Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan jellemeznéd a jobbikot...

Hogyan jellemeznéd a jobbikot ha nem írhatnál elcsépelt általános kliséket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék hogy ha nem az elfogultság beszélne valakiből, akkor mit tudna mondani? Mit hallott, olvasott, látott arról magától a jobbiktól? Arról hogy mit is szeretne csinálni vagy milyen program mentén politizálna ha lehetősége lenne? Egy jobbikos aki nem bérbe firkál hanem kiegyensúlyozott meggyőződésből. Nem rasszista,cigány vagy zsidó gyűlölő csak a változásokat kereső.
2009. aug. 1. 00:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

A Jobbik valós problémákat nevez néven, ez teszi sokak szemében szimpatikussá. Egyetlen ügyre sem tud működőképes javaslatot tenni, ez teszi ugyanakkor heves kritika tárgyává. Pl. a szentkoronatan alapján nincs mit átírni az alkotmányon, a Mária-tiszteletet a közvélemény nagy többsége elutasítja, a megkötésükkor legális privatizációs szerződéseket nem lehet felbontani, az extraprofitot nem lehet csak úgy elkobozni a befektetőktől, az ország közbiztonságát nem lehet önbíráskodással megteremteni, stb.

Sokan összekeverik a probléma kimondását a megoldás ismeretével, ebből még sok ordibálás származhat.

A Jobbik úgy tesz, mintha nem tudná, hogy a korrupció a közügyek menetébe van építve, és a politikai aréna egyetlen szereplője sem vonhatja ki magát alóla, amíg közmegegyezés nem születik a megszüntetéséről.

A Jobbik eddigi EP-beli szereplése teljesen negatív, Mo. ellen hangolja az európai közvéleményt.

Összefoglalva: a Jobbik alternatívát kínál a szerinte béna és kollaboráló Fidesz-politizálással szemben. Ez helyes.

Nem méri fel az erőviszonyokat, és olyan ügyeket akar áterőltetni, amelyek még itthon sem életképesek, nemhogy nemzetközi mércével. Ráadásul muníciót ad a baloldalnak a jobbközép Fidesszel szemben, így indirekt módon akár a baloldal hatalmon maradásának eszköze is lehet.

2009. aug. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Tökéletesen egytértek az előttem szólóval!
2009. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Végre egy párt,akik nemcsak csalni,lopni akarnak,és kézbe veszik az olyan égető,de a mostani hatalom által eddig elhallgatott problémákat,mint a cigánybűnözés.
2009. aug. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Nos, én nem vagyok elfogult, tehát én azt írom, ami a nem elcsépelt véleményem: a Jobbik olyan, mint egy kamasz, aki lázad az eddigi dolgok ellen, és vannak ötletei is, hogyan szeretné másképp, de még nem tudta megvalósítani, és ahhoz, hogy megtudjuk, megvalósíthatóak-e az ötletei, van-e hozzá tehetsége, esélye, egyenrangú félként le kell vele ülni tárgyalni, és ki kell próbálni, mit tud, ellenkező esetben, ha nem akarnak beszélni vele és csak tovább gátolják, még jobban fog lázadni.
2009. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Ez bölcs gondolat, egyetértek.
2009. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos csak azt írhatom,amit láttam:voltam egy lakossági fórumon,ahol érthető volt,nem volt sem túl jópofi,se lekezelő.Annak ellenére,hogy provokálták,bírt értelmessen/érdemlegessen válaszolni és másodpercek alatt lecsillapította a (jogosan)hőbörgőket.

Se nem cigányozott,se nem zsidózott(a szó pejoratív értelmében)az,hogy a problémákkal foglalkozik ,megoldást keres,az szerintem alapnak kellene lennie egy politikusnak(nem a szőnyeg alá seperni).Kellemes csalódás volt,a sajtóvisssszhangok után.Aki nem hiszi hallgassa meg élőben!

