Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazás lenne az EU...

Ha népszavazás lenne az EU tagságról, ti hogyan szavaznátok?

Figyelt kérdés

2012. szept. 13. 16:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Szerintetek milyen előnyei, hátrányai vannak a tagságnak?

Melyikből van több?

2012. szept. 13. 16:30
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Én a tagság mellett lennék.

Előnyök:A EU támogatások.

A fejlesztési pénzek 97% EU-s pénz!

Mezőgazdasági támogatások,anélkül sokkal rosszabb helyzetben lennének a gazdáink.

Szabadon átjárható határok,külföldi munkavállalás.

Szóval a tagság nélkül nem is tudnánk létezni.

Egy olyan közösség tagjai vagyunk ami előnyt jelent minden téren.

2012. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Én igennel szavaznék tehát hogy maradjunk benne:)

Egyrészt mert így a magyar állampolgároknak sokkal több lehetőségük lesz/van.

pl.:munkavállalás,utazás,nyaralás,stb....

Meg amúgy ilyen kis országoknak sokkal kevesebb lehetősége lenne ha külön lennénének mert valljuk be hogy olyan nagy országoknál mint pl.:USA,KÍNA,KANADA,AUSZTRÁLIA,BRAZÍLIA,ARGENTÍNA,OROSZORSZÁG,stb...

Nem sokat érünk ezért jó az egyesülés mert így azért labdába rúgnánk.



Csak sajnos az a baj hogy az Európai országokban akkora politikai,vallási,nyelvi,kulturális különbségek vannak hogy nehéz lenne az egész Uniót egyben tartani mert most is nehéz pedig most még nagy függetlenségben vannak az országok de az európai uniónak is olyan egyesülésben kéne lenniük mint amilyen egyesülésben van az USA,KANADA,stb...

2012. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Az EU előtt is tudtunk létezni...én alaposan átfontolnám, de szerintem is jobb ha maradunk.
2012. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mellette szavaznék, mert Magyarország olyan kis pötty a világban, hogy egyedül nagyon hamar eltűnne. Én egyébként föderáció párti vagyok, úgyhogy nagyon örülök, hogy efelé halad az irány. Nem hiszek abban, hogy egy szorosabb közösségben eltűnne a nemzeti öntudat és a nyelv.
2012. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Én is igent mondanék rá!


Bár katasztrófa hogy mennyire nem bírjuk kihasználni az előnyöket és még így is pozitív a mérleg(mert nem csak előnye hanem hátránya is van de a mérleg bőven pozitív).


Sok ember meg annyira megszokta az előnyöket és magától értetődőnek veszi hogy max akkor kapna észhez ha elvennék!

2012. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mai eszemmel csak, akkor szavaznék a tagság mellett, ha az EU megoldotta az intézményrendszer gondjait. Szóval szívesen szavaznék egy föderális EU-ra igennel, de a mai gondokkal terhelt EU-tól inkább tartózkodnék. Mondjuk, valahogy a kereskedelmi részét fenntartanám, ui. a magyar gazdaság legnagyobb részt oda exportál.
2012. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Jelenlegi állapotában nem szavaznék az EU tagságra mert többet fizetünk be mint amit támogatásként visszakapunk.Az EU előnyeit olcsóbban is megoldhatnánk nemzetközi egyezményekkel.Emellett kiszolgáló állam szerepét töltjük be csak most nem a FÁK a neve hanem EU.Tehát nem éri meg nekünk financiálisan se és más téren se.Nem véletlenül a nagy propaganda mellett se merték megkérdezni az embereket népszavazáson.
2012. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

"Jelenlegi állapotában nem szavaznék az EU tagságra mert többet fizetünk be mint amit támogatásként visszakapunk."

Ezerszer meg lett cáfolva.


[link]

2012. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Akárhogy lesz, rossz lesz. Ha bent maradunk tovább romlik az Eu, lehet fel is bomlik és akkor mehetünk kapálni. Ha kilépünk, kiszolgáltatottak leszünk pl a felvásárlóknak.

Ki van találva az egész.

2012. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!