Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet hogy a közmunkás...

Az hogy lehet hogy a közmunkások jóval a minimálbér alatt keresnek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 15:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

A 298/2011. (XII. 22.) Korm. rendelete szerint a 2012. évi minimálbérek az alábbiak szerint alakulnak:


A teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított személyi alapbér kötelező legkisebb összege (minimálbér) a teljes munkaidő teljesítése esetén 2012. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 93 000 forint, hetibér alkalmazása esetén 21 400 forint, napibér alkalmazása esetén 4 280 forint, órabér alkalmazása esetén 535 forint.


A fentiekben meghatározottaktól eltérően a legalább középfokú iskolai végzettséget, illetve középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált bérminimuma a teljes munkaidő teljesítése esetén 2012. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 108 000 forint, hetibér alkalmazása esetén 24 850 forint, napibér alkalmazása esetén 4 970 forint, órabér alkalmazása esetén 621 forint.


93ezernek a bruttója 60 ezer. Én diplomás vagyok,de portásként vagyok kénytelen dolgozni, így a melóhoz az érettségimet számolták csak be, br. 108 ezerért melózom ami annyit tesz,hogy kézhez 70740Ft-ot kapok.jeeee

2012. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15%

# 5/11 ma 15:44


Ne haragudj,de a közmunkás sem úgy lesz közmunkás, hogy Kirúgtam az állásomból szerdán csütrtökön már közmunkás vagyok. Meg van minden esély adva, hogy "járkáljatok munkát keresni". Közmunkás az lesz akinek null esélye sincs találni "rendes" állást vagy simán lusta disznó és soha nem is volt neki.

Ez a kecske tartásos dolog meg hagyjuk már. 8 órában kell dolgozni...a régi paraszt nagy keltétől napnyugtáig szántott meg aratott....úgyhogy aki nem nagyvárosi annak beleférne az idejébe.

2012. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11: És miért nem hagyod el az országot? Ha már diplomásként ilyen mélyre kell süllyedned, miért nem csinálod ezt külföldön, vagy egy luxushajón 10-szer ennyiért? Én biztos, hogy mennék akárhová.
2012. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#12: És tudod mennyi az álláskeresés átlagos ideje Magyarországon? 17,6 hónap. Na ehhez képest jössz te a 3 hónapos álláskeresési támogatással? Ez még Svájcban is kevés lenne! Magyarországon a 90-es években még ha jól emlékszem, másfél évig lehetett ezt kapni, Gyurcsányék alatt 9 hónapig, a FIDESZ lecsökkentette 3 hónapra, ami egy vicc. Vagy szerinted rendben van? Pang minden a FIDESZ gazdaságpolitikájának köszönhetően.


[link]

2012. szept. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%

2011 szeptember 19-én jöttem el a munkahelyemről. 2012 Március 5-e óta dolgozom újra bejelentett közalkalmazotti munkaviszonyban a már említett fizetségért....Nem kaptam egy árva petákot sem amíg nem volt munkám,mert előtte nem volt még egy bejelentett munkaviszonyom se...ennek ellenére helyeslem a 3 hónapot. Aki dolgozni akar az 3 hónap alatt fog találni munkát. Én is elmehettem volna már hamarabb dolgozni,de nem akartam újra pultosként dolgozni. Ennyire egyszerű, válogattam. Akinek munka kell záros határidőn belül az ne válogasson! Volt kolleganőmet is eltudtam volna helyezni ahol msot dolgozom,de válogatott. El ment máshova miután lejárt támogatás...dolgozott kb. 3 hónapot majd megszünt az a kis "zöldségcsomagolás háznál" msot megint kapja a 3 hónapot...mondtam neki,hogy ide még jöhetne,de nem...válogat...így járt. Aki jól fizető állást akar, az beszéljen tárgyalószinten két idegen nyelvet, tudjon számítógépet kezelni, legyen jogosítványa és min,5 éves tapasztalata...ennyi. Aki egy sima érettségivel áll neki a nagyvilágnak annak nagy szerencsével kell rendelkeznie, hogy jól fizető állása legyen.


