetét nem ismerő emberek szólnának bele az én országom belügyeibe, hamis infók alapján, akárki is az illető. Amúgy én speciel nagyon tisztelem a külhoni magyarokat, mert sokkal magyarabbak mint mi.

Az áttelepüléstől meg csak azért félnek sokan, mert az a bizonyos semmire kellő "kisebbség" csinálja. Ha több a segély, hirtelen de mély magyar lessz az összes.

2012. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze azt is lehetne kérdezni. hogy a magyarországi magyarok, akik kiköltöztek Angliába, miért szavazhatnak továbbra is...
2012. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Külföldön élve hogyan tudod követni a magyar politikát? A médiából nem tudhatod az igazságot,csak akkor ha itt élsz a családoddal!

Tehát nem tudatosan szavaz,aki nem él itthon.

De nem engedném szavazni azokat sem,akik tartósan kiköltöztek külföldre és ott is élnek!

2012. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem csak a szennycsatornákat lehet nézni nálunk. :)
2012. szept. 9. 19:41
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy érezted. Több millió ember van itt, akiknek még kótyagos a fejük a jóléti rendszerváltás bódulatától. Akkor volt a rettenetes szégyen, amit ezek a 2004 - ben zúdítottak az országra.

Nem hiszik, hogy áttelepültök, vagy pénzt vártok, csak ezt hallották, amikor még a hivatalos propaganda is ezt szajkózta és nem váltottak. Több évtizednyi agymosás után nehéz is.

2012. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!