2009. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem is értem sokszor hogy mit várhatnak egy szervezetből épp átalakuló médium támogatás nélküli erőtől?

Van a jobbiknak programja és elképzelése is azt illetően hogy mit is kellene csinálni, változtatni.

Sajnos nincs ideje hogy ezeket közzé tegye a médiában ezért azt a kevés időt a problémák meg mutatására szánja.

Ha utána nézel találsz programot vagy irányt, megoldási javaslatokat. Természetesen nincs közel sem akkora aparát a háttérben hogy teljes értékű és kidolgozott megoldásokról beszélhessünk. Mi a baj az EU-s felszólalásokkal? Milyen kárt okozott?

Haragszanak ránk a szomszédok, vagy a vezető hatalmak?

Tudod haragudjanak csak nyugodtan mert eleget szapultak bennünket, vegyék tudomásul hogy kiállunk a mieinkért és hogy nem lehet mindent lenyeletni velünk. Már 20 éve csak húzogatnak a nyugati barátaink, és az EU-s tagságunk is egyre nyilvánvalóbb hogy sok kárt okoz nekünk , szinte minden haszon nélkül. Az a baj hogy ami nekünk nem jó azt kimeri mondani egy párt ? Hagyjuk a Fideszt mert ők már annyira Eu néppártiak hogy elfelejtették hogy mindenek előtt magyarok és hogy foggal körömmel küzdeni kell mindenért ami jó nekünk és nem beletörődni abba ami nem.

Nem az a lényeg hogy megharagszanak vagy hogy úhhhh mit fognak mondani , hanem hogy ha kell legyünk kellemetlenek de eredményesek az érdekeink képviseletében.

A jobbik programja a stratégiai építése az országnak hogy olyat támogassunk amiben mi lehetünk a vezetők.

Mi lehetünk akik a technológiát kidolgozzák , gyártják, és mi értékesítjük a terméket is.

Létezik sok hasonló ránk szabott terület amiben nagyok lehetünk de sajnos az EU nem akar a közelébe engedni mert nekik az a jó ha rabszolgák maradunk. Nem partnert keresnek , látnak bennünk hanem olcsó munkaerőt és egy fogyasztói csoportot akik csak bólogatnak.

Ezért kell egyfajta radikalizmus az eddigiekkel szemben mert nekik semmi érdekük a változásban és ha nem kérjük elég bátran akkor lesöpörnek és minden marad a régiben.

Eu s felszólalások lényege:

Kapjanak a magyar gazdák is annyi támogatást mint mások!

A magyar kisebbségi ügyeket emberi jogi ügyként kezeljék!

Ne kezeljenek nyugati privilégiumként néhány fejlődő ágazatot, hanem engedjék a szabad és egyenlő versenyt!

Tiltakoztak a szlovák törvények ellen !

MI ebben a sértő?

2009. aug. 1. 19:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor nekem az lenne a kérdésem, hogy a jobbik által felvetett - amúgy gyakran valós - kérdésekre hol vannak a konkrét válaszok?


Pl. a közbiztonság javítására azt mondják, hogy kapásból megoldanák a csendőrség felállításával. Ez szépen is hangzik, de:


MI lenne az a csendőrség, kérdem én? Milyen jogosítványai lennének és ki és hogyan ellenőrizné a ténykedését. Milyen kötelezettségei lennének, milyen ügyekben járhatna el, és főleg hogyan. Alkalmazhatna-e erőszakot, akkor viszont miben lesz más, mint a rendőrség (és főleg hogyan lehet biztosítani, hogy ezzel ne élhessen vissza). Vagy csak a rendőrség munkáját segítheti, de akkor miben lesz más, mint a polgárőrség?


Semmi konkrétum. Pedig ez lenne az egyik fő javaslatuk. Felvetnek valós problémákat, ez edig oké, ez nagyon jó. Viszont választ ugyanúgy nem adnak rá, mint a többiek, csak lózungokban beszélnek, mint az összes többi. És ezáltal végső soron ugyanúgy a probléma megoldásáról terelik el a figyelmet a pótcselekvéseikkel.

