Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet hogy a közmunkás...

Az hogy lehet hogy a közmunkások jóval a minimálbér alatt keresnek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert rájuk más szabályozás vonatkozik, vagyik ők nem "rendes" munkavállalók. Viszont ha ez így van, akkor én azt nem értem, hogy a munkaügyi statisztikában miért jelennek meg ők is? Lehet hogy az egész közmunkaprogramot a munkanélküliségi adatok kozmetikázására találták ki? (A kérdés költői.)
2012. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Mert az orbánisták ennyiből is megélnek, ők az etalon! Dőzsöljünk mi is annyiból! Csak az a baj, hogy én legalábbis teljesen lerongyolódtam, lassan minden eladhatót pénzé teszek potom áron, hogy legalább tüzelőm legyen!
2012. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert a "döntéshozók" és a "PÁRT" törvénysértést követnek el.

Ha bármlyik kisvállakozótól megkövetelik, hogy a minimálbér után 60. 000 nettót fizessen akkor az állam miért sérthet törvényt?

2012. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hanem biztos. Az egész arról szól, hogy foglakoztassunk párszázezer ember jóval az éhbér alatt és javul a statisztika.
2012. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy pártunk és kormányunk így döntött. Merthogy szerintük ennyiből meg lehet élni. Ezt mondta mosolyogva pl. egy 20-on éves miskolci alpolgármester, aki életében még egy napot se dolgozott, és ebből azért láthatóan megvan a napi 47 ezre. Pintér belügyminiszter úr annyiban árnyalta a képet, hogy szerinte vidéken biztos meg lehet élni belőle, ahol az ember tart még mellette pár kecskét is. Csakhogy mi van, ha én nem vidéki vagyok? Vagy ha nincs pénzem, meg a közmunka miatt időm kecsketartásra?


A legrosszabb egyébként a közmunkában pont az, hogy a valódi munka esélyét is elveszi, mert az ember nem ér rá valódi munka után járni, meg nincs ideje, hogy kisebb alkalmi munkákat végezzen mellette, és így végleg elnyomorodik.


Én nem is értem ezt az egész állami rabszolgatartást. Gazdasági értelme nincs, rengeteget költ rá így is az állam, hogy kevés a bér. Csak egy értelme van a szerencsétlen páriák megfegyelmezése, vegzálása. Ezért megéri? Orbánéknak úgy látszik igen. Másnak nem, mert ebben a formában és ilyen tömegesen rajtunk kívül egyetlen országban sincs közmunka.

2012. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez a közmunka dolog arra lett kitalálva, hogy aljas módon a legnehezebb helyzetben lévő rétegeteket majdhogy nem ingyen dolgoztatják, amivel jól jár persze a kormány, a munkáltató, a társadalom, csak épp a közmunkás nem.persze szeretnék a közmunka lehetőséget minél szélesebb körben kiterjeszteni, minél kevesebbet kelljen ugyanazért a munkáért fizetni.

Valójában nincs olyan, hogy közmunka, csak munka van.A közmunkás is ugyanolyan rendesen megcsinálja a dolgát, mint "normál" beosztásban dolgozó, ugyan olyan bért érdemelne tehát!

2012. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

"ők nem "rendes" munkavállalók."


Miért is nem???

Sajnos dolgoztam közmunkásként.Dajka voltam egy óvodában, ugyan annyit, sőt még többet is dolgoztunk, mint az állandós dajkák, akik kihasználták, hogy ott vannak a közmunkások

és addig kicsit lóbálhatják a lábukat.Ugyanazokat a feladatokat végeztük, ugyan olyan jól.És persze pluszban a piszkos melót is megkaptuk.

Ingyen munkás kell az államnak és a cégeknek, erre lettek kreálva közmunka program, nincs ezen semmi szépíteni való.

2012. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hál Istennek az ember önkéntesként is "dolgozhat a segélyért"(érdeke hungarikum:dolgozni a segélyért.....)

ez így csak 1 hónap,így legalább kevesebbet dolgozom ingyen az államnak és jobban megbecsülnek a melóhelyen úgy vettem észre, mert hát "önként" csinálom..Kényszer önkéntesség, megint csak egy érdekes hungarikum.Csicskaország...csak gratulálni lehet!

2012. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Az ilyen 20 éves polgármesterek tartása nagyon sokba kerül, nem telik magasabb bérre a "köz" munkásoknak.
2012. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 tavol elo ***** válasza:
87%
Ugy lehet, hogy orbanek raeroszakoljak az orszagra az 1 millio beigert uj munkahelyet, viszont ezen helyek minimum 80% kozfoglalkoztatas lesz! Mivel nem tudjak ennyi embernek a munkajat meg minimalberbol sem allni ezert kevesebb a penz raadasul duplan verik az embert azzal, hogy 90 napra csokkent a munkanelkuli segely idotartama. Igy nagyon konnyu uj munkahelyeket letrehozni aztan majd kiallni az adatokkal miszerint no a foglalkoztatas es maximum 3 honap utan munkaba allnak a keresok, csak azt nem irjak hozza, hogy joval kevesebb berert mennek kozmunkasnak es akar egyetemi professzorok utcat seperhetnek stb. Ez a modern rabszolgasag 2012-ben Europa kozepen!
2012. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!