Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jobban élnénk ma,...

Szerintetek jobban élnénk ma, ha 1848-ban nem küzdünk a szabadságunkért, hanem beolvadunk Ausztriába?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal jobban jártunk volna. Gazdaságilag fejlettebb szinten lennénk, talán nem lenne a hátunk mögött 2 elvesztett világháború és egy sokkal ismertebb nyelv (német) lett volna az anyanyelvünk. Szerintem sokkal jobban jártunk volna. Én éppen ezért nem is nagyon értek egyet március 15-e ünneplésével, mert szerintem az 1848-as forradalom és szabadságharc hosszú távon sokkal több kárt okozott, mint hasznot.

2012. szept. 16. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Tulajdonképp igazad van mert tényleg onnan jöttek elő a bajok sajnos. Tehát igazat kell adjak neked. De ha az nem lett volna akkor lett volna később. És kitudja lehet a valamelyik világháború alatt a magyarok vérszemet kaptak volna és akkor történt volna meg ugyan az, és kitudja hogy akkor most mi lenne itt. Tulajdonképpen a történelemben nincs olyan hogy HA Bármi lehetne ha a 1848/49-es szabadságharc kimaradt volna a történelmünkből.
2012. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Jobban nem, sőt sehogy. Aki még élne közülünk az mind rabszolga lenne.
2012. szept. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszem, hogy a kérdés aktuális. Mert ez a kérdés "Mi lenne ha ... ? " szerű kérdés.

De, hogy a kérdésre válaszoljak azt mondom, hogy akkor jártunk volna a legjobban, ha egyik világháború sem tört volna ki. Illetve akkor, ha az elsőt megnyertük volna.

2012. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

március 15-éről nekem is meg van a magam véleménye, de itt most a kérdés nem is ez. hanem ezek:


1. ha a Kossuth féle irány helyett a Széchenyi félét követjük, elérhettünk volna-e többet, mint Deák a kiegyezésnél?

szerintem nem. gazdaságilag talán egy kicsit előrébb lettünk volna, de a politikai kapcsolatok, a környezet kb. ugyanaz lett volna. a történelem nem vett volna más irányt.


2. mi lett volna, rendesen csináljuk 48-49-et?

ez sokkal érdekesebb probléma. rengeteg, már akkor is kérdéses, utólag meg egyértelműen hibás stratégiai és politikai döntés született a szabadságharc során. meg lehetett volna nyerni a szabadságharcot.

ha leverjük időben az osztrákokat és nem tiporjuk meg a nemzetiségeinket, akkor lehet, hogy nem is lett volna szarajevói merénylet.

az első világháborút elkerülni kb. lehetetlen lett volna, de talán nem mi robbantottuk volna ki és akár még ki is maradhattunk volna belőle.


de persze ez csak fikció.

2012. szept. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
kellett az a forradalom. a mai értelemben vett ausztriába meg biztosan nem "olvadtunk volna be". rendkívül okos vagy komolyan, mintha ausztria nem vesztett volna el két világháborút... neked biztosan nem a német lett volna az anyanyelved... azt se tudod, milyen kárt meg hasznot hozott, a kérdésedből süt az ostobaság és a kapzsiság.
2012. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"a kérdésedből süt az ostobaság és a kapzsiság."


De legalább az én válaszaim hasznossági szintje nem 38%-on áll. Akkor ki is az ostoba?

2012. szept. 16. 23:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"De, hogy a kérdésre válaszoljak azt mondom, hogy akkor jártunk volna a legjobban, ha egyik világháború sem tört volna ki. Illetve akkor, ha az elsőt megnyertük volna."


Nagyjából lószart sem értünk volna az első VH megnyerésével, ha a másodikban mondjuk még rosszabbul járunk, mint ahogyan jártunk.

2012. szept. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Miért siránkozol?

Ha jól tudom, oda utazol. ahová csak akarsz, és oda olvadsz be, ahová akarsz.

Mi tart vissza?

2012. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem az első, és nem is a második osztrákpárti vagy, akivel találkozok ezen az oldalon.

De könyörgöm, tessék már megérteni, hogy Magyarország Ausztria számára gyakorlatilag egy GYARMAT volt, semmi több!! Nézd meg az akkori államszervezetet, ipari fejlettséget, katonai szervezetet, stb. mind azt jelzi, hogy két dolog miatt tartottak minket a birodalomban az osztrákok: 1. termőföld, kaja, bor, stb. 2. kitűnő védelem voltunk katonai szempontból déli és keleti irányból. Milyen érdekes, hogy a közvetlen osztrák érdekszféra pont a mi természetes határainkig tartott: Duna, Kárpátok, Dinári-hegység...

Szóval erről ábrándozni kb. annyira értelmes, mintha az amerikaiak a brit, francia, stb. uralmat sírnák vissza.

2012. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük a válaszok "hasznossági" szintjével. Hogy így nevezik, egy rendkívül szerencsétlen dolog, azt a képzetet kelti, hogy a nulla % teljesen haszontalan, a 100% teljesen hasznos, sőt igaz. De ez abszolút hamis kép. Feltételezi, hogy mindenki képes és akar józanul, a teljes ismeretek birtokában mérlegelni. Sokkal inkább ez a százalék egy tetszési index, az aktuális szavazók véleménymegoszlása a dologról. Az igazsághoz néha van köze, néha semmi.


A kérdés értelmetlen, éppen azért küzdöttünk, mert olyanok voltunk, amilyenek. Ha "beleolvadósak" lennénk, már 1526 se lett volna, sőt muhi csata se, sőt nem is jöttünk volna a Kárpát medencébe, mert még mindig uraliak lennénk. Esetleg türkök. De ezt senki nem tudná.


Viszont, ha gondolkodnánk is (akár 1848-ban a politikusok elkezdhették volna), akkor most nem fogalmaznánk meg titkos vágyunkat valamiféle osztrák jólét iránt ilyen körmönfont módon, hanem megteremtenénk magunknak azt a jólétet.

2012. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!