Annyival szerencsésebb helyzetben vannak, hogy ők még nincsenek bent a parlamentben, ezért nem lehet rajtuk bevasalni a dolgokat, hogy akkor hol az eredmény? Emiatt nagyobb a hangjuk, mint a többinek, de ugyanúgy maradnak a nagy látványos kampányfogásoknál, semmi értékelhető konkrétum.


Másik példa, szintén közbiztonság problémája, erre megcsinálják a Gárdát. Azért direkt olyan félkatonainak megcsinálva, jó kis egyenruhával, karszalaggal, hogy azért az asszociáció biztos meglegyen, mert így garantálhatóan belénk kötnek, plusz elejtve azért a lőgyakorlatok dolgokat. Az egész arra ment rá, hogy pontosan tudták erre majd ráharapnak a médiaszereplők, és jó sokáig benne lesznek a tévében.


De MI ezzel már megint mit nyertünk? Semmit, ők médiavisszhangot, akiknek meg ez az igényük, azok masírozhatnak egyenruhában, dehogy ettől a közbiztonság egy szemernyit nem nőtt, az nem kérdés. Megcsinálták volna, hogy ezekből az emberekből nem utazócirkuszt csinálnak, hanem pl. megszervezik hogy a kisebb településekre felváltva járnak ki párosával polgárőrséget segítve járőrözni, és megszervezik a szállítást, a beosztást - semmivel se nagyobb költség, mint az egyenruhás bohócosdi. Ennek lehet, hogy nem lett volna ekkora hírértéke, de haszna lett volna, és akkor most örülnék, mint majom a farkának, hogy végre egy párt, aki nem csak beszél, de cselekszik is.


De nem ezt tették, inkább csak a feltűnésre mentek, és ezáltal ugyanúgy a problémáról és annak megoldásáról terelik el figyelmet, csak másik oldalról. Aztán lehet vonulgatni, ki a rasszizmus ellen, ki a cigány bűnözés ellen, de azon kívül hogy kellemes hétvégi szórakozást biztosítottunk néhány tucat embernek, már megint semmit nem haladtunk a dologban, és már megint nem arról beszélünk, hogy akkor hogyan is lehetne megoldani a problémát. Helyette masírozgatunk. Ezért mondom, hogy hatásában tök ugyanazt csinálják, a problémáról és annak megoldásáról terelik el a figyelmet.


A Jobbik érkezése olyan szempontból jó lehet, hogy felrázza az eddigi bebetonozódott politikai életet, és ezután talán például már nem csak a 20éve változatlan kampányigéket fogjuk az arcunkba kapni, és esetleg majd az eddig szőnyeg alá söpört problémák is előkerülnek, de az eddigi szereplésük alapján nem hinném,hogy ők adnák ezekre a válaszokat.


Összefoglalva, a megjelenésük olyan szempontból jó jel, hogy azt mutatja, a társadalomnak már rohadtul elege van az eddigi politikából, de ha az ember nem érzelmek alapján, hanem józan paraszti ésszel gondolja végig az eddigi szereplésüket, akkor az alapján lényegét tekintve tök ugyanaz, mint az összes többi,csak újoncként nagyobb a szája és ügyesebben csinálja.

2009. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csendőrség:


A rendőrségen belüli formáció akik egy vagy több kisebb településen tevékenykednek.

Hasonló az egykori körzeti megbízottakhoz.(amit sajnos megszüntettek)

Ismerik a lakosságot és szinte minden emberről tudják hogy mik a jellemzőik. Jó a kapcsolatuk a tisztességes lakosokkal( persze ha nem küldik ki őket az utakra húzgálni a saját szomszédjaikat)

Szorosra fűzik a kapcsolatot a polgárőrökkel passzív feladatokat adnak nekik és koordinálnak.

