Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az a szó, hogy...

Mariabloghu kérdése:

Mit jelent az a szó, hogy "világnemzet"?

Figyelt kérdés

Szerintem ennek a szónak nincs semmi értelme. Belegondoltál már, hogy mit jelenthet a "világnemzet" szó, vagy kritika nélkül átveszed, beilleszted a szókincsedbe és használod, ahogy a többi, a politikai marketing szakemberek által kreált, semmit nem jelentő kifejezéseket?


Szerinted mit jelent az a szó, hogy "világnemzet"?



2012. szept. 10. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szóval ezt a szót Orbán Viktor kreálta?(még nem hallottam)

Így elsőre egy nemzet túldicsőítésére gondolnák ilyen szó hallatán.(én egyébként fontosabb világvárosokkal rendelkező, vagy a föld népességének nagy hányadát kitevő és/vagy több kontinensen szétszóródott nemzetre vélném indokoltnak)

2012. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Én pedig úgy érteném, hogy megszüntetnék az országok közötti ellenségeskedést, háborúkat, és gazdaságilag is sokkal egységessé, racionálisabbá tennék a világot. Ez nem jelentené a kultúra és hagyományok eltűnését: ahogy egy országon is megvan egyes régióknak, megyéknek a saját hagyománya, úgy a világon is megmaradna ez, ugyanakkor a turizmus (hagyományokból adódóan) bevételt is hoz. Legfeljebb lenne egy közös nyelv, így nem kéne nyelviskolákra, nyelvtanárokra, nyelvvizsgákra pazarolni a pénzt. Együtt talán még a globális problémákat is meg tudná szüntetni az emberiség, közös erővel! Szép lenne, csak az ember sosem lesz ilyen jószívű...
2012. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Egy elkorcsosult elfajzott nemzedéket jelöl, mely már nem tartja tiszteletben sem az országhatárokat, sem pedig a nemzeteket, népeket.
2012. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Ez épp egyike azon kifejezéseknek, melyek azt jelölik, hogy ennél már nincs lejjebb. Megszűnik az ország, megszűnik a nemzet egysége.
2012. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Semmit nem jelent ez a szó. Előszőr Szabó Alberttől hallottam(VNP), de az eléggé furcsa, mitöbb kissé zavaros személy. Ha van ember a földön aki abszolut nem tudja, hogy miről beszél, akkor az ő volt :)
2012. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Karl Marx fejtett ki hasonló nézeteket, hogy a világ egy néppé válik, egy internacionálévá.
2012. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Például az örmények, írek, zsidók. Szerintem egy olyan nemzet, amelynek élettere földrajzi határokkal egyértelműen nem lehatárolható.
2012. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, hogy miért lettem így lepontozva, mivel én adtam a legpontosabb választ, ugyanis már ha csak annyit írsz be a google-ba, hogy "világnem", akkor már azonnal a Szabó Albert féle világnemzeti népuralmista pártot adja ki, amiről már le is írtam, hogy szerencsétlen ember sérült elméjű. Ha valaki azok közül aki lepontozott valami érvet is odabiggyesztene főleg annak fényében, hogy nem neki van igaza - mélyen megtisztelne.
2012. szept. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Először voltak a családok, majd létrejöttek kisebb népcsoportok, törzsek, majd falvak. Később városállamok voltak mindenhol, majd ezekből birodalmak alakultak ki, pl.: ókori Róma. Monaco megmaradt, mert riviérája van, ahol kaszinót működtethet és megélnek. Néhány száz éve az ilyen kis országok, mint a miénk, gazdaságilag, vagy politikailag egyre kevésbé képesek talpon maradni. Még a nagy országoknak is komolyan szövetkezniük kell. A nagy országok többet vesztenek, mint nyernek egy gyengébb ország szövetségével, de Ők tudják, nincs más út.

Ebből a szempontból hasznos a globalizáció, mert békésen elsimítja az ellentéteket. A nyelv, amely a kultúra alapja, megmarad. Az a néhány dolog, amelyet kompromisszumként átveszünk, még hasznos is gyakran, mert a mai világ életmódja diktálja és közös nevezőt hoz létre.

A világnemzet szó, szerintem azt jelenti, hogy nem zárkózunk el a világ fejlődésétől, hanem tevékenyen részt veszünk benne, abban a pozícióban, sőt eseténként nagyobban, mint ami nagyságunkat megilleti.

2012. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"világnemzet"


Hmmm..

Milyen szóösszetételekben is használja a "világ"-ot a magyar nyelv?

- világkép - világháború - világháló - világhír - világcsúcs - világbéke - világbajnokság - világjáró - világszerte - világtenger - világtörténelem - világuralom - világűr - világválogatott - világvevő - világhatalom - világirodalom - világkiállítás - világnézet .....


Így, a világ minden táján megtalálható nemzetet jelentheti.

2012. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!