Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy, hogy a...

Miért érzem úgy, hogy a magyarországi magyarok még mindig nem fogadják el a határon túli magyarokat magyaroknak?

Figyelt kérdés
Vajdasági magyar vagyok, nemrég adtam át a kérelmet a magyar állampolgárságra. Viszont több helyen is éreztem, olvastam, hogy a magyarországi testvéreink még mindig ellenzik azt, hogy mi is állampolgárok legyünk. (Tisztelet a kivételnek!) Miért? Tettünk mi bármi rosszat a magyar államnak? Miért hiszik sokan azt, hogy mi majd áttelepülünk, vagy ha nem, akkor majd pénzt várunk a magyar államtól?

2012. szept. 9. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Erdélyi vagyok, de nem Fidesz-Jobbik-MSZP-LMP-DK-stb. párti.

Sok hírt olvasok, különböző hírportárról, és úgy látom, hogy mindegyik párt szeméttel traktál titeket. Mindegyik párt korrupt és a párttagok több bűnt követnek el, mint a

cigány-bűnözők.

Ez van Romániában is. Magyarként én alapból nem szavazok románra, a magyar pártokból az egyik már minden párttal összefeküdt (RMDSZ), a másik párt elnöke bulizott dec. 1- én(MPP), a harmadik is zsidó irányítás alatt van(EMNT).

Ezért azt szoktam csinálni, hogy elmegyek szavazni, és érvénytelenítem a szavazatomat, de csak azért, hogy ne szavazzon más helyettem, mert Romániában a lehetőségek országában ez is megtörténhet. Sőt a múlt elnökválasztáson 2 millió halott ment szavazni Adrian Nastasera és 1.5 millió Basescura. (Romániában még a román halottak is igazi hazafiak, ez nem mindig mondható el a magyarokról )

Ne gondoljátok azt, hogy romániában egyáltalán nem asszimilálódik a magyar nép. Itt is olvad, csak nem olyan látványosan.

Ha így folytatódik 80 év múlva már nem lesz magyar Erdélyben, legfeljebb csak Székelyföldön elszórva itt-ott egy két család.

2012. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Pro Patria ***** válasza:
91%

Nézd, van egy szűk, baloldali liberális réteg, akikre ez jellemző. Általában - mivel kisebbségben vannak - igen hangosak, főleg ezen az oldalon, ahol a legaktívabb felhasználók azok, noha számukban csak 4-5 főt jelentenek. Ne ezekből indulj ki, nem ők reprezentálják a teljes magyar lakosságot.

Sőt, ellenkezőleg. Egyre inkább új szellem kezd szétterjedni, és erősödik a nemzeti öntudat.

2012. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Rion_marcus ***** válasza:
10%

Nekem nincs semmi bajom veletek, de néhány dolgot megjegyeznék/megkérdeznék:


Hány forint adót fizettek a Magyar államnak?


Járhattok-e magyar iskolába?


Menyire értitek a mai magyar belpolitikát?


Van-e szavazati jogotok?


Egy papírdarabtól leszel magyar vagy esetleg attól, hogy annak tardod magadat?


Másrészt ez tényleg párt politikai kérdés. Nem tudom, hogy menyi határon kívüli magyar fog szavazni és azt sem, hogy kire, de arányokat sejtek. A többségük arra a pártra fog szavazni amelyik állampolgárságot adott nekik.

2013. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Előző igazságtalan vagy!

Mi lenne ha megfosztanának téged a magyar állampolgárságodtól, idegen országba kerülnél, és ott bántalmaznának téged mert magyar vagy?

Ők is magyarok, akik ezt nem tudják megérteni, azok nem magyarok, azok európaiak!

2013. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Rion_marcus ***** válasza:
0%

A 13-as vagyok


Tudod az én dédapám Kassai volt, de Trianonkor fogta magát és egy pénztárcával és egy bőröndel Pestre ment. Tudod miért? Mert sejtette, hogy mi fogjönni. A szlovákok nem fogják emberszámba venni a magyarokat. Ennek ellenére azok a rokonaim akik ott maradtak (egyszer találkoztam velük) magyarnak gondolták magukat és amikor szóba került nem kérték a magyar állampolgárságot, mert ők kassai magyarok.

Ennek ellenére az egyik lány tudta az egész magyar himnuszt (az összes versszakot). Tehát szerintem ők Szlovák állampolgárok És Magyar nemzetiségüek. Persze nem mindenki van ezzel így, minthogy minden ember más és igen a többi nemzet cudarul bánik a mieinkel, de mindenkinek volt választása 1920-ban. Most ezzel csak mégjobban magunkra haragítjuk a szlovákokat, románokat, szerbeket és ők mégjobban fogják gyűlölni=bántani a náluk élő magyarokat. Ez az én vélaményem.

2013. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sokan jól leírták hogy ez a politikai túlfűtöttség nem tesz jót és sok dolog arra vezethető vissza. Sajnos megy az agymosás minden országban az aktuális érdekeknek megfelelően.

Azt azért ki kell emeljem hogy egyet értek Pro Patriával, mert azt írod:

"magyarországi testvéreink még mindig ellenzik azt, hogy mi is állampolgárok legyünk. (Tisztelet a kivételnek!)"

A kivételek pont azok a balliberális provokátorok akik nagyon próbálnak magyart magyar ellen szítani és ők a leghangosabbak, tele van a net velük, de hiába hangosabbak nincsenek többségben.

A magyar állam nem egyenlő a magyar néppel és egyre többen jönnek erre rá.

Orbán szépen elmondta hogy senkit nem hagynak utcára kerülni de több százezren kerültek utcára csak a bankok miatt, több ezren lettek öngyilkosok és évi 200.000 magyar megy külföldre az itteni körülmények miatt. Tehát nehogy elhidd hogy az a valóság amit tv szépen kimázolva elmond.

Már rég nyilvánvaló hogy az utóbbi 23 évben nem volt olyan kormány ami magyar érdeket képviselt volna, csak olyan aki sikkasztott. A rendszerváltás után "rejtélyes módon" eltűnt a nemzeti vagyon 90%-a!

Tehát nem meglepő hogy az emberek kiábrándultak és olyan kevesen mennek szavazni mondjuk szerintem az hülye aki még mindig menne rájuk szavazni.

Mert mikor a szavazatok újraszámlálását kérte a nép akkor az 2006-os eseményekhez vezetett ahol békés tüntetőket ütöttek vertek a rendőrök.

Tehát a szavazatok elcsalása itt is megy mint romániában ahogy a 11. leírta, csak más módszerrel.

De ez a rendszer már a végét éli, amúgy itt Mo-n gyorsabban fogynak a magyarok ezek miatt mint pl Erdélyben, de hamarosan nagy változás lesz, mert ez már elért egy olyan pontot ahol nem lehet rosszabb és a legbirkább magyarok is ébredeznek.

2013. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Mert az itteni emberek legnagyobb része olyan tuskó, hogy nem képes egyenlőségjelet tenni a magyarországi és a külhoni magyarok között. Például, ha valaki Németországban él, ott dolgozik, letelepedik, akkor az magyarnak fog számítani. De sajnos a legtöbb ember szemében mondjuk a romániai magyarok nem egyenértékűek ezzel a státusszal. Nem tudom elmagyarázni. Úgy vannak vele, hogy más ország, más nép. Nem tudják sokan, hogy ott ára van annak ami itthon természetes. Nem is gondolnak bele, hogy ott ugyanúgy ünneplik a március 15-öt, mint mi itt, ugyanúgy beszélnek, élnek, és gondolkoznak, mint mi itt. Mindenben pont olyanok, mint mi, emberek, de nem csak hogy emberek, hanem magyarok is. Én személy szerint kiküldeném a teljes lakosságot legalább egyszer Kézdivásárhelyre egy márciusi ünnepre, vagy a csíksomlyói búcsúba. Ezeket nem lehet elmondani, érezni kell!
2013. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod az én dédapám Kassai volt, de Trianonkor fogta magát és egy pénztárcával és egy bőröndel Pestre ment. Tudod miért? Mert sejtette, hogy mi fogjönni. A szlovákok nem fogják emberszámba venni a magyarokat. Ennek ellenére azok a rokonaim akik ott maradtak (egyszer találkoztam velük) magyarnak gondolták magukat és amikor szóba került nem kérték a magyar állampolgárságot, mert ők kassai magyarok. "


Hajaj... Az érveid nem rosszak de a felfogásod hagy kívánni valót maga után... Szóval te mindent félelemből döntesz el. Azt írod a nagyapád tudta mi jön, ezért jobbnak látta Mo-ra menni. De abban nem vagyok biztos hogy azért költözött mert félt volna a szlovákoktól. Ha valaki igazán magyarnak vallja magát az nem félelemből dönt, nem fut el mint egy csótány. Te úgy állítod be a nagyapád hogy csak azért jött el mert annyira félt a szlovákoktól. Szerintem rosszul gondolod. Mégis miért kellene félnie? Csak attól kell félni hogy túl kevés magyar marad azon a vidéken.


"és igen a többi nemzet cudarul bánik a mieinkel, de mindenkinek volt választása 1920-ban."


Szóval szerinted ha cudarul bánnak valakivel az a megoldás hogy elfutunk? Félni és elfutni? Na ez minden csak nem magyar virtus.


"Most ezzel csak mégjobban magunkra haragítjuk a szlovákokat, románokat, szerbeket és ők mégjobban fogják gyűlölni=bántani a náluk élő magyarokat."


Mégjobban magunkra haragítjuk??? Jó, értem hogy azt mondod hogy jobb meghunyászkodni és önutálatba fordulni, de ha valaki így viselkedik, ennyire semmibe veszi magát és saját népét, avval úgy is fognak viselkedni. Arra nem gondoltál még hogy nem a magyarok haragították magukra a szlovákokat pl, hanem a szlovákok haragították magukra a magyarokat? Csak természetesen a magyarok nem olyan agresszívak mint pl ők. Abszolút nem értem a logikád. Egy igazságtalan döntés miatt lecsatolták a területeket. Szóval te egyből meghunyászkodsz és saját néped elárulnád? Az oké ha valaki költözik, sőt sokszor kell is. De te azt írod a "románok és szlovákok előtt meg kell hunyászkodni meg hogy juj nehogy érvényesítsük a saját igazságunk meg hogy juj mi magyarok mi milyen semmik vagyunk". Pf.

Legyél szíves ezt az életfelfogást kinőni. A gyávaság nem erény. Mégis mitől félsz?

2013. szept. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!