Folyamatos kapcsolatban vannak a megyei szerveikkel.

Kialakítanak egy kapcsolatokon épülő partnerséget mert vidéken nem mindegy hogy ha baj van akkor mit mondanak az emberek.(Szólj már a rendőröknek akik mire kijönnek már meg is öltek, vagy szólok én majd a Szabó fiúnak itt lakik a másik utcában.)

Talán könnyebben megérteti egy krónikus tolvajjal egy földi hogy ha nem változtat a magatartásán akkor baj lesz.Természetesen csak helyi ügyekben járna el és ugyan olyan hatáskörrel mint bármely rendőr.Persze segíthetne a megyének is ha valakit keresnek stb.

Az a plusz amibe kerülnének az nem is lenne plusz , hiszen annyi munkát levennének a megye válláról hogy gazdaságosabb lehetne.


Nem mondod komolyan hogy egy szervezet aminek nincsenek anyagi bevételei vagy bázisai, vegyen át állami feladatokat?Nem beszélve a jogi problémákról.


A gárda csak válasz volt arra amit velünk tett az állam hatalom. Nem csináltak semmit ami törvénybe ütköző.

Egy reflexből kipattant szerveződés amitől nagyon félnek akiknek van rá okuk.


Én jobbikos vagyok de nem a felső vezetésből, viszont pontosan tudom hogy mit szeretnénk , mik azok az irányok , értékek ami mellett a végsőkig kiállunk.


Nem vagyunk még sajnos meghatározó erők a magyar politikában de ha valaki nem a médiákban hallottakat dicsőíti és meglátja a mondanivalónkban az értéket az hamar megérti hogy mit is szeretnénk.

2009. aug. 2. 15:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor most ha jól értem, a csendőrség rendelkezne azokkal a jogosítványokkal, mint a rendőr? Tehát akár erőszakot is alkalmazhat?! Ha nem, akkor amit leírtál, az a polgárőrség, de ha igen, akkor már sokkal komolyabb a helyzet. Én a te válaszodból úgy értelmeztem, hogy igen. Akkor ott viszont tisztázzuk nagyon gyorsan a konkrét részleteket: ki lehet csendőr, milyen alkalmassági vizsgák lesznek, és főleg a legfontosabb: hogyan lehet őket ellenőrizni, mi biztosítja az én biztonságomat,hogy ha épp valami miatt nem tetszem a csendőrnek, akkor nem fog fejbesomni a furkósbotjával. És az a szöveg, hogy csak becsületes, jóravaló magyar embereket választunk csendőrnek, a legkisebb mértékben nem nyugtat meg. Tehát azért vigyázzunk már, hogyan jogosítunk fel embereket arra, hogy másokon akár erőszakot is alkalmazzanak.


Ha alkalmazhatnak erőszakot, akkor értelemszerűen szükség van képzésre, hogy ismerjék a törvényeket, hogy mikor és milyen mértékben alkalmazhatnak erőszakot, hogyan járhatnak el, stb. Gyakorlatilag el kell végezniük egy rendőrképzőt.


Szükség van az ellenőrzésükre, tehát kell ellenőrző szerv, jelentések, adminisztráció, stb.


Gyakorlatilag ez már egy rendőrség, annak minden költségével, tehát amit leírtál az annyi, hogy több rendőrt vidékre. Minden faluba. Nem több, ez ezt jelenti, akárminek hívod. És ez rohadt sokba kerül.


A másik lehetőség, hogy használhatnak erőszakot, de mindaz amit fent leírtam, nem kell. Tehát nincs képzés, nincs kőkemény őket ellenőrző adminisztráció, stb.

Ez meg azt jelenti, hogy vidékre helyi kiskirályokat raknátok ki, akik szabadon erőszakoskodhatnak belátásuk szerint.

Ilyen országban normális ember nem akar élni, ennek nagyon csúnya következményei lennének.

2009. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!