Nekem diplomám van, egy nyelvet bezsélek és a szakmámban még egy percet sem tudtam dolgozni....mert az a bizonyos tapasztalat hiányzik. Itt jöna paradoxon, hogy hogy legyen az embernek tapasztalata ha nem is engedik tapasztalatot szerezni...a lényeg hogy azt a kis munkát kis pénzért becsülettel elvégzem. Külföldre pedig azért nem megyek mert nem tudom magam elképzelni több millió idegen közt,akivel csak idegen nyelven lehet társalogni, ez nem az Én világom, tehát ebben az esetben válogatok...

2012. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Értem a szempontjaidat. Az tényleg vicc, hogy gyakorlat nélkül nem lehet elhelyezkedni, gyakorlat meg honnan legyen? Illetve sok helyen már erre kitalálták a rabszolgatartás sajátos formáját, a gyakornoki rendszert, ami azt jelenti, hogy normál munkát végzel éhbérért, sőt egyes szakmákban (pl. ügyvéd) te fizetsz, hogy egyáltalán dolgozhass.
2012. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Sándor G ***** válasza:

ma már gyakorlat nélkül, nem lehet elhelyezkedni, de akinek van gyakorlata 3szakmája az meg azért nem tud rendes melóhelyet találni, mert nincs rá kereslet, a gazdasági válság az ilyen.

Orbáncék mindent megtesznek, hogy a padlóra került cégek, munkanélküliek, mielőbb kényszer-közmunkásként dolgozzanak, februártól December 31-ig, én is így jártam.

tavaly az ökinél dolgoztam, most 9hónapja, a vízügynél vagyok, havi 47ez.ért, jövőre ennyi sem marad,a járulékok emelése miatt.

bicikli kopás pénz nuku, a szabadságot levették évi 20napra, napi 25km.t teszünk meg, otthontól a munkaterületig +vissza.

Esőnap szintén megszűnt, akkor is menni kell, örülj hogy dolgozhatsz.

könnyű azt mondani, menjünk külföldre, pénz nélkül hogyan hova?

A házat évek óta árulom, nem kell senkinek, félretenni sem tudok, a fát az ártérből viszem haza, egyszer az is elfogy.

2012. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Sándor G ***** válasza:

A kérdés feltevőjének, a közmunkás az csak egy csicskás, aki közmunkabért kap, törvény szerint is,

Ez van fent eldöntötték, semmi közünk a min.bérhez.

2012. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

"+ infó"


Közmunkabér 2009-ben :


Szakmunkás (8 óra) : 67.000-68.000 Ft

segédmunkás (8 óra) : 57.000-58.000 Ft



Közmunkabér 2010-ben :


Szakmunkás (8 óra) : 70.000-71.000 Ft

Segédmunkás (8 óra) : 60.000-61.000 Ft



Közmunkabér 2011-ben :


Segédmunkás (6 óra) : 47.000-48.000 Ft

Segédmunkás (4 óra) : 32.000-33.000 Ft



Közmunkabér 2012-ben :


Segédmunkás (8óra) : 47.000 Ft

Segédmunkás (6óra) : 32.000 Ft



Közmunkások Szabadsága : 2012.07.01.-től, mindenkinek 20 nap (20-57 évesig), nincs 3 évenkénti plusz szabadság.


Szabadság:


45 év feletti munkavállaló : 30 nap/év

45 év feletti közmunkás: 20 nap/év

2013. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Miért sir a szátok??? Egymillio új munkahelyet teremtettek.......kétmillió régi helyett.

Egyébként ali tartosan.munkanélkuli és büdös neki a munka akkor ne menjen kozmunkásnak tengodon segélyen ameddig jár.Az lesz.jo ha Gúnár v. Fleto lefelezi ezt a 70ezres minimalbert..én akkor fogok kikoltozni,hisz ha nem.tetzik el.lehet innen menni....ugyebár.

2